گروه: اخبار استان خبر: 138407 / تاریخ انتشار : 1398/7/21 ساعت : 07:53

گلایه جوانان کهگیلویه از عدم اعطای مجوز نانوایی

مدتی است که بخشنامه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد صدور مجوز به نانوایی ها صادر شده که در این بخشنامه صدور پروانه کسب برای نانوایی یارانه‌ای ممنوع شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدتی است که بخشنامه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد صدور مجوز به نانوایی ها صادر شده که در این بخشنامه صدور پروانه کسب برای نانوایی یارانه‌ای ممنوع شده است.

 

هدف از عدم صدور این گونه مجوز ها پیشگیری از روند رو به رشد ایجاد واحدهای صنفی نانوایی آزادپز و مجتمع‌های نانوایی بدون در نظر گرفتن ظرفیت‌سنجی از یک‌سو و اشباع مناطق به محل احداث از سوی دیگر که نهایتاً منجر به کاهش امنیت شغلی و حاشیه درآمدی نانوایی‌ها (به‌ویژه با توجه به عدم افزایش نرخ نان تا حدود سه سال اخیر شده است) اعلام شده است.

 

اما نکته ای در مورد نانوایی هایی که این مجوز را از قبل گرفته اند وجود دارد. در شهرستان کهگیلویه تعداد زیادی از نانوایی های دارای مجوز وجود دارد که بسیاری از آن ها غیر فعال بوده و اتفاقا سهمیه و یارانه آرد نیز به آن ها تعلق نمی گیرد.

 

برخی از شهروندان و جوانان متقاضی کسب مجوز و فعالیت در این عرصه، از این موضوع گلایه مندند که چرا با وجود غیر فعال بودن نانوایی های دارای مجوز، به آن ها مجوز داده نمی شود. آن ها انتظار دارند که اداره صنعت،معدن و تجارت مجوز نانوایی های غیر فعال را باطل و مجوز آن ها را به جوانان جویای آن اعطا کنند.

 

در مورد مشکلات صنف خبازی موضوع وزن چانه خمیر نیز همیشه مورد توجه عموم بوده و مواردی در همین زمینه در سطح شهر دهدشت وجود دارد که این استاندارد را رعایت نمی کنند و به نوعی کم فروشی میکنند که نیاز به ورود بازرسان به این موضوع نیز احساس می شود.

 

موضوع دیگر اینکه با وجود اینکه شرایط بازار در کل کشور و مخصوصا شهر دهدشت به ثباط نسبی رسیده اما لزوم بازرسی های ادارات متولی همیشه وجود دارد و با توجه به جابه جایی ها در اداره صمت دهدشت به بازرسی  از بازار دهدشت یا پرداخته نشده و اگر هم شده رسانه ها از آن بی اطلاع بوده اند.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.