گروه: اخبار استان خبر: 138347 / تاریخ انتشار : 1398/7/19 ساعت : 11:24
گزارش میدانی؛

حرف های شنیدنی شهروندان و نانواداران یاسوجی درباره کیفیت نان/پخت سنتی نان کیفیت بالاتری داشت/با آرد فعلی انتظار بیشتری نباید داشت

تعدادی از شهروندان و نانواداران یاسوجی نسبت به کیفیت و همچنین قیمت نان به نسبت کیفیت آن گلایه هایی داشته و توصیه هایی نیز به مسئولان برای بهتر شدن این روند ارائه دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  کیفیت نان یک مسئله مهم در استان کهگیلویه و بویراحمد است و در گذشته نیز بارها شاهد بی کیفیتی نان در استان بوده ایم، با توجه به اینکه  مردم روزانه با نان و مصرف آن سر و کار دارند کیفیت و بهداشت آن نیز یک مسئله بسیار مهم است که نباید به راحتی از کنار آن گذشت، چرا که  سلامت مردم با آن در ارتباط است.

 

در همین خصوص تعدادی از شهروندان در خصوص نان، کیفیت آن، و قیمت تمام شده آن اظهاراتی داشته که مشروح آن در زیر آمده است:

 

یکی از شهروندان که تمایلی برای انتشار تصویر خود نداشت بیان کرد: باید در روند توزیع نان از زمانی که گندم را از کشاورز خریداری کرده تا زمان تهیه آرد و تحویل دادن به نانوایی ها به نوعی نظارت وجود داشته باشد، زیرا برخی کارخانه ها  بعد از خرید گندم از کشاورزان، سبوس را از گندم جدا کرده و آرد درجه 3 را تحویل نانوایی ها داده که نبود نظارت را می توان یکی از علت های این موضوع و کیفیت پایین نان دانست.

 

وی افزود: در شرایط حاضر برخی نانوایی ها به دلیل مشکلات آرد برای کیفیت نان خود از جوش شیرین، نمک و سودا استفاده می کنند، اما کیفیت نان با این مواد بالاتر نخواهد رفت که راهکار این است که کارخانه های تولید کننده آرد، سبوس را به گندم اضافه کنند و ضایعات گندم را از نان حذف کرده تا کیفیت نان بیشتر شود.

 

این شهروند در همین خصوص افزود: کیفیت نان در استان مناسب نیست، زیرا وقتی آرد را تبدیل به خمیر می کنند باید این خمیر را چیزی حدود 4 الی 5 ساعت نگه داری کنند تا به کیفیت مطلوب خمیر برای پخت نان تبدیل شود، از طرفی دستگاه های تولید نان در استان در تولید نان با کیفیت ناتوان هستند.

 

از دیگر شهروندان با مقایسه نان با پخت محلی و پخت در شهرها گفت: نان پخته شده توسط روش های سنتی از کیفیت بهتر و بالاتری برخوردار است، اما مشاهده می شود پخت نان با روش های جدید نه تنها مورد رضایت نیست بلکه در مواردی با اضافه کردن مواد مختلف به احتمال می تواند ضررهایی داشته باشد.

 

از دیگر شهروندان در خصوص افزایش قیمت نان و ارتباط با کیفیت آن گفت: زمانی قیمت هر قطعه  نان 120تومان  بود، اما در شرایط حاضر با افزایش قیمت به 180 تومان در روزهای ابتدایی کیفیت آن خوب بود، اما بعد از آن به همان شرایط سابق برگشت.

 

وی اظهار کرد: از تولید کنندگان آرد، و کارخانه های تولید کننده تقاضا می شود، آرد خوب و با کیفیت در اختیار نانوایی های استان قرار دهند تا شاهد افزایش کیفیت نان بوده، از طرفی نانوایی ها در پخت نان با کیفیت تلاش کنند.

 

در همین خصوص یکی از نانواداران بیان کرد: کیفیت آرد ها غیر طبیعی شده است و فاقد سبوس بوده، که پخت نان با این نوع آردها سبب بی کیفیتی نان ها شده است.

 

وی افزود: انتظار داریم مسوولان مربوطه بر کیفیت آرد کارخانجات استان نظارت کرده تا نان متناسب با خواست مردم پخت شود، و رضایت مردم حاصل شود.

 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.