گروه: اخبار استان خبر: 138062 / تاریخ انتشار : 1398/7/12 ساعت : 10:22

جاده های نا امن قاتل حیات وحش کهگیلویه+تصاویر

تصادفات یکی از عوامل تاثیر گذار بر کاهش جمعیت گونه‌های حیوانی شهرستان کهگیلویه بوده است، به طوری ‌که آمار مرگ و میر حیوانات بر اثر تصادف دارای رقم قابل توجهی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جاده ها همیشه تاثیر بسیار زیادی در رونق اقتصادی و و توسعه و پیشرفت و آبادانی دارند.این جاده ها علاوه بر اینکه دسترسی افراد جامعه را به شهرها و روستاهای مختلف بیشتر و بهتر میکند موجب توسعه صنعت گردشگری می شود که این صنعت در بسیاری از کشور ها مهمترین و اولین منبع درآمد محسوب می شوند.

 

 در بسیاری از مناطق کشور، در ساختن جاده های استاندارد به همه مسائل جانبی آن توجه میشود. از جمله خط کشی ها، چند بانده بودن، گارد ریل ها، نصب تابلوهای هشداردهنده و مسافت شهرها و عبور مرور دام ها، که همگی این عوامل در ساختن جاده ها اعمال می شود.
 
 
تصادفات یکی از عوامل تاثیر گذار بر کاهش جمعیت گونه‌های حیوانی شهرستان کهگیلویه بوده است، بهطوری ‌که آمار مرگ و میر حیوانات بر اثر تصادف دارای رقم قابل توجهی است و فقط در جاده سوق _ دهدشت هفته ای سه الی تاچهار حیوان وحشی بر اثر تصادف جان خود را از دست می دهند.
 
 
بارها مشاهده شده است که حیواناتی مانند روباه، گراز و حیوانات دیگر بر اثر برخورد با خودروها در جاده های کهگیلویه تلف شده‌اند.
 
 
رانندگان هنگام عبور از محل‌هایی که در نزدیکی مکان زندگی حیوانات هستند توجه و احتیاط لازم را به منظور جلوگیری از برخورد با حیوانات باید داشته باشند و همچنین راهداری نیز باید تابلوهای هشدار دهنده در این مکان ها نصب کند تا رانندگان با دیدن این تابلو دقت نظر بیشتری به خرج دهند.
 
 
یکی دیگر از خطرهایی که حیوانات کمیاب را تهدید میکند شکار غیر مجاز است که همیشه از مهمترین دغدغه ها و نگرانی های محیط زیست بوده و بارها نیز مشاهده شده که محیط بانان به دلیل تعقیب و گریز شکارچیان غیر مجاز زخمی و یا جان خود را از دست دادند.
 
 
در شهرستان کهگیلویه  گونه‌هایی همچون کل و بز در مناطق آزاد بیشتر در خطر هستند و تعداد جمعیت آن‌ها در این محل‌ها رو به کاهش است.
 
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.