گروه: اخبار استان خبر: 138436 / تاریخ انتشار : 1398/7/20 ساعت : 14:55
کارآفرین و تسهیلگر بهمئی مطرح کرد

ظرفیت بالای سرمایه گذاری حوزه کشاورزی در بهمئی/لزوم احداث صنایع تبدیلی و کاهش خام فروشی محصولات

پسنده گفت: برای افزایش ثبات در تولید باید به سمت احداث صنایع تبدیلی مرتبط با تولیدات کشاورزی در شهرستان پیش رویم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کارآفرین و تسهیلگر بهمئی با اشاره به لزوم توجه به ایجاد صنایع تبدیلی گفت : با برنامه ریزی مناسب و احداث صنایع تبدیلی در شهرستان می توان گام های محکمی در راستای توسعه و پیشرفت برداشت.

 

حسین پسنده تصریح کرد: شهرستان بهمئی پتانسیل های بالایی برای سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی دارد به خصوص مناطق ممبی و سرآسیاب یوسفی ظرفیتهای بسیار بالاتری دارند.

 

پسنده افزود : ظرفیت های خوبی در حوزه تولیدات گندم، جو، یونجه دامی ، بادام(تلخ و شیرین)، لیمو، انجیر، زیتون، کلزا و انواع صیفی و سبزی در شهرستان بهمئی وجود دارد و با احداث سد ایلی آباد، در صورت  استفاده بهینه از این ظرفیت ها، زمینه اشتغال آمار بالایی از بیکاران شهرستان فراهم می شود.

 

 وی با تاکید بر لزوم پرهیز از خام فروشی محصولات تولیدی،گفت: برای افزایش ثبات در تولید باید به سمت احداث صنایع تبدیلی مرتبط با تولیدات کشاورزی در شهرستان پیش رویم.

 

این کارآفرین و تسهیلگر خاطرنشان کرد: راه های مختلفی برای جذب سرمایه گذار در این زمینه وجود دارد که دو راه تشکیل تعاونی های مردمی و اعطای سیاست های تشویقی مانند معافیت های مالیاتی،اعطای زمین و کاهش سخت گیری در واگذاری پروانه ها و مجوزهای احداث صنایع تبدیلی در این راستا می تواند کارساز باشد.

 

پسنده با اشاره به اینکه بیش از 90درصد صاحبان زمین های کشاورزی بهمئی به صورت سنتی و تجربی با اصول کشاورزی آشنا هستند، گفت: باید مسئولان امور ترویجی – آموزشی جهاد کشاورزی شهرستان دوره های آموزشی لازم را برای مدرن سازی ابزار و شیوه های کشت برگزار کرده و برای کسانی که به شیوه های نوین کشت می کنند ابزار و تسهیلات کافی فراهم کنند تا زمینه تولیدات باکیفیت تر و بیشتر در شهرستان فراهم شود.

 

این کارآفرینی و کارشناس حوزه اشتغال کشاورزی در پایان گفت: به طور کلی مسئولان ما باید تفکر اقتصادی داشته باشند تا مشکلات اشتغال را حل کنند ؛ باید با برنامه محوری و اولویت بندی فرصت های اشتغال زایی بالقوه در بهمئی را به فعلیت تبدیل کنیم .

 

انتهای پیام /

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.