گروه: اخبار استان خبر: 138412 / تاریخ انتشار : 1398/7/20 ساعت : 13:15

ورشکستگی شهرداری سی سخت و انتشار اسامی بدهکاران!/ماحصل ضرب العجل فرماندار و دادستان دنا چه بود؟

کارگران شهرداری سی سخت با بیان اینکه اسامی بدهکاران به شهرداری را منتشر می کنیم خواستار توجه جدی مسئولان به مشکلات حقوقی خود شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس موضوع انباشت زباله ها در سطح شهر سی سخت در روزهای اخیر یکی از موضوعاتی است که در شهرستان دنا حواشی زیادی را به دنبال داشته و این مشکل از زمانی شروع شد که پرسنل شهرداری سی سخت به دلیل عدم دریافت مطالبات 9 ماهه خود، دست از کار کشیده بودند.

دادستان و فرماندار دنا به صورت جداگانه نیز به شهرداری و شورای شهر سی سخت به منظور ساماندهی به شهر سی سخت و جمع اوری زباله های رها شده در سطح شهر اولتیماتوم 48 ساعته داده بودند.

 

پس این اولتیماتوم و تذکر جدی، اعضای شورای شهر و جمعی از پرسنل شهرداری و ریش سفیدان شهر سی سخت در مسجد جامع شهر گرد هم آمده و نشست هم اندیشی برپا کردند و به نحوی بصورت جدی این قضیه را موشکافی کردند.

 

داریوش محسنی عضو شورای شهر هم در این نشست از روابط فامیلی در به وجود آمدن مشکلات در شهرداری پرده برداشت و گفت: تا زمانی که مدیریت قوی بر شهرداری حکمفرما نشود این مشکلات حل نخواهد شد.

محسنی در این نشست شهرداری سی‌سخت را ورشکسته اعلام کرد و یاداور شد "به امید خدا فرشته نجات خواهد آمد" و مشکلات ما را به طور کلی حل خواهد کرد!!. 

 

آیا منظور از فرشته نجات شهر سی سخت همان شهردار جدید یعنی "علی فرد" جانشین قرارگاه محرومیت زدایی کشور است؟ البته اگر همانند "جوکار" شهردار معرفی شده سابق سی سخت که نیامده استعفا داد و عطایش را به لقایش بخشید نشود و حجمه های رسانه ای و پیش داوری های کودکانه که آفت یک شهر است گرفتار شهردار تازه معرفی شده سی سخت نشود.

 

گفتنی است پس از اعلام ورشکستگی شهرداری سی سخت توسط عضو شورای این شهر، این گونه تصمیم گرفته شد که شورا و شهرداری، اخذ عوارض مربوط به پسماند از شهروندان و دیگر عوارض مربوط به شهرداری را در دستور کار خود قرار دهند.

خوب، راهکار برون رفت از ورشکستگی شهرداری مشخص شد، زباله های رها شده در سطح شهر نیز با فشار ها و اولتیماتوم دادستان و فرماندار و با مدد دهیاری ها و اعضای شورا و کارکنان شبکه بهداشت دنا در حال جمع آوری است، ولی باید پرسید مطالبات کارگران خدوم شهرداری به کجا رسید؟ آیا باز هم کارگران باید دلخوش به وعده های مسوولان باشند؟

 

---

گارگران شهرداری سی سخت اعتقاد دارند همه مسئولان از وضعیت کارگران و مشکلات مالی شهرداری سی سخت باخبرند و می‌دانند که شهرداری امکان دریافت طلب‌های معوقه خود را بابت عوارض از برخی نهادهای دولتی و خصوصی و حتی برخی اشخاص حقیقی ندارد.

 

کارگران با بیان اینکه شهرداری فقط بابت عوارض چندین میلیارد تومان از چند نهاد دولتی و خصوصی مستقر در این شهر و برخی اشخاص حقیقی طلبکار است که هیچ کدام از آنها با نفوذی که دارند حاضر به پرداخت طلب خود به شهرداری نیستند، افزوند: اگر شهرداری طلب‌های معوق خود را وصول کند توانایی پرداخت یکجای همه معوقات مالی و بیمه‌ای کارگران وجود دارد.

کارگران شهرداری سی سخت خواستار آن هستند تا شخص شهردار در مقام کارفرمای اصلی چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد نیروی کار شهرداری بیندیشد.

 

آنها می‌گویند: اگر قرار است مشکلات استمرار داشته باشد با توجه به وضعیت فعلی شهر که زباله‌ها جمع‌آوری نمی‌شوند ما کارگران هم چاره‌ای جز ادامه اعتراضات صنفی خود نداریم.

 

کارگران شهرداری سی سخت نیز متفق القول هستند که در صورت بی‌توجهی به مشکلاتمان، تصمیم داریم اسامی ارگان‌ها، نهادهای دولتی و برخی اشخاص حقیقی  بدهکار عوارض شهرداری سی سخت را رسانه‌ای کنیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.