گروه: اخبار استان خبر: 138041 / تاریخ انتشار : 1398/7/11 ساعت : 11:35

آمادگی کهگیلویه و بویراحمد برای انجام آزمایشات پزشکی بیماران لردگانی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری ، از استقرار 2 اکیپ کامل مشاوره و تشخیص در شهرستان لردگان و هماهنگی با برخی استان ها از جمله کهگیلویه و بویر احمد برای انجام آزمایشات خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: یک اکیپ در مرکز بهداشت استان مستقر و  برای افرادی که تمایل به انجام آزمایشات در استان را ندارند با هماهنگی های بعمل آمده، با استان های اصفهان، شیراز و کهگیلویه و  بویر احمد انجام شده است،  انجام آزمایشات در این استان ها امکان پذیر است.

 

به گفته شیرانی کلیه هزینه های آزمایشات و تامین دارو بصورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفته است.

 

وی در خصوص جزئیات بیشتر اخبار منتشر شده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اظهار کرد: از حدود چند ماه قبل به دنبال شناسایی یکی دو مورد از مبتلایان مشکوک به ویروس  HIV در این روستا تیم های عملیاتی تشخیصی معاونت بهداشت و درمان، روستا را تحت رصد قرار داده و بصورت داوطلبانه افراد در معرض خطر ، آزمایشات بیماری را انجام و با توجه به ابتلای تعدادی از اهالی، افراد در ارتباط با این افراد تحت آزمایش قرار گرفتند و خدمات مشاوره و درمان در محل و در مرکز استان برای این عزیزان در حال ارائه است.


 شیرانی گفت: اوضاع از نظر علمی و پیشگیری تحت کنترل است.


وی بیشترین کمک به اهالی روستا در شرایط کنونی را، همراهی با دانشگاه در ارائه خدمات بهتر و کمک به حفظ محرمانگی اطلاعات بیماران دانست.


سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، علت تاخیر در اطلاع رسانی را بررسی کامل و محرمانگی اطلاعات بیماران و رعایت حرمت این عزیزان عنوان کرد.


وی از نکات حائز اهمیت در خصوص بیماری ایدز گفت: از ورود ویروس تا ابتلا به بیماری ایدز اگر همراهی و اقدامات درمانی مناسب انجام شود کاملا قابل کنترل بوده و نکته دیگر، این بیماری در طول سالیان متمادی ایجاد و ممکن است سابقه آن به چندین سال قبل برگردد و طی این مدت بیماری در این افراد کشف شده است.


شیرانی در خصوص اطلاعات درج شده در فضای مجازی گفت: تعداد و علل اعلام شده از طرف دانشگاه و مراکز تخصصی و علمی مورد تایید نیست.


وی در ادامه از مردم خواست، اطلاعات و اخبار را از مراجع رسمی و علمی مثل دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر مراجع رسمی پیگیری کنند.


 شیرانی در خصوص منشاء انتشار بیماری اظهار کرد: نمی توانیم مشخص کنیم، ضمن اینکه یاد آور می شویم راه های انتقال بیماری شناخته شده است، لذا بررسی ها و آزمایشات برای مشخص کردن اینکه بیشترین راه انتقال کدام است در حال انجام است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.