گروه: اخبار استان خبر: 137471 / تاریخ انتشار : 1398/6/31 ساعت : 14:56
فیلم؛

تشکیل زنجیره انسانی و اعتراض به قلع و قمع صدها درخت بلوط در جاده یاسوج-سی سخت

دو سمن از استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد برای اعتراض به قطع درختان جاده یاسوج سی سخت زنجیره انسانی را به دور درختان بلوط تشکیل دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، تشکل نهضت سبز زاگرس و تشکل پاکسازان طبیعت فارس برای نشان دادن اعتراض خود نسبت به قلع و قمع کردن صدها درخت بلوط در مسیر یاسوج سی سخت زنجیره انسانی را به دور درختان بلوط ایجاد کردند.

 

مسئولان استان روزی نشستند و گفتند مسیر یاسوج سی سخت باید چهار بانده شود اما به این فکر نکردند که برای چهار بانده کردن این مسیر چند درخت بلوط کوچک و بزرگ و حتی بلوط های صد ساله قطع می شوند فقط گفتند باید احداث شود.

 

جاده یاسوج سی سخت مسیر ترانزیتی نیست و برای امن کردن آن می توان از علایم ایمنی راه ها و سایر موارد استفاده کرد هر چقدر  هم این ایمن کردن هزینه بر باشد اما به اندازه قطع صد ها درخت بلوط هزینه ندارد درختانی که سال های سال طول می کشد تا رشد کنند و به راحتی قطع می شوند.

 

تشکل نهضت سبز زاگرس که در استان است و تشکل پاکسازان طبیعت که در استان فارس است در روزهای اخیر با تشکیل زنجیره انسانی به دور درختان بلوط اعتراض خود را نسبت به قطع درختان مسیر یاسوج سی سخت اعلام کردند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
و
1398/7/1 - 09:18
درود بر این تشکل
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.