گروه: اخبار استان خبر: 138289 / تاریخ انتشار : 1398/7/16 ساعت : 18:47
در نشست اصولگرایان با استاندار مطرح شد

نفوذ بیشتر خواهر نماینده گچساران از معاون استاندار/قول شرف معاون سیاسی استاندار/هزینه رقص و آواز مشک و ملار از کجا می آید؟/کاری کنید رای مردم را ارزان نخرند/در انتخابات آینده برای فرد خاصی خط قرمز نداریم

استاندار گفت: در انتخابات آینده برای فرد خاصی خط قرمز نداریم اینکه چه کسی رای می‌آورد برای ما مهم نیست بلکه دغدغه برگزاری انتخاباتی سالم و در امنیت کامل را داریم، قول داده‌ام با تمام توان برای توسعه این استان تلاش کنم نیامده‌ام که با دست خود آتش در قبرم بریزم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس روز گذشته نشست اصولگرایان کهگیلویه و بویراحمد با استاندار برگزار شد و موضوعاتی مانند تخلفات در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و دخالت خواهر نماینده گچساران و باشت مطرح شد.

 

حجت الاسلام سعیدی از حاضرین در این نشست، از استاندار خواست تا موضوع خودروهای استیجاری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچسارن در سال‌های اخیر را بررسی کنند و ببینند این خودروها متعلق به چه کسانی است.

وی افزود:  فلان فرد در نفت گچساران ۲۶ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند و خودرویی نیز خریداری و به صورت استیجاری در اختیار شرکت قرار داده است،  یک فرد الان یک نامه از خواهر نماینده گچساران و باشت در مجلس و یک نامه از معاون سیاسی استاندار داشته باشد بدون شک نامه خواهر نماینده نفوذ بیشتری دارد.

 

سعیدی با طرح این پرسش که هزینه جشنواره مشک و ملار ، رقص و آواز خوانی در گچساران از کجا تامین می‌شود، ادامه داد: کارخانه لاستیک سازی خان احمد باشت، منطقه آزاد و ویژه اقتصادی به کجا رسید؟ چرا دروغ می‌گوییم تا چند روزی در مسند قدرت باشیم.

 

آقایی از دیگر حاضران در این نشست گفت: قشقایی‌ها در مدیریت‌های استانی و شهرستانی جایگاهی ندارند و در واقع نسبت به دولت قبل قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به اینکه چند مدیریت غیر مهم و معمولی با هدف سکوت قشقایی‌ها به آنان سپرده شده است، ادامه داد: طاقت مردم دیگر حدی دارد که انتظار می‌رود از پتانسیل نیروی انسانی این قوم استفاده شود.

 

وی در پایان گفت: انتظار می‌رود نرخ فروش رای در انتخابات را مشخص و به جد نظارت داشته باشید تا برخی رای مردم را ارزان نخرند.

 

ابراهیم جعفری فرماندار اسبق کهگیلویه نیز در این نشست گفت: از ایجاد این فرصت سپاسگزارم و همواره معتقدم که گفت وگو و تبادل افکار جهت پیشبرد امور بسیار موثر خواهد بود.


جعفری گفت: برای کاهش حاشیه نشینی در اطراف شهرهای بزرگ استان بخصوص یاسوج باید به اشتغال جوانان روستایی و تولید در روستاها بیشتر توجه شود تا مهاجرت معکوس رخ دهد و حاشیه نشینی ها کمتر شود


وی افزود: تبعیض در تخصیص اعتبارات درشش سال گذشته درسطح استان بسیار مشهود است، لابیگری یک نماینده خاص و عدم توانایی مدیران در توزیع عادلانه اعتبارات از چالش های استان است.


جعفری گفت: در انتخاب مدیران شایسته سالاری ملاک باشد نه فقط نظر نمایندگان که متاسفانه در ادامه تبدیل به قوم سالاری و لیدر سالاری می شود، دولت تدبیر و امید منفعل ترین دولت در ارتباط با قوه مقننه بوده است.


وی ادامه داد: مهمترین کار استانداری درسال نود و هشت برگزاری انتخابات است که امیدوارم چنان برنامه ریزی شود که انتخاباتی سالم ،باشکوه ،بی طرفانه و در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران برگزار شود.


جعفری در پایان گفت: در بحث استخدام های فله ای بخصوص در دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان شهید جلیل ورود کنید، بیست و دو ماهِ باقی مانده تا پایان این دولت را چنان کارکنید و رضای خدا را درنظر بگیرید تا خاطره ای خوب از خود درذهن و یاد مردم ایجاد کنید.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این نشست گفت: یک ساعت، یک سال و یا دوسال استاندار باشم برایم فرقی ندارد، قیامت خود را برای دنیای هیچ فردی در انتخابات آینده نمی‌فروشیم، استاندار نماینده عالی دولت و یا به فرمایش مقام معظم رهبری نماینده نظام است پس باید همه را ببیند.

 

کلانتری گفت: بدون شک حق این بوده افرادی در دولت‌ها مسئولیت بگیرند که به دولت رای داده و برنامه‌های آن را قبول داشته باشند،بعد از روی کار آمدن دولت احمدی نژاد یک روز در نماز جمعه حضور پیدا کرده و از مردم خداحافظی کردم، وابسته به کسی نیستم از طرف دولت و شخص رئیس جمهور آمده‌ام و اگر عمری باشد تا آخر دولت هستم و بعد از آن هر دولتی با هر گرایشی بیاید با ادب این جایگاه را می‌سپارم و می‌روم.

وی افزود: قول داده‌ام با تمام توان برای توسعه این استان تلاش کنم و به تعبیر حضرت امام(ره) مامور به تکلیف هستیم و نیامده‌ایم که با دست خود آتش در قبرم بریزم بلکه می‌خواهم کار کنم.

 

استاندار با اشاره به استخدام‌ها و پرداخت تسهیلات بانکی غیر قانونی گفت: در این زمینه به دستگاه‌های نظارتی خواستم به این موضوع ورود کرده و هر آنچه قانون بوده اجرایی کنند و در این زمینه مردم می‌توانند شکایت کرده تا آن‌ها نیز بررسی کنند.

وی تاکید کرد: در انتخابات آینده برای فرد خاصی خط قرمز نداریم اینکه چه کسی رای می‌آورد برای ما مهم نیست بلکه دغدغه برگزاری انتخاباتی سالم و در امنیت کامل را داریم و البته انتظار می‌رود اگر جایی تخلفی مشاهده شد به نهادهای مسئول ارائه شود زیرا فرافکنی و شلوغ کردن دردی را دوا نمی‌کند، ما بچه‌های امام خمینی(ره) و پیروان امام خامنه‌ای هستیم و اعتماد مردم به نظام مهم است و در این راستا با هیئت نظارت هماهنگ هستیم.

 

کلانتری ادامه داد: اعضای هیئت اجرایی را باید هیئت نظارت تایید کند و در واقع بالای سر هر هیئت اجرایی یک هیئت نظارت وجود دارد، معاون سیاسی خود جانباز و برادر دو شهید است و این فرد نمی‌گذارد در انتخابات خیانت شود.

 

وی با بیان اینکه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به محض ثبت نام در انتخابات دیگر با دیگر نامزدها برای ما فرقی ندارند، ادامه داد: هنگام انتصاب معاون سیاسی و امنیتی برخی مسائلی پیش آمد که گفتم اگر معاون خود را نتوانم انتخاب کنم نیم ساعت در این شهر نمی‌مانم زیرا آمده‌ام نوکری مردم را بکنم.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: قطعا با بی عدالتی و تبعیض مخالف هستیم، مهمترین نماد حاکمیت امام علی(ع) است.رنگ قومیت‌گرایی و طایفه‌گرایی در این استان پررنگ بوده و بر مسائل حزبی و سیاسی برتری دارد.

احد جمالی گفت: در زمینه عملکرد دولت‌ها باید منصفانه قضاوت کنیم و دولت‌ها بدون شک نقاط قوت و ضعف داشته‌اند.

 

وی تاکید کرد: شرافتاً دنبال برگزاری انتخاباتی بی حاشیه هستیم و استاندار در هر استانی تاکنون انتخابات برگزار کرده در واقع جزو بهترین انتخابات‌ها بوده است و خود من نیز در قم یکی از سالم‌ترین انتخابات را برگزار کردم و معتقد به کار سیستمی هستم و در این راستا انتظار همکاری داریم.

 

جمالی در پایان گفت:  شاید آدم‌های مریضی باشند که در انتخابات تخلفی انجام دهند ولی اگر از مدیران اجرایی کسی تخلف کرد بدون شک با وی برخورد می‌شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.