گروه: اخبار استان خبر: 137648 / تاریخ انتشار : 1398/7/4 ساعت : 14:19

برگزاری همایش نقش زنان در دفاع مقدس در لنده/الهی نیا: شهدای ما پرورش یافته زنان فاطمی هستند+تصاویر

همایش نقش زنان در دفاع مقدس با هدف انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و آشنایی آنان با حضور موثر زنان در دفاع مقدس برگزار می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، امروز و به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، همایش نقش زنان در دفاع مقدس با هدف آشنایی بیشتر نسل جوان با حماسه آفرینی زنان در دوران دفاع مقدس در حسینیه ثاراله شهرستان لنده برگزارشد.

در این همایش حجت الاسلام سید محمود الهی نیا با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با اشاره به نقش مادران و زنان در دوران دفاع مقدس گفت: امروز همه ما اعتقاد داریم که زنان در هر انقلابی نقشی سازنده دارند و در همین انقلاب اسلامی به خوبی شاهد حماسه ها و نقش آفرینی های برجسته زنان انقلابی در عرصه های مختلف بودیم که چگونه در کنار مردان ما در عرصه های مختلف به نبرد و مبارزه می پرداختند.

وی افزود: تربیت نسلی پویا و انقلابی از مهمترین ویژگی های زنان ما در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بوده است  که به خوبی آقار متاخر آن را در جامعه به عینه مشاهده کردیم.

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: اگر عقیله بنی هاشم و کاروان تبلیغاتی ابا عبدالله الحسین(ع) پیام شهدای کربلا و مظلومیت آنها را منتقل نکرده بودند یقینا یزیدیان نهضت عاشورا را تحریف می کردند و ما در طول هشت سال دفاع مقدس به خوبی شاهد بودیم که مادران شهدا  با تقدیم دو یا سه و چهار فرزند خود به انقلاب به خوبی از حضرت زینب(س) الگو گرفته و این راه روشن را با بصیریت و آگاهی دنبال کردند.

وی با تشریح فعالیت های جهادی زنان در طول هشت سال دفاع مقدس و پشتیبانی جبهه های جنگ گفت: ما در هشت سال دفاع مقدس شاهد پخت نان ، دوخت لباس و تامین خورکی ها و غیره توسط زنان با غیریت ایرانی از دل شهر ها و روستاها بودیم که این روحیه جهادی آنان قابل تحسین بوده است.

الهی نیا اظهارکرد: رسالت امروز زنان در بصیریت افزایی و تربیت نسلی پویا و انقلابی از مهمترین ویژگی های مادران نمونه این دیار است که امیدواریم این حرکت تا آغاز قیام حضرت بقیه الله العظم(عج) ادامه داشته باشد.

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.