گروه: اخبار استان خبر: 138040 / تاریخ انتشار : 1398/7/11 ساعت : 12:04
گزارش؛

ظلم بزرگ دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در حق شعار سال و جوانان بیکار استان

نشست شورای اشتغال استان در حالی برگزار شد که نکات جالبی را از آن می توان استخراج کرد به خصوص این که استاندار کهگیلویه و بویراحمد نسبت به عملکرد دستگاه های اجرایی به شدت گلایه کرد و گفت: از 600 پرونده ای که باید پرداخت شود تنها یک مورد پرداخت شده است و شما هم جای من باشید قانع نمی شوید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان های کمتر برخوردار در زمینه اشتغال است و نرخ بیکاری در این استان بالاست به طوری که در رده های نخست میزان بیکاری در میان سایر استان های کشور است.

 دولت های مختلف در سال های اخیر برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد کارهای مختلفی انجام داده اند، حتی نهادهایی مانند سیج نیز وارد میدان شده و با ارائه تسهیلات به متقاضیان زمینه ایجاد شغل برای به خصوص جوانان بیکار را فراهم کرده است اما این که چرا همچنان آمار بیکری در کهگیلویه و بویراحمد بسیار بالاست جای سوال و البته بررسی بیشتر دارد.

 

بر اساس آماری که سال گذشته منتشر شد از نظر نرخ بیکاری در کل کشور استان کهگیلویه و بویر احمد در رتبه سوم قرار دارد و از نظر نسبت اشتغال پس از استان های سیستان و بلوچستان، قم، مرکزی و ایلام در رتبه پنجم کشوری از لحاظ کمترین اشتغال قرار دارد.

 

نشست شورای اشتغال استان روز گذشته برگزار شد که نکات جالبی را از آن می توان استخراج کرد به خصوص این که استاندار کهگیلویه و بویراحمد نسبت به عملکرد دستگاه های اجرایی به شدت گلایه کرد و گفت: از 600 پرونده ای که باید پرداخت شود تنها یک مورد پرداخت شده است و شما هم جای من باشید قانع نمی شوید.

 

کلانتری همچنین گفت: عملکرد دستگاه ها بسیار ضعیف است و رضایت بخش نیست و باید آسیب‌شناسی شود، باید کمیته ای با حضور دستگاه‌های اجرایی، بانک ها و نماینده استانداری تشکیل و نقاط ضعف این دستگاه ها شناسایی و راهکارهای مناسب برای برون رفت از این مشکل ارائه کنند.


وی با اشاره به اینکه این ظرفیت اشتغال فوق العاده است گفت: با وجود تحریم‌ها منابع داخلی زیادی وجود دارد و تنها به عملکرد دستگاه‌ها بستگی دارد که از این ظرفیت استفاده کنند.
 

استاندار با بیان اینکه دستگاه های اجرایی نباید فقط در هر ۶ ماه گزارشی ارائه دهند و موضوع را رها و پیگیری نکنند اضافه کرد: اگر پرونده به بانک ارسال می کنند باید تا آخر پیگیری شود و اگر بانک‌ی همکاری لازم را نداشت گزارش دهند.
 

وی با اشاره به اینکه اولویت دستور کار جلسه بعدی آسیب شناسی عملکرد دستگاه‌ها در تبصره ۱۸ ملی و اشتغال روستایی است گفت: با این عملکرد ضعیف نمی توان در سال ۹۸ به این دستگاه ها منابع جدیدی ارائه داد چرا که در عملکرد ۹۷ بلاتکلیف هستند.
 

استاندار با انتقاد از اینکه برخی دستگاه ها از میزان منابع خود در سال ۹۷ از تبصره ملی اطلاعی نداشتند اضافه کرد: در جلسه بعد گزارش عملکرد را از این دستگاهها مطالبه می کنم و باید از ظرفیت‌های موجود استفاده، واحدهای تولیدی فعال و برای جوانان شغل ایجاد کرد.

کلانتری همچنین افزود: عملکرد ضعیف این دستگاه‌ها به بانک ها برنمی‌گردد و خود دستگاه ها ضعیف عمل کرده اند، بازگشت منابع از هیچ دستگاه اجرایی و بانکی پذیرفته نمی شود.
 
 
با این اظهارات می توان به این نتیجه رسید که عملکرد ضعیف دستگاه های اجرایی در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ظلمی است که به جوانان بیکار استان کهگیلویه و بویراحمد رفته است و مسئولان مربوطه باید با نظارت بیشتر بر این مساله ادامه این روند را متوقف کرده و در سال رونق تولید، علاوه بر کمک به تحقق شعار سال، زمینه اشتغال  رفع بیکاری را فراهم کنند.
 
 
انتهای پیام/
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.