گروه: اخبار استان خبر: 138452 / تاریخ انتشار : 1398/7/21 ساعت : 11:59

سه گانه زیلایی؛ زیلایی در نگاه زارعی؛ زیلایی در وعده های زارعی؛ زیلایی از منظر واقعی+تصاویر

اگر سری به زیلایی بزنید و در داخل روستاهای آن مدتی را به استراحت بگذرانید براحتی متوجه می شوید که با محرومیت های زیادی عملا روبرو هستید از دختران هیزم کش گرفته تا جوانان بیکار در این منطقه.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، این روزهای محرومیت های زیلایی نگاه های متعددی را در جامعه پذیرا بوده است و هر کس در این بین تخیلات و تصورات خود را از زیلایی مزین به شکل های مختلفی می کند.

 

اما وضعیت الان زیلایی چگونه است و می بایست تصورات ذهنی از زیلایی را به دیده بپذیریم، یا وعده ها را یا هم فراموش شدن این منطقه تا انتخابات را؟!

 

نیک می دانیم که یکی از این چندگانه ها مربوط به نگاه نماینده بویراحمد و دنا به این منطقه است که مردم این منطقه و سایر نقاط استان و کشور را با اختلالات تصوری روبرو کرده است!

 

بدون هیچ گونه قضاوتی تنها به سه رویکرد زیلایی در نگاه زارعی پرداخت می کنیم:

 

الف) زیلایی در نگاه زارعی:

 

آنچنان که به تازگی در مستندهای تلویزیونی پیرامون وضعیت زیلایی از نگاه زارعی پرداخت شد، اگر کسی نمی دانست و پای این صحبت ها می نشست، احساسش این بود زیلایی یکی از بهترین مناطق و نشیمن گاه های روستایی استان به شمار می رود که با وضعیت مطلوبی روبرو است.

 

از توسعه زیرساخت ها و رفع محرومیت گرفته تا اشتغال زایی، اما این صحبت ها شاید بهتر بود همراه با نواقص موجود در این منطقه بیان می شد تا تصورات بهتری شکل میگرفت.

 

 

ب) زیلایی در وعده های زارعی:

 

توجه شما را در زیر به نمونه هایی از وعده های زارعی در خصوص زیلایی جلب می کنیم:

 

زارعی با بیان اینکه تبدیل شدن زیلایی به بخش جزء اولویت‌ها، مصوبات و پیگیری‌های ماست، گفت: به محض اتمام طرح جامع تقسیمات کشوری، زیلایی را صاحب بخش می‌کنیم.

 

وی در رابطه با مشکلات آنتن‌دهی تلفن همراه در برخی نقاط زیلایی نیز گفت: متأسفانه قول مخابرات برای رفع مشکلات مخابراتی هنوز به ثمر ننشسته و امروز ما فریاد می‌زنیم که اگر مسئولان در خوابند بیدار شوند، زیرا بحث مخابرات از اهمیت زیادی برخوردار بوده و مجددا آن را پیگیری می‌کنیم.

 

رئیس مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد درباره مشکل نبود گاز در زیلایی نیز گفت: نقشه‌های مطالعاتی اولیه برای گازرسانی به زیلایی در حال انجام بوده و امیدواریم پیگیری‌ها بتوانند این برآوردها را به هر طریق عملیاتی کرده و در مسیر اجرایی قرار دهند.

 

ج) زیلایی در منظر واقعی:

 

زیلایی روستاها و مناطق زیادی دارد که از نداشتن راه ارتباطی مناسب رنج می برند این مسیرهای ارتباطی گاهی مسدود می شوند  و گاها باعث ایجاد مشکلات زیادی برای اهالی روستاهای لعل مینا، زیتون و ماشمی می شود و به گونه ای ارتباط انها با بیرون قطع می شود.

 

 

خاکبرداری  پل های مسیر ماشمی سفلی و وسطی انجام شده است اما با همان وضعیت نامناسب رها شده اند و اکنون این چند روستا در وضعیت نامناسبی به سر می برند و گویا مدیرکل جدید راه و شهرسازی نیز از این وعضیت بی اطلاع است وگرنه این اختیار را داشت که در صورت تشخیص عدم صلاحیت پیمانکار به شخص دیگری واگذار شود.

 

 

پروژه جاده روستای موشمی سفلی به دلیل سوء مدیریت‌ها را آب برد و همانگونه که در تصاویر مشخص است، پل‌ها به صورت خاک برداری و نیمه کاره رها شدند و با بارندگی روز گذشته مسدود شده است.

 

اگر اتفاق ناگواری برای کسی رخ دهد یا شخصی مریض شود، راه ارتباطی این روستا به دلیل بارندگی کاملاً مسدود و تردد خودروها امکان پذیر نیست و آن زمان است که باید یقه مسئولان را بیشتر بفشاریم که چرا به موقع از این وضعیت جلوگیری نکردند.

 

 

در یک سال اخیر مسئولان زیادی از جمله استاندار و نماینده بویراحمد و دنا از زیلایی بازدید کردند و قول ها و وعده هایی به آن ها دادند..

 

اگر سری به زیلایی بزنید و در داخل روستاهای آن مدتی را به استراحت بگذرانید براحتی متوجه می شوید که با محرومیت های زیادی عملا روبرو هستید از دختران هیزم کش گرفته تا جوانان بیکار در این منطقه، هرچند تلاش های زیادی صورت داده شده است اما در برهه های زمانی مختلف این تلاش ها سرعت خوبی نداشته است.

 

 

 

 

 

 

و اما اکنون ما می مانیم و نوع قضاوت مان درباره زیلایی و محرومیت های آن ... .

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.