گروه: اخبار استان خبر: 138438 / تاریخ انتشار : 1398/7/20 ساعت : 19:34
باحضور مسئولان استانی صورت گرفت:

برپایی نمایشگاه توانمندسازی صنایع غذایی در یاسوج/استاندار: تضمین امنیت غذایی و سلامت مردم، مهمترین راهبرد حوزه بهداشت و درمان است+تصاویر

نمایشگاه توانمند سازی صنایع غذایی به مناسبت بیستم مهرماه روز جهانی غذا با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و برخی مسئولان استانی آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه برپایی این مراسم گفت: سبک زندگی، تغذیه مناسب و توجه به محصولات سالم و ارگانیک از اولویتهای اساسی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 
حسین کلانتری افزود: این نمایشگاه حامل پیام بزرگی است و می تواند نقشی اساسی در آگاهی بخشی  و روشنگری خانواده ها برای استفاده از مواد غذایی سالم و تضمین کننده سلامت جامعه داشته باشند.
 
وی خاطر نشان کرد: داشتن زندگی سالم،بهره مندی از مواهب زندگی، الگوی مناسب و سبک سالم زندگی از جمله آه آف مهمی است که این نمایشگاه‌ها دنبال می کند.
 
وی با اشاره به اینکه کنترل قند، نمک و چربی و رعایت تمام اصول استفاده صحیح از موادغذایی نیازمند افزایش آگاهی مردم است، گفت: سلامت و امنیت غذایی مردم و تضمین سلامت غذایی از جمله سیاست های بهداشت و درمان  است. 
 
کلانتری با بیان اینکه بخش اعظمی از مواد غذایی در روستاها تولید و تامین می‌شود، عنوان کرد: بکارگیری علم روز و آخرین تکنولوژی‌ها در استان ضروری است.
 
 کلانتری با اشاره به اینکه نقش روستا در این راستا نقش پررنگی بوده گفت: باید در انتقال تکنولوژی، تامین منابع و تسهیلات به روستاها تلاش کنیم تا روستاهای استان به روستاهای مولد تبدیل شوند.
 
کلانتری افتتاح این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای آگاهسازی مردم برشمرد و افزود:امیدواریم این نمایشگاه مورد استفاده مطلوب و مناسب قرار گیرد.
 
این نمایشگاه شامل 23 غرفه است که 9 غرفه آن مختص به شرکت‌های آشامیدنی و مابقی از شرکت‌های مواد غذایی حضور دارند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.