گروه: اخبار استان خبر: 138409 / تاریخ انتشار : 1398/7/20 ساعت : 16:51
دبیر ستاد اربعین دانشجویی دانشگاه‌های استان مطرح کرد

حضور بیش از 1 هزار دانشجوی استان در پیاده روی اربعین/ پیش بینی حضور بیش از 2هزار دانشجو از دانشگاه های استان به کربلای معلی

میزان تسهیلاتی که در دانشگاه‌های استان برای حضور دانشجویان در ستاد اربعین لحاظ شد و مدیران محترم دانشگاه‌ها اعمال کردند ،بیش از متوسط کشور بوده است .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ شهرام مهدوی مطلق دبیر ستاد اربعین دانشجویی دانشگاه‌های استان گفت : امسال استقبال و مشارکت دانشجویان در رستاخیز پیاده‌روی اربعین در مقایسه با سنوات گذشته بیشتر و بی‌نظیر بوده است .

وی افزود: با توجه به تسهیلات ایجادشده در سفر دانشجویان به اربعین و خصوصاً همکاری قابل‌تحسین مدیران محترم دانشگاه‌ها و مراکز عالی استان و همچنین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ،اقدامات و برپایی موکب‌های دانشجویی در دانشگاه توسط بسیج دانشجویی دانشگاه ،استقبال پرشور و شعوری را از ثبت‌نام و حرکت  دانشجویان در این سفر معنوی را شاهد هستیم .

وی تأکید کرد: اهتمام جدی مدیران ،معاونین فرهنگی و آموزشی دانشگاه‌ها،اساتید و همکاری تشکل‌های دانشجویی و دفاتر نهاد،معاونت وظیفه عمومی ناجا ،در تحقق این مهم مؤثر بوده است و به‌نوبه خود از همه این بزرگواران سپاسگزاری می‌نماییم .میزان تسهیلاتی که در دانشگاه‌های استان برای حضور دانشجویان در ستاد اربعین لحاظ شد و مدیران محترم دانشگاه‌ها اعمال کردند ،بیش از متوسط کشور بوده است .

 

دبیر ستاد اربعین استان تصریح کرد: طبق گزارش‌های رسیده تاکنون بیش از هزار نفر از دانشجویان دانشگاه‌های  استان راهی سفر اربعین شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود حداقل دو برابر سال گذشته، چیزی  بالغ‌بر 2هزار نفر دانشجوی دانشگاه‌های استان در این سفر معنوی حضور یابند و این تعداد فقط کسانی هستند که از طریق سامانه‌های مشمولین و دانشگاهی ثبت‌نام‌شده‌اند و یا احیاناً کاروانی اعزام‌شده‌اند و قطعاً تعداد قابل‌توجهی هم که نیازی به تعهد نداشتند  به‌صورت فردی و خارج از سامانه‌های ثبت دانشجویی حضور دارند که آماری دقیقی نداریم ،اما حداقل به همین اندازه و حتی بیشتر نیز حضور دارند .

 

حضور دانشجویان در سفر معنوی ،مثل سایر حضورهای دانشجویی، تأثیرات خاص خود را دارد که اقتضای سند جوانی و روحیه دانشجویی وتوام با آگاهی و بصیرت مضاعفی است. 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.