گروه: اخبار استان خبر: 137865 / تاریخ انتشار : 1398/7/7 ساعت : 10:00
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

تشریح اقدامات سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در محرومیت زدایی و رونق تولید

سردار خرم دل اجرا و تکمیل ۶۰ پروژه محرومیت زدایی با زیربنای ۱۲۰۰۰ متر و ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال را از دیگر اقدامات دانست و تصریح کرد: برای سال جاری ۲۲۰ پروژه محرومیت‌زدایی در استان اجرا خواهد شد‌.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، فرمانده سپاه فتح گفت: در هر کشوری و منطقه ای، کشته های جنگ ها جایگاه متفاوتی دارند و امروز در بخش های متفاوت که پیشرفت داشته ایم مرهون جنگ و دفاع مقدس است هرچند عزیزانی را از دست دادیم ولی امروز متوجه می شویم که اگر در آن هشت سال آزموده و آبدیده نمی شدیم امروز معلوم نبود در حال حاضر چه وضعیتی داشتیم.وی بابیان اینکه در حوزه خلیج فارس پوزه دشمن را به خاک مالیدیم گفت: ما جنگ طلب نیستیم و برابر با آموزه های دینی خود در مقابل با جنگی که بر ما تحمیل شد دفاع کردیم از این رو آن را دفاع مقدس می نامیم.سردار خرم دل با اشاره به اینکه هشت سال دفاع مقدس نقش بی بدلیلی در هویت ملی ما داشت گفت: تنها مقطعی از تاریخ که جنگی بر ما تحمیل شد و استقلال خود را از دست ندادیم و یک وجب از خاک سرزمین را به دشمن ندیدیم همین دفاع مقدس بود.وی به خود باوری و خودکفایی در حوزه های مختلف بخصوص نظامی و دفاعی اشاره کرد و گفت: ما در این حوزه حتی به صادرات نیز رسیده ام، امروز ما تعیین کننده هستیم در منطقه و در جهان که این باعث عزت و انسجام ملی است.

 

سردار خرم دل با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: مردم ما همیشه در برهه های مختلف خود را نشان داده اند در سیل اخیر نگاه کنید که چطور مردم گوشه کار را گرفتند.خرم دل با بیان اینکه در طول سال نیاز به این فرهنگ سازی داریم نه تنها در این هفته، گفت: دفاع مقدس اوج الگو پیگیر از نهضت بزرگ حسینی است، که در این مدت باید به پیوند هشت سال دفاع مقدس و قیام عاشورا تاکید بیشتر کرد.فرمانده سپاه فتح ادامه داد: بیش از 35کشور در هشت سال دفاع مقدس بر علیه ما بود، کلیه سرویس های جاسوسی و تجهیزات بر علیه ما بود ولی دلیل نشد که از ناموس و وطن خود دست بکشیم، امروز اگر می بینیم جبهه مقاومت به پیروزی هایی رسیده است مرهون دفاع مقدس و همچنین دفاع مقدس نشات گرفته از نهضت عاشورا است.
 


وی با تاکید بر اینکه تعدد دشمن نمی تواند انقلابیون را تهدید کند، گفت: جبهه مقاومت را مشاهده کنید که با کمترین تجهیزات چه ضرباتی به دشمن وارد می کند که برگرفته از دفاع مقدس است.سردار خرم دل افزود: 120واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در سطح استان افتتاح خواهد شد البته هدف ما649واحد است که طی مدتی به این عدد خواهیم رسید‌، امروز در وضعیتی هستیم که نیاز به خدمت و انسجام داریم و وظیفه اصحاب رسانه ناامید کردن دشمن با تولید اخبار خوب و امیدوارکننده است، در سال گذشته نیز اجرای ۷۵۰ پروژه به متراژ ۶۶۵۰۰ متر و به ارزش ۹۱۰ میلیارد ریال آغاز شده است‌.

 

وی در خصوص اجرای پروژه ساخت ۶۴۹ مسکن مددجویان کمیته امداد استان، اظهارکرد: این واحدها در ۳۲۵۰۰ متر مربع و اعتبار ۲۶۰ میلیارد ریال ساخته می‌شوند‌.

 

سردار خرم دل به اجرای ۱۴ پروژه طرح کرامت در استان اشاره و خاطرنشان کرد: این پروژه با مشارکت سپاه و دولت با زیربنای ۳۰۰۰ متر مربع و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال هدف‌گذاری شد‌.

 

وی اجرا و تکمیل ۶۰ پروژه محرومیت زدایی با زیربنای ۱۲۰۰۰ متر و ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال را از دیگر اقدامات دانست و تصریح کرد: برای سال جاری ۲۲۰ پروژه محرومیت‌زدایی در استان اجرا خواهد شد‌.

 

خرم دل با اشاره به فعالیت بسیج سازندگی در محورهای مختلف‌ ادامه داد: ۳۶۰۰ پروژه در حوزه اقتصاد مقاومتی با اعتبار ۴۷۰ میلیارد ریال توسط بسیج سازندگی استان اجرایی شده است‌.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به خدمات رسانی ۱۴۲ هزار نفره از طریق اردوهای جهادی عنوان کرد: در حوزه پزشکی نیز ۹۶۰ نیروی پزشکی در راستای آموزش، بهداشت و درمان به مناطق هدف اعزام شدند‌.

 

وی از راه اندازی ۳۳۰ کارگاه تولیدی اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی در سال ۹۷ خبر داد و  تاکید کرد: ۴۷ میلیارد ریال در عرصه مشاغل خانگی این بخش هزینه شد‌.

 

فرمانده سپاه فتح با اشاره به اجرای طرح جهاد همبستگی اضافه کرد: برنامه ریزی کمک به ساخت و احداث منازل مسکونی در مناطق سیل زده با همکاری دستگاه‌های متولی از جمله بنیاد مسکن، کمیته امداد و بهزیستی پس از شناسایی افزاد نیازمند با کمک های تسهیلات کم بهره، بلاعوض و خیرین انجام خواهد شد و در این زمینه 26 واحد مسکن در مناطق سیل زده استان ساخته می شود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.