گروه: اخبار استان خبر: 138358 / تاریخ انتشار : 1398/7/19 ساعت : 13:26

تذکر جدی امام جمعه موقت گچساران به مسئولین/ طوری زبانتان را بچرخانیدکه باعث مسمومیت افکار جوانان نشود

امام جمعه موقت گچساران گفت:خطاب من به مسئولین این است که اینروز ها برخی ها دانسته و یا نادانسته سخنرانی می کنند و افاضاتی هم دارند آنهم برخلاف مصالح عمومی کشورمان،که باید پرسید چرا بذر نفرت و ناامیدی را در دل جوانان می کارید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حجت الاسلام محمد سعید رشیدی کیا ،امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب ،گفت:هفته ای که گذشت رهبر انقلاب دو دیدار فوق العاده سنگین داشتند دیدار اول از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و دیدار دوم نیز با جوانان نخبه و افتخار آفرین این مرز و بوم.

 

وی افزود:آنچه از این دیدارها می تواند اثبات کرد توجه فوق العاده معظم له به دو امر دیانت و اصالت بود،توصیه به جوانان عزیزمان که متدین باشید و دوم اینکه اصالت خودتان را محافظت کنید.

 

رشیدی کیا اظهار کرد: پیامی که رهبر معظم انقلاب به همه مسئولین انقلاب اسلامی رسانده اند این است که هوای جوانان را داشته باشید و موجب اعتماد به نفس آنها شوید،این در حالی است که رهبر معظم انقلاب در این سن و سال وقت می گذارند و می آیند با جوانان می نشینند و گفت گو می کنند.

 

امام جمعه موقت گچساران گفت:خطاب من از طرف مردم شریف گچساران به مسئولین این است که اینروز ها برخی ها دانسته و یا نادانسته سخنرانی می کنند و افاضاتی هم دارند آنهم برخلاف مصالح عمومی کشورمان،که باید پرسید چرا بذر نفرت و ناامیدی را در دل جوانان می کارید.

 

رشیدی کیا در ادامه گفت:مسئولین عزیز در آستانه انتخابات قرار داریم و موظف هستید که با کلامتان از آرامش جامعه صیانت کنید و نیز مکلف هستید و قسم خورده اید و مراقب باشید که چه چیزی بر زبان جاری می کنید.

 

وی تصریح کرد:نه تنها در کشور ما بلکه در کشورهای دیگر هم مسبوق به سابقه است و به عنوان مثال شخصیتی که می خواهد وارد مجلس فرانسه بشود باید  500 امضاء در مرحله اول جمع کندآنهم از نمایندگان سراسر کشور که آیا این آقا شایستگی این را دارد که به مجلس برود یا ندارد.

 

امام جمعه موقت گچساران اظهارکرد:بنابراین برخی ها یک مقداری که می خواهند زبانشان را بچرخانند تا حدی بچرخانند که باعث مسمومیت افکار جوانانمان نشود.

 

رشیدی کیا تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب در این دیدارها نیز فرمودند که به من گفته اند که الان 4هزار شرکت دانش بنیان در کشور داریم، اما این باید به 400هزار تا برسد،یعنی نگاه حضرت آقا به یک افق بسیار وسیع تری است و اگر علم با فهم و معنویت همراه باشد نوعی خادم است و موجبات ترقی یک جامعه را فراهم می کند.

 

وی درادامه افزود:حضرت آقا فرمودند یک جریانی در کشور وجود دارد که با پدیده جنبش علمی با بد دلی برخورد می کنند،و اتفاقا حضرت آقا باز فرموده اند که این حرکت بدخواهانه از داخل دانشگاه شروع می شود و باید گفت که چه جوابی دارد آن فردی که آن تخم بد را در ذهن جوان این مملکت می کارد.

 

رشیدی کیا گفت: نکته بعد که باز حضرت آقا اشاره داشتند این بود که کار دیگر این جریان دلالی نخبگان علمی این کشور است که آنها را به کشورهای اروپایی و آمریکایی سوق می دهند در حالی که این نخبگان پاره تن این کشور هستند،پس بنابراین در مجموعه نخبگانی دین و ملیت باید با جدیت دنبال شود.

 

امام جمعه موقت گچساران تصریح کرد:آنچه امروز به اسم آزادی در این کوچه ها و خیابان ها مشاهده می کنیم با ملیت ایرانی مان سازگار نیست، دعوت می کنم از هر عزیزی که منکر است که خیلی ما با مجموعه پاساگارد هم فاصله نداریم، بروید و این سنگ نگاره ها را ببینید و مشاهده کنید که اندازه دامن زنان ایرانی تا به کجا می رسید،شرف مردان ایران و عزت مردم ایران را ببینید و اینکه به فکر نسل های آینده بودند.

 

وی درادامه تصریح کرد:الحق و الانصاف این روزها برخورد مردم گچساران با زوار اربعین باعث سرافرازی این شهرستان شده است و خداوند جزای خیر در دنیا و آخرت هم نصیبتان بفرمایند،باز هم کل موکب ها استمداد طلبیدند چون امسال تعداد زوار بسیار زیاد هستند و توقع داریم که همچون گذشته روسفید بشویم.

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.