گروه: اخبار استان خبر: 138082 / تاریخ انتشار : 1398/7/12 ساعت : 12:54
با حمایت بنیادعلوی صورت گرفت

احداث و بازگشایی جاده بین مزارع ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی لنده

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده از اجرای عملیات احداث و بازگشایی جاده های بین مزارع کشاورزی در سطح دو هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان با حمایت بنیاد علوی خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، حکمت اله همتی نژاد با اشاره به خدمات و همکاری های خیلی خوب بنیاد علوی در شهرستان لنده گفت: یکی از عمده ترین مشکلات کشاورزی شهرستان لنده نبود جاده بین مزارع هست که تا قبل از کشت پاییزه امسال به همت بنیاد محترم علوی این مشکل برطرف خواهد شد.

وی افزود؛ این عملیات با هدف تسهیل در تردد کشاورزان و بهره برداری بهینه از اراضی کشاورزی و انتقال آسان تر محصولات تولیدی و کاهش هدر رفت محصول در زمان برداشت اجرایی می شود که اجرای کامل آن میتواند به اقتصاد جامعه کشاورز کمک فراوانی کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده گفت؛ این عملیات با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال جهت احداث ۲۰ جاده بین مزارع در روستاهای شهرستان انجام میگیرد و در صورت تامین اعتبار در سالهای آتی مشکل جاده بین مزارع در همه مناطق شهرستان حل خواهد شد.

همتی از بهره براداران این شهرستان خواست با حمایت و همراهی کمک کنند تا قبل از کشت پاییزه این عملیات به اتمام برسد.

گفتی است جاده بین مزارع به این دلیل که از زیر ساخت ها در حوزه کشاورزی می باشد می تواند برای مراحل کاشت، داشت و برداشت مسیر رفت و آمد کشاورز را تسهیل داده و هزینه ها را کاهش دهد.

اهداف این طرح در شهرستان لنده بهبود راه های صعب العبور، ساخت مسیر مناسب و هموار جهت تردد ماشین آلات و ادوات کشاورزی، تسریع در حمل و نقل محصولات کشاورزی و رفت وآمد کشاورزان است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.