گروه: اخبار استان خبر: 138091 / تاریخ انتشار : 1398/7/12 ساعت : 13:25
آنچه در خطبه های نماز جمعه استان مطرح شد

التماس رئیس جمهور آمریکا برای ملاقات نماینده ایران نشانه قدرت ماست/فتح الفتوح بیشمار پیش روی جبهه مقاومت یمن

ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 
دهدشت:
 
نماز جمعه این هفته شهر دهدشت به امامت حجت الاسلام سید عبدالمطلب تقوی در مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد.
حجت الاسلام تقوی ضمن توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و نظم در برنامه های دینی واجتماعی گفت: خداوند انسان را به عبادت و ایمان توصیه کرده تا به یقین برسند. اگر انسان به خداوند ایمان داشته باشد و او را عبادت کند خداوند ملکوت آسمان را به او نشان خواهد داد.
 
 
وی با اشاره به سالروز هجرت امام از نجف به کویت گفت: به دنبال سیاست ها و فشار کشورعراق، امام مجبور به این هجرت شد و کشور کویت نیز به خاطر ارتباط خوبی که شاه ایران داشت از ورود امام ممانعت کرد و امام خمینی(ره) ناچار شبانه به بصره برگشت و در ادامه امام مهاجرت عظیمی را صورت دادند و در نهایت به پاریس رفتند، نوفل لوشاتو به بزرگترین پایگاه خبری جهان تبدیل شد و امام از آنجا تا روزهای پیروزی انقلاب مردم را رهبری میکردند.
 
حجت الاسلام تقوی گفت: به خاطر حق حیات معنوی که امام به دوش ملت ایران و همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان دارد و ما باید همه این خدمات را ارج  نهیم و از خداوند میخواهیم  که امام  را با بهترین بندگانش محشور کند.
 
وی با توجه به فرا رسیدن روز ملی روستاو عشایر گفت: روستاییان در همه حوادث و جریان ها همراه حکومت اسلامی بودند. مهمترین کار عشایر مسائل اقتصادی است و به همین خاطر جایگاه بزرگی در احکومت اسلامی دارند و حضرت امام با بصیرتی که داشتند فرمودند" این عشایر ذخایر مملکت هستند" واین روز را به این عشایر صبور و بزرگوار تبریک عرض میکنیم.
 
امام جمعه موقت دهدشت با اشاره به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی گفت:  بخش اعظم امنیت کشور را نیروی انتظامی به همراه سایر نیروهای نظامی به عهده دارند و این ها تلاش می کنند  در جهت برقراری امنیت دارن.
 
وی افزود: نیروی انتظامی در کنار سپاه وارتش در برقراری امنیت تلاش های فراوانی می کنند و مقام عظمای ولایت نیز در مورد آن ها فرمودند که من صد درصد از این ها راضی هستم و نیروهای نظامی ما  باید  پشت مرزها و دیوارها را مشاهده کنند.
 
وی با اشاره به تحرکات منطقه خاورمیانه گفت: امروز اگر مردم فلسطین،لبنان، یمن در برابر استکبار جهانی  موضع میگیرند و اسلام را به پیروزی میرسانند به خاطر این است که ملت،ارتش ،سپاه و نیروی انتظامی ایران  در کنار ولایت مطلقه فقیه به همه ارتش های محروم جهان این درس را داده است.
 
وی عنوان کرد: اگر امروز مشاهده می کنید که رییس جمهورآمریکا آرزو میکند که با نماینده جمهوری اسلامی ایران حتی یک عکس بگیرد، نشانه قدرت و ایمان نیروهای مسلح ما وعزت این ملت است و این رئیس جمهور هم این آرزو را با خود به گور خواهد برد.

*****************

یاسوج:
 
حجت الاسلام و المسلمین خاضع امام جمعه موقت شهر یاسوج در خطبه‌ اول ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، عنوان کرد: امام سجاد (ع) میفرماید: پروردگارا از فتنه انگیزی های شیطان رانده شده و از مکر های او ما را حفظ کن، بنابراین شیطان دشمن دیرینه انسان است و به عزت پروردگار قسم یاد کرده که تمام انسان ها را گمراه کند مگر انسان هایی که مخلص باشند.
 
 
حجت الاسلام خاضع افزود: ایجاد تردید در باورهای دینی انسان از کارهای شیطان از طریق ایجاد نفاق، یاس و ناامیدی و جلوگیری از انفاق و کار خیر، اختلاف قرار دادن بین برادران دینی، از جمله کارهای شیطان است، که درصورت عدم هوشیاری در دام شیطان گرفتار خواهیم شد. 
 
 
خاضع افزود: بزک کردن دنیا برای انسان ها و زیبا جلوه دادن گناهان برای مرتکب شدن انسان به گناه و خطا از کارهای شیطان است. 
 
 
وی اضافه کرد: فلسفه وجود شیطان این است که چه کسی ایمان واقعی به خدا دارد و مردان واقعی در میدان گناه و رهایی از آن چه کسانی هستند.
 
 
خطیب جمعه موقت شهر یاسوج در خطبه دوم نماز جمعه مرکز استان گفت: در ایام حزن انگیز ماه صفر و اسارت کاروان آل الله قرار داریم و این ایام مصادف است با مصیبت جانسوز حضرت رقیه (س)، از طرفی هفتم صفر شهادت امام حسن مجتبی (ع) را داریم که شهادت این بزرگوران را تسلیت عرض میکنم. 
 
 
وی بیان کرد: امروز ۱۲ مهرماه مصادف است با هجرت امام خمینی(ره) از عراق به کشور کویت، که امام توسط نظام پهلوی در ابتدا به ترکیه و سپس به عراق تبعید شد تا شاید صدای امام و سخنان گهربار او توسط ملت شنیده نشود، در روز دوم مهرماه منزل امام در نجف محاصره شد و به سمت کویت تبعید می شود اما در آن کشور اجازه ورود به امام نمی دهند که امام به پاریس مهاجرت کرد.
 
 
وی افزود: در هفته نیروی انتظامی قرار داریم و این هفته را به این نیروها تبریک عرض میکنم، باید اشاره کنم توطئه ها دشمنان با تلاش ها و مجاهدت های نیروی انتظامی، در کنار سایر نیروهای مسلح شاهد امن ترین کشورها هستیم و در این راه ۱۳ هزار شهید نیروی انتظامی تقدیم انقلاب کرده است.
 
 
وی بیان کرد: سه شنبه ۱۶ مهرماه روز جهانی کودک بوده، آنها حقوقی داشته و والدین در قبال آنها باید حقوق و احترامی قائل باشند، باید برای آنها نام نیک، حق تفریح، بستر لازم برای تحصیل و آموزش، تعلیم و تربیت آنها اهتمام داشت باشند، پیامبر اکرم (ص) میفرماید: فرزندانتان را گرامی داشته و آنها را نیکو تربیت کنید.
 
 
وی در ادامه مناسبت ها بیان کرد: رئیس جمهور فرانسه تحرکاتی برای متقاعد کردن ایران برای ماندن در برنامه برجام را داشت، و امروز به دنبال برجام های دیگری بوده، هرچند به دلیل عدم پایبندی به تعهدات آنها صلاحیت مذاکره با آنها وجود ندارد بنابراین دستگاه دیپلماسی باید به دور از انفعال و قاطعانه با آنها برخورد کنند، در این شرایط شرطی کردن اقتصاد کشور و مذاکره های مختلف با آنها سودی ندارد، بنابراین باید از توانمندی های داخلی استفاده کرد و دلخوش به وعده های خارجی نبود.
 
 
وی افزود: در شنبه گذشته شاهد عملیات موفق نیروهای یمنی در منطقه نجران بودیم که سه تیپ کامل ارتش سعودی نابود شد و تجهیزات نظامی و برخی از تجهیزات سعودی به غنیمت گرفته شد، از طرفی صدها کیلومتر از مناطق عربستان تحت سلطه درامد، و همچنین حمله موشکی یمنی ها به پالایشگاه نفتی ارامکو را شاهد بودیم که در روند نفت جهانی اخلال وارد کرد، عربستان به اتفاق رژیم صهیونیستی بیان کردند این عمل در اثر فعالیت ایران است درصورتی که عملیات نصر من الله یمنی ها سبب خلع سلاح و رفع اتهامات علیه ایران شد.

*****************

لنده:

 
حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان لنده با اشاره به دیدار فرماندهان سپاه با مقام معظم رهبری گفت: سپاه در طول چهار دهه گذشته همواره در خدمت جامعه، مردم و انقلاب و نظام با تبعیت از ولایت فقیه بوده است.
 
وی افزود:برجام نمونه ای از بدعهدی امریکایی ها است که فرانسه به دنبال ایفای نقش پلیس خوب در برجام است که با کمال پررویی به دنبال میانجگری بین ایران و امریکا است لذا باید دستگاه دیپلماسی ما با قدرت در مقابل این زیاده خواهی ها بایستد.
 
امام جمعه شهرستان لنده گفت:غربی ها به دنبال ضربه زدن به نظام ما هستند و این را خوب بدانند که تا کنون هیچ کدام از توطئه های انان جواب نداده است و ملت ما با مقاومت و ایستادگی در مقابل انان ایستاده است.
 
وی افزود:رشد اقتصادی در حوزه صنعت علاوه بر تحریم های شکننده همواره از رشد قابل توجهی بهره مند بوده است.
 
محمودی اصل گفت: از دست ندادن نگاه وسیع به جغرافیای مقاومت یکی از مهمترین توصیه های مقام معظم رهبری به پاسداران بود که این جبهه باید حفظ شود و به دنبال توسعه فراگیرتر باشیم و که یک نمونه ان توانمندی یمن در شکست نیروهای عربستان است.
وی گفت:موفقیت یمنی ها در عملیات هفته گذشته به جهان ثایت کرد که مقاومت و قدرت آن با دستان خالی و با تکیه بر ایستادگی توانستند دشمنان را در هم بکوبند.
 
وی در ادامه گفت:این حرکت بستر ساز فتح ممالک اسلامی به دست نیروهای انقلابی در جبهه مقاومت است.
 
امام جمعه لنده گفت: ابلاغ سیاست های نظام قانون گذاری برای هر سه قوه راهبردی روشن برای هر سه قوه است که این خلاها و ناکارمدی ها را جبران کنند.
 
وی در ادامه با تبریک هفته ناجا گفت:خدمات و زحمات نیروی انتظامی و تقدیم دوازده هزار شهید و بیست ودو هزار جانباز ماحصل تامین امنیت مردم توسط نیروی انتظامی است که از زحمات آنان قدردانی می کنیم.
 
خطیب جمعه لنده گفت:انتظار مردم از نیروی انتظامی بحث برقرای امینت کامل در جامعه است که امنیت برای فرزندان، دختران و اعمال طرح های ترافیکی و اجرای قانون با حسن خلق و مردم داری و اگاهی بخشی به جامعه و مبارزه قاطع با فروشندگان مواد مخدر و رعایت عدالت در برخورد ها از مواردی است که انتظار دارند نیروی انتظامی انان را در دستور کار خویش قرار  دهند.
 
وی در ادامه گفت:امروز سالروز شهادت دختر سه ساله امام حسین(ع)است که انتظار داریم سیره و روش این بانوی خردسال در سبک زندگی ما قرار گیرد.
 
درحال تکمیل//

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.