گروه: اخبار استان خبر: 138107 / تاریخ انتشار : 1398/7/13 ساعت : 10:12
برنامه های وزیر نیرو در کهگیلویه و چرام؛

کلنگ زنی پروژه 473 میلیاردی در بخش سوق/بهره برداری از ۲ پروژه آبرسانی روستایی در دهدشت شرقی و سرفاریاب/افتتاح فاز نخست پست ۱۳۳ کیلو ولتی چرام+ تصاویر

آیین کلنگ زنی فاز اول پست 132/33 کیلوولت دژکوه و خط 132 کیلوولت ارجان – دژکوه و همچنین افتتاح مجتمع آبرسانی روستایی دهدشت شرقی و تصفیه خانه آب شرب سرفاریاب با حضور وزیر نیرو برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین کلنگ زنی فاز اول پست 132/33 کیلوولت دژکوه و خط 132 کیلوولت ارجان – دژکوه با حضور اردکانیان وزیر نیرو صبح امروز روستای لیر از توابع شهر سوق برگزار شد.

حسین اسکندری رئیس اداره برق بخش سوق در مورد این پروژه گفت:  هدف این پروژه رفع ضعف ولتارژ شهرستان لنده و بخش سوق وروستاهای تابعه آن و تامین برق پروژه آبرسانی به اراضی بخش سوق است.

توان تبدیل برق این ایستگاه 50 مگاوات است و قریب به 57 متر طول شبکه و هزینه اولیه برای ساخت این ایستگاه 150 میلیارد ریال و در کل ارزش سرمایه گذاری این پروژه 473 میلیارد ریال است.همچنین مجتمع آبرسانی روستایی دهدشت شرقی و تصفیه خانه آب شرب سرفاریاب بهره برداری شدند.
 

 اجرای یک باب مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی، ۱۸ کیلومتر خط انتقال، حفر و تجهیز ۳ حلقه چاه و اجرای ۳۰۰۰ متر مربع محوطه سازی بخشی از مشخصات مجتمع آبرسانی دهدشت شرقی است.

با اجرای این طرح، ۴۰ روستا با جمعیت ۱۵۷۲۰ نفر از نعمت آب شرب سالم برخوردار شدند.

 

اردکانیان همزمان تصفیه خانه متعارف آب شرب سرفاریاب را نیز به بهره برداری رساند.تصفیه خانه متعارف آب شرب سرفاریاب با ظرفیت تصفیه ۷۲۰ متر مکعب آب شرب در شبانه روز، جمعیت ۵۳۰۰ نفری شهر و روستا های سرفاریاب را تحت پوشش قرار می دهد.برای اجرای این طرح، ۸۸ میلیارد ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی و ردیف ملی - عمومی هزینه شده است.وزیر نیرو در ادامه از پروژه های آب و برق شهرهای گچساران، سی سخت و یاسوج بازدید و از دو طرح برق رسانی بهره برداری می‌کند.

 

فاز نخست پست ۱۳۳ کیلو ولتی چرام افتتاح شد

رضا اردکانیان وزیر نیرو در ادامه سفر یک روزه خود به کهگیلویه و بویراحمد فاز نخست پست ۱۳۳ کیلو ولت برق چرام را افتتاح کرد و کلنگ فاز ۲ و خط دائم برق این شهرستان را به زمین زد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آیین، ارزش سرمایه گذاری این طرح را افزون بر ۶۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

حسین کلانتری تصریح کرد: فاز نخست پست ۱۳۳ کیلو ولت شهرستان چرام دارای بیش از ۵۰ مگاولت آمپر ظرفیت دارد.

وی ارزش سرمایه گذاری فاز نخست این طرح را نیز افزون بر ۱۳۰ میلیارد ریال و میزان سرمایه گذاری و اعتبار مورد نیاز برای فاز دوم آن را نیز حدود ۴۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

 کلانتری همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی  فاز دوم پست دائم برق شهرستان چرام گفت: این طرح ظرف ۲ سال به بهره برداری کامل می رسد.

 شهرستان چرام با بیش از ۲۳هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای هشت گانه کهگیلویه و بویراحمد است.

وزیر نیرو امروز شنبه به منظور افتتاح و کلنگ زنی چندین طرح در حوزه های آب و برق و بازدید و بررسی وضعیت این صنعت به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است.

اردکانیان صبح امروز از طریق فرودگاه اهواز و ورود به شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی با استقبال حسین کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد و بازدید از طرح ۱۳۲ کیلو ولتی شهرستان بهمئی سفر یک روز خود را به این استان آغاز کرد.

تصاویر تکمیلی؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.