گروه: اخبار استان خبر: 138455 / تاریخ انتشار : 1398/7/21 ساعت : 13:04
تخلف زیر پوست شهر:

کوچ قاچاقچیان تولید زغال از روستاها به شهر/برخورد قاطع به تولید کنندگان زغال در سطح شهرلنده

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده از تخلف جدید قاچاقچیان و کوچ انان از روستاها به شهر و افزاش تولید زغال در این شهرخبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، ذبیح الله محمدی در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به نقش مهم فرهنگ سازی در توسعه و پایداری جنگل ها گفت: امروزه فرهنگ به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای بازدارند در تخریب جنگل ها است که با تلاش های صورت گرفته و فرهنگ سازی و اگاهی بخشی عمومی بخش اعظمی از این چالش ها در شهرستان لنده رفع شده است.

وی افزود: بدون شک تلاش های شبانه روزی کارکنان خدوم منابع طبیعی در حفظ میراث آیندگان نقش مهمی در پاسداری از عرصه های ملی در جنگل ها و مراتع دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: علی رغم همه تلاش های صورت گرفته در این سال ها در روستا و کاهش میزان تخلفات از جمله تولید زغال باز هم شاهد کوچ قاچاقچیان از روستاها به شهر هستیم که یک آسیب جدی و در حال رشد است.

وی تاکیدکرد: سال گذشته یک مورد از آتش سوزی های درون شهرلنده مربوط به یک منزل مسکونی بود که با حفر گودال در منزل در حال تهیه و تولید زغال بود که پس از آتش سوزی این منزل مسکونی و برسی علل این حادثه معلوم شد که تولید زغال در این منزل عامل آتش سوزی بوده است.

محمدی اظهارکرد: متاسفانه در برخی از مناطق شهرک های فجر، سرآسیاب و شهید رجایی و بهاران شاهد افزایش تولید زغال به صورت خانگی هستیم که بدون شک با مشاهده هرگونه تخلف با هماهنگی دستگاه قضایی برخورد قاطع خواهیم کرد.

وی در ادامه تاکیدکرد: مهمترین وظیفه ما پاسداری و صیانت از عرصه های ملی به خصوص جنگل ها و مراتع است و نباید عده ای سود جو اقدام به قاچاق زغال کنند که در صورت مشاهده بدون شک برخورد می کنیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.