گروه: اخبار استان خبر: 137765 / تاریخ انتشار : 1398/7/6 ساعت : 12:14
در جلسه شورای سلامت شهرستان کهگیلویه مطرح شد

تشر دادستان دهدشت به دستگاه های شورای سلامت کهگیلویه/ از حبس تا انفصال خدمت برای مدیران کم کار در حوزه سلامت/طلب ۴۰میلیاردی شهرداری از ادارات کهگیلویه

دادستان دهدشت گفت:: اگر قرار است کاری انجام شود درست و اصولی باید صورت گیرد و اگر قرار نیست کاری انجام شود از قبل گفته شود تا بررسی و مشکلات آن حل شود و همچنین کارها و اقدامات باید اساسی باشند و نباید به نیت رفع تکلیف فعالیت ها صورت گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  جلسه شورای سلامت شهرستان کهگیلویه با حضور مسئولان شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری دهدشت برگزار شد.

 

حمید روشندل دادستان شهرستان کهگیلویه گفت: در مورد بهداشت عمومی مردم با هیچ کسی تعارفی نداریم لذا همه پرونده های موجود به دادگستری ارجاع داده شود و تا شورای سلامت بعدی دادگستری به خاطیان فرصت می دهد و اگر تا زمان مشخص شده مشکل برطرف نشود به طور جدی آن راپیگیری خواهیم کرد.
 
 
 
وی افزود: کارها و فعالیت های خوبی نیز در زمینه بهداشت و درمان و همچنین کشتارگاه دهدشت صورت گرفته اما کافی نیست و نیاز به توجه ویژه از سوی مسئولین احساس می شود.
 
 
دادستان دهدشت گفت: اگر قرار است کاری انجام شود  درست و اصولی باید صورت گیرد و اگر قرار نیست کاری انجام شود از قبل گفته شود تا بررسی و مشکلات آن حل شود و همچنین کارها و اقدامات باید اساسی باشند و نباید به نیت رفع تکلیف صورت گیرد.
 
 
در ابتدای این جلسه  رئیس شبکه بهداشت کهگیلویه گفت: مصوبات جدید شورای سلامت مصوبات بهداشت و محیطی است و در دستور کارهای آن نیز از سال ۸۶ تا کنون وجود دارند و تاکنون نیز بخش هایی از آن ها اجرایی نشدند.
 
 
طیب زادگان گفت: در  برخی از بخش ها مشکلات و نقایصی وجود دارد که  باید بررسی شود و به جلسه بعد موکول نشود. مشکلات موجود درحوزه سلامت،نظام ارجاع،پزشکان متخصص و سایر موارد باید آسیب یابی شوند و راهکارهای مناسب برای آن نیز پیدا و اجرا شود.
 
 
وی در مورد برخی از طرح های اجرایی نیمه کاره در شهرستان گفت: آیا مقرورن به صرفه است که مرکز درمانی در مکانی که کارایی مورد نظر را ندارد ساخته شود یا در حالی که بیمارستان در قسمت های خاص نیازهای بسیار مهمی دارد نیازی به خرید دستگاه های گران قیمت و با کارایی کم وجود ندارد.
 
 
رئیس شبکه بهداشت شهرستان کهگیلویه گفت: پروژه هایی به همت مسئولین شبکه در مدیریت قبلی پیگیری و اجرا شده که کلینیک تخصصی دهدشت با ۹۰ درصد پیشرفت از جمله آن هاست. 
 
 
وی افزود: زیر ساخت های دیگر برای این مرکز درمانی مثل نوبت دهی الکترونیکی و تلفنی صورت خواهد گرفت و مشکلاتی در زمینه تکمیل سخت افزار آن از جمله آسانسور و تجهیزات نیز وجود دارد که در حال پیگیری است.
 
علی اکبر حسینی رئیس دامپزشکی دهدشت با اشاره به مشکلات موجود در کشتارگاه دهدشت گفت: کشتارگاه دهدشت یک اتومبیل حمل گوشت دارد که از ملزومات آن وجود یخچال است که یخچال اتومبیل کنونی مشکل دارد و این موضوع میتواند مشکل آفرین باشد.
 
 
در ادامه اسفندیار برخه شهردار دهدشت ضمن گلایه مندی از برخی از ادارات شهرستان گفت: وضعیت مالی موجود در ادارات گریبان همه مدیران را گرفته اما شهرداری دهدشت از سال ۹۷ تا کنون ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون برای کشتارگاه هزینه کرده است و در جلسات استانی درکشتارگاه دهدشت بیشترین کارهای اجرایی صورت گرفته اما نارسایی ها زیادی نیز وجود دارد اما کشتارگاه بین دهدشت و چرام مشترک استو شهرداری چرام نیز باید در این زمینه همکاری کند. 
 
 
اسفندیاربرخه گفت: شهرداری دهدشت ۵ میلیارد از شبکه بهداشت و درمان طلب دارد و اگر حداقل ۱۰ درصد از این طلب به شهرداری تحویل داده شود شهرداری می تواند بسیاری از مشکلات موجود را برطرف کند.
 
 
وی افزود: شهرداری دهدشت حدود ۴۰ میلیارد از ادارات شهرستان طلب دارد و در صورت تسویه آن میتوانیم پروژه های مختلف را تکمیل کنیم.
 
 
این مسئول ضمن گلایه از مالکان صنوف مختلف در بازار روز گفت: در شهرداری برای ساماندهی بازار روز ۵ میلیارد تومان پیش بینی شده و یک سال معطل این هستیم که بتوان مغازه های بازار روز را به مکان مناسبی منتقل کرد اما در اولین اقدام مردم سد معبر کردند و اجازه این کار را ندادند و ۲ تا ۴ هزار متر زمین مشخص شده و حاضر نیستند این کار را انجام دهند و این همکاری را انجام دهند.
 
تصاویر تکمیلی:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
سهیل
1398/7/6 - 20:57
عجب کاری کرد
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.