گروه: اخبار استان خبر: 138245 / تاریخ انتشار : 1398/7/16 ساعت : 10:05
مصائب یک روگذر و هزاران وعده ناتمام؛

مرگ بی گناهان در سایه وعده های چندین ساله/افتتاح روگذر یاسوج-اصفهان در محدوده گندی خوری دنا به کجا می رسد+تصاویر

این روگذر که در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی مناسب قرار دارد، مقرر بود در سال گذشته و در زمان صدارت علیمردانی مدیر کل اسبق اداره راه و شهرسازی استان که مجری این پروژه بود به بهره بردرای برسد که با برخی تناقضات به دراز کشیده و هنوز خبری از افتتاح آن نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،جاده، افتتاح،زیر گذر، مسلماً این کلمات و جملات هرکدام برای ما و حتی کسانی که به استان کهگلیویه وبویراحمد سفر می کنند، تازگی های خاص خود را دارد.

امروز مبحث جاده های مواصلاتی،خطرات احتمالی در جاده ها و حتی تصادفات بیشمار در در این جاده ها، بیشتر از رونق و توسعه زیر ساختی آنها بر روی زیانها افتاده است.

استان کهگیلویه وبویراحمد و به خصوص مناطق سردسیری آن به دلیل موقعیت توپوگرافی و کوهستانی از دیر بارز در بحث جاده سازی دارای مشکلات و معضلات بیشماری بوده و حتی هست.

مرگ در سایه وعده های چندین ساله

آمار تصادفات بیش از اندازه،جاده های خطرناک،نبود جاده های امن،نبود روشنایی و چندین مبحث دیگر از جمله مسائلی است که گریبان جاده های استان را گرفته که مسئولین امر از جمله مهمترین دلایل آن را صرف هزینه های بیشمار برای جاده سازی و حتی موقعیت خاص کوهستانی آن می دانند.

از سویی دیگر توجه نکردن به جاده های مهم مواصلاتی که بستری برای توسعه هستند هم نیز مزیدی بر علت شده که بسیاری از زیرساختهای استان در بحث جاده سازی همچنان در آمار منفی رشد افزایشی داشته باشد.

شاید یکی از مهمترین مباحث امروز در بحث جاده سازی استان مبحث دوطرفه شدن کریدر اصفهان به یاسوج و حتی کریدر مهم پاتاوه به دهدشت باشد که در چند سال اخیر وعده های زیادی برای افتتاح آنها به گوش رسیده ولی همچنان به سرانجام نرسیده است.

ماجرای یک زیر گذر و هزاران وعده ناتمام

روگذر معروف جاده اصفهان که در حد فاصل روستاهای گردَوه و حتی چند روستای اقماری در 40کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان قرار گرفته که به دلیل وضعیت خاص جاده و چند خطه بودن هرسال آمار زیاد تصادفات جرحی و حتی منجر به فوت در این منطقه برآن شد که اتمام این روگذر در اولویت قرار گیرد.

این روگذر که در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی مناسب قرار دارد، مقرر بود در سال گذشته و در زمان صدارت علیمردانی مدیر کل اسبق اداره راه و شهرسازی استان که مجری این پروژه بود به بهره بردرای برسد که با برخی تناقضات به دراز کشیده و هنوز خبری از افتتاح آن نیست.

افتتاح یک پروژه مهم در اما و اگر

هرچند این روگذر در زمان نژاد صفوی مدیر کل پیشین این نهاد دوباره برای پاره ای موضوعات بار دیگر به رینگ دوباره عمرانی استان اضافه شد، اما همچنان در بلاتکلیفی افتتاح به سر می برد و باید دید آیا اقبال نیک اقبالی مدیر کل جدید راه و شهرسازی برای افتتاح آن به سرانجام می رسد یا نه.

آنچیزی که مسلم است افتتاح این روگذر بوده که میتوان با افتتاح آن بسیاری از مشکلات و تصادفات بیشمار در این مسیر را کاهش داد و حتی باعث عبور و مرور خودروها در این مسیر پر تردد شود.

موضوعی که مدیران استانی  از جمله اداره راه و شهرسازی و حتی معاون عمرانی باید زمیمه کار خود بکنند و با افتتاح و به سرانجام رساندن این روگذار مهم ، این کریدر مهم عمرانی کشوری را سامان دهند.

 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.