گروه: اخبار استان خبر: 137925 / تاریخ انتشار : 1398/7/10 ساعت : 11:22

گلایه رانندگان ازامنیت ترمینال دهدشت و پاسخ مسئولین/از چاقوکشی تا مسافردزدی!

یکی از رانندگان ترمینال گفت: رئیس صنف رانندگان سال‌هاست پیگیری‌های زیادی از فرمانداری تا استانداری، پایانه‌های استان تا تهران برای برقراری امنیت در ترمینال دهدشت داشته که همه اسناد هم موجود است ولی نتیجه‌ای نگرفت، فردا مسئولان در جواب خبرنگار می گویند در فرمانداری جلسه برگزار می‌کنیم همه دروغ است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ترمینال شهر دهدشت هر روز با مشکلات زیادی رو به روست که این پایگاه خبری قبلا نیز به برخی از آن ها پرداخته بود. "اینجا بخوانید".

 

رانندگان و شرکت های مسافربری از ناامنی های بوجود آمده در ترمینال دهدشت گلایه مند بوده و به گفته آن ها این مسئله برای همه شرکت ها و رانندگان دردسر ساز شده است.

 

یکی از رانندگان در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: برخی از مواقع اتفاق افتاده که برای رانندگان چاقو کشیده اند و آن ها را تهدید کردند. گاهی اوقات نیز جنگ و دعوای اوباش در این ترمینال مشاهده شده است و تا نیروی انتظامی خود را به معرکه برساند خاطیان از معرکه فرار می کنند.

 

سعیدی از رانندگان تاکسی های برون شهری با گلایه از عدم نظارت تاکسی رانی بر حمل و نقل های غیر مجاز گفت: بسیاری از رانندگان اتومبیل های شخصی در سطح شهر از جمله خروجی ها اقدام به مسافر کشی یا به اصطلاح مسافر دزدی میکنند و این اتفاق بیخ گوش شهرداری دهدشت نیز رخ می دهد اما نظارتی در پی ندارد.

 

وی گفت: پولی که راننده‌ها دریافت می‌کنند مبلغی از آن را به پایانه‌ها و مبلغی را به شهرداری باید بپردازند، اما در مقابل دریافت این هزینه آیا نباید خدماتی انجام دهند؟ شهرداری به سهم خود زنجیری نصب کند  جلوی  ورودی ترمینال و یک نگهبان بگذارد، پیمانکار را ملزم  کند، نباید اجازه بدهید کسی در کار راننده عمومی تداخل ایجاد کند که نیاز باشد خود راننده با ماشن های شخصی دست به یقه شوند.

 

یکی دیگر از رانندگان ترمینال گفت: رئیس صنف رانندگان سال‌هاست پیگیری‌های زیادی از فرمانداری تا استانداری، پایانه‌های استان تا تهران برای برقراری امنیت در ترمینال دهدشت داشته که همه اسناد هم موجود است ولی نتیجه‌ای نگرفت، فردا مسئولان در جواب خبرنگار می گویند در فرمانداری جلسه برگزار می‌کنیم همه دروغ است.

 

این شخص گفت: راننده‌ای که هر روز مشغول درگیری شود آرامش ندارد و با استرس پشت ماشین می‌نشیند جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازد.

 

  او می‌گوید: «تماس گرفتم با مدیر کل پایانه‌های استان و ناهنجاری‌ها را برای اقای  نصیری شرح می‌دهم ولی او می‌گوید راننده‌ها خودشان «کَلاکِرو» هستند واقعاً از لحن صحبت این مدیر خجالت کشیدم، این چه طرز صحبت کردن است به راننده‌ها توهین می‌کند!»«اگر راننده‌ها «کلاکرو» هستند شما امنیت را برقرار کنید، به فرض راننده‌ای هم بی نظم باشد اما اگر قانون حاکم باشد با آن برخورد می‌کند.»

 

مسئول یکی از شرکت‌های مسافربری نیز به خبرنگار ما گفت: «درگیری و زد و خوردهای شدید، متأسفانه استفاده از سلاح سرد، گردن کلفتی در ترمینال دهدشت هست تا پلیس مطلع شود و برسد هم عاملان درگیری فرار می‌کنند.»

 

او می‌گوید: برای پیگیری وحل این مشکل از استان گرفته تا کشور نامه نگاری کردیم اما نتیجه ای در بر نداشت.وقتی که به فرمانداری دهدشت نیز مراجعه می کنیم از رانندگان شخصی حمایت می کنند.

 

وی افزود: ناموس، جان، اموال، اثاثیه و تجارت مردم به وسیله راننده جا به جا می‌شود  امنیت فرد به وسیله راننده  ایجاد می‌شود ولی متاسفانه جایگاه اجتماعی ندارد و نهایتش می گویند فقط یک شوفر است.»این شخص می‌گوید: «راننده‌های ما از مبلغی که از مسافر می‌گیرند باید ۶ هزار تومان به شهرداری بپردازند، امنیتی هم وجود ندارد ماشین شخصی می اید همین ۶ هزار تومان را نمی‌خواهد و ما توان رقابت با ماشین شخص را نداریم برخی مسافران هم به جیب خود نگاه می‌کنند و با آنها می‌روند.

 

 

دیگری می‌گوید: بارها اتفاق افتاده که برخی از مردم اسباب و اساسیه و وسایلی را برای جابه جایی به رانندگان شخصی تحویل دادند و سرانجام آن ها مشخص نشده است. حتی آبروی مردم در مورد این موضوع و برخی از رانندگان بدون صلاحیت در خطر بوده کما اینکه مواردی نیز وجود داشته که نیاز به بررسی است.

 

یکی دیگر از مسئولین شرکت های مسافربری با گلایه از فضای ظاهری و ساختمان ترمینال شماره 1 دهدشت گفت: وضعیت ظاهری، فضای سبز و سرویس‌های بهداشتی ترمینال هم زینده بلادشاپور نیست. نه پیمانکار کاری می‌کند نه شهرداری، درخت‌ها خشک شده است در حالی که پای هر کدام شیر آب هم هست ولی کسی رسیدگی نمی‌کند، گاها مشاهده می شود که برخی از معتادین شب را در ترمینال و در گوشه ای دنج سپری می کنند.

 

ابراهیم خنجری، معاون فرماندار کهگیلویه در این مورد اظهار کرد: در ارتباط با امنیت و مشکلاتی که ترمینال شهر دهدشت دارد در شورای ترافیک مطرح می‌کنیم و از حمل و نقل جاده‌ای هم می‌خواهیم که پیگیر باشند تا مشکل رفع شود.

 

شهردار دهدشت نیزبه این مسئله واکنش نشان داد و گفت: ترمینال به پیمانکار واگذار شده است و اگر به تعهدات خود عمل نکند بعد از چند اخطار خلع ید می‌شود.

 

اسفندیار برخه در مورد تخلف رانندگان شخصی نیز گفت: اینکه ماشین‌های شخصی بیرون از ترمینال مسافر سوار کنند این مسئولیتش بر عهده ما نیست و راهنمایی و رانندگی باید  کنترل کند.

 

وی افزود: اعتراضی، چیزی کتبی به ما نرسید، اگر شفاهی به مسئولی از واحد شهرداری گفته باشند، البته چند روز پیش حراست این موضوع را پیگیری کرده است، مجدداً هم پیگیری می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 10 نظر
الیاسی
1398/7/10 - 14:19
این نزاع ها کی تموم میشه؟
rateup 0
 ratedown 0
سردار
1398/7/10 - 14:20
نظم و قانون باید رعایت شود
rateup 0
 ratedown 0
سردار
1398/7/10 - 14:21
والا کلا کرو هم این طور نیست
rateup 0
 ratedown 0
سبز علی
1398/7/10 - 14:21
نیروی محترم انتظامی کنترل کند
rateup 0
 ratedown 0
ناصر
1398/7/10 - 14:22
استفاده از سلاح سرد ممکن منجر به قتل شود
rateup 0
 ratedown 0
راضیه
1398/7/10 - 14:23
نظارت در آن مناطق ضعیف است
rateup 0
 ratedown 0
فرشاد
1398/7/10 - 14:23
وقتی این همه درگیری وجود دارد باید نیروی انتظامی دائمی حضور داشته باشد
rateup 0
 ratedown 0
صبا
1398/7/10 - 14:24
باید این وضع توسط تاکسیرانی کنترل بشه
rateup 0
 ratedown 0
ضرغام
1398/7/10 - 14:25
خودروهای شخصی هم باید نون بخورند که باید به فکر ما باشد
rateup 0
 ratedown 0
طلبه
1398/7/10 - 14:26
نباید آن مناطق تبدیل به پاتوق معتادان شود
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.