گروه: اخبار استان خبر: 137553 / تاریخ انتشار : 1398/7/2 ساعت : 07:52

تعرض ماشین های پلاک قرمز به درختان بلوط جاده یاسوج سی سخت/در جاده یاسوج سی سخت چه می گذرد؟

نکته قابل تامل در جاده یاسوج به سی سخت این است که برخی ها از قلع و قمع درختان سو استفاده می کنند؛ ماشین های با پلاک های قرمز و با گفتن این جمله که مجوز داریم هیزم های حاصل از درختان بخت برگشته این مسیر را بار ماشین می کنند و می برند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، جاده یاسوج سی سخت که می توان گفت یکی از غم انگیز ترین تراژدی ها را در کهگیلویه و بویراحمد رقم زده است و هر کسی از این جاده رد می شود و با صحنه قطع شدن صد ها درخت بلوط مواجه می شود تنها یک آه سرد می کشد و رد می شود.

 

جاده ای که می توانست به جای چهار خطه شدن کمی ایمن تر شود اما تصمیم گرفته شد که چهارخطه شود گویا روزی که این تصمیم گرفته شده است مسئولان استان نرفته بودند و درختان  بلوط صد ساله این مسیر  را ببینند می توان گفت به درختان بلوط در کهگیلویه و بویراحمد ظلم شده است.

 

درختانی که یا گیر سودجیان می افتند و یا مسئولان و گاهی هم اسیر آتشی می افتند که به دست انسان و یا غیر انسان ایجاد می شود و همه هست  و نیست را نابود می کند و این بار نیز توسط دستگاه های راه سازی قلع و قمه می شوند اگر حمله به محیط زیست و درختان بلوط اینگونه پیش رود بدون شک در آینده دچار مشکل خواهیم شد.

 

نکته قابل  تامل در جاده یاسوج به سی سخت این است که برخی ها از این قلع و قمع ها سو استفاده می کنند ماشین های با پلاک های قرمز و با گفتن این جمله که مجوز داریم هیزم های حاصل از درختان بخت برگشته این مسیر را بار ماشین می کنند و می برند.

اهالی این مناطق  از جمله روستای ده برآفتاب که این صحنه های تلخ را می بینند اما نمی توانند حرفی بزنند تنها نظاره گر به تاراج رفتن درختان بلوطی هستند که سال ها زیر سایه آنها زندگی کردند و خاطره دارند.

جاده یاسوج به سی سخت در حال ساخت است سوال اینجاست که ایا نظارتی بر روی این قلع و قمع ها وجود دارد آیا فلان وانت که با پلاک قرمز در روز روشن با اره برقی درختان را قطع و بار ماشین خود می کند واقعا مجوز لازم را دارد؟

 

یکی از شهروندخبرنگاران این پایگاه خبری عکسی از وانتی ارسال کرده است که با پلاک اداری و قرمز  صبح امروز در منطقه ده برآفتاب که قرق محیط زیست نیز هست درختان خشک را با اره برقی قطع و بار وانت کرده می برند.

 

انتطار می رود مسئولان نظارتی به جاده یاسوج سی سخت ورود کنند وبا بررسی  برای مردم شفاف سازی کنند که در این جاده چه خبر است؟

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.