گروه: اخبار استان خبر: 137464 / تاریخ انتشار : 1398/6/31 ساعت : 20:18
در مراسم 31شهریور شهرستان لنده مطرح شد:

خودباوری و اعتقاد و التزام به کلام ولایت مهمترین اصل در دفاع مقدس بود/عده ای خواسته یا ناخواسته به دنبال تحریف حماسه اربعین هستند+تصاویر

مراسم گرامیداشت 31شهریور با حضور اقشار مختلف مردم، نیروهای نظامی و انتظامی و خانواده های معظم شهدا در لنده برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،امروز همزمان با سراسر کشور، مراسم هفته دفاع مقدس با حضور مسئولان ، جمع کثیری از فرماندهان نیروهای مسلح ، سپاه پاسداران و نیروهای نظامی و انتظامی و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران شهرستان لنده در حسینیه ثارالله این شهر برگزار شد.

 

در این مراسم ابتدا سرگرد پاسدار اسفندیار مختاری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت:هشت سال دفاع مقدس و مقاومت خستگی ناپذیر نظام اسلامی  در برابر دو ابرقدرت بزرگ وقت دنیا و رژیم های متجاهر به خصوص رژیم بعث عراق و حامیان پلیدش از برزگترین حوادث تاریخ است که هرگز فراموش نخواهد شد که در معنای کلی ریشه در جنگ تاریخی کفر به سرکردگی امریکای خیانکار و جبهه اسلام و مقاومت داشته و دارد.

 

وی افزود: درباره دفاع مقدس مطالب و مباحث ارزشمند و زیادی هست که به فرموده مقام معظم رهبری حتی اگر 50سال دیگر هم درباره دفاع مقدس گفته شود بار هم انتهای ندارد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده تصریح کرد: خودباوری و اعتقاد و التزام به کلام ولایت مهمترین اصل در دفاع مقدس بود که همین امر نیز باعث پیروزی انقلاب اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس شده است.

 

وی در ادامه تاکیدکرد: دیگر یکی دیگر از موضوعاتی که باید مورد توجه جدی همه ما در طول دفاع مقدس قرار بگیرد بحث اعتقاد به عنایت های غیبی خداوند در طول هشت سال دفاع مقدس بود که همین امر نیز زمینه ساز پیروزی ما در دفاع مقدس بود.

 

مختاری اظهارکرد: دفاع مقدس اوج همبستگی، وحدتف ولایتمداری  ملت ایران بود که اگر ما بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس را و همچنین وحدت و انسجامی که باعث پیروزی در جنگ تحمیلی شده است را در جامعه تبین  وتشریح کنیم قطعا بیشتر مسائل و چالش های جامعه از بین خواهند رفت.

 

وی اظهارکرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی و رهبری داعیانه مقام معظم رهبری در دنیا حرف برای گفتن داریم و این مجاهدت و اقتدار ما نیز مرهون تلاش ها و فداکاری های رزمندگانی است که زیر علم ها و مجالس روضه امام حسین(ع) در مقابل ظلمان زمانه ایستاده اند و راه راه برای زائرین کربلا همواره ا امنیت کامل فراهم کرده و خواهدکرد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده تصریح کرد: اما امروز دشمن قصد دارد تا این دوران برجسته تاریخی را به انحراف بکشانند و ارزش ها و ارمان های ما را نیز کم رنگ کنند ولی عده ای خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن ریخته و با حرکات، رفتارها و گفتارهای خود باعث ایجاد تشویش و یا مانع اعتلای ارش های اسلامی و انقلابی می شوند.

 

وی تاکیدکرد: مقام معظم رهبری در خصوص حماسه اربعین در جمع موکب داران فرمودند: این موضوع یک حادثه تاریخی و کم نظیر جهانی است. در همین خصوص نیز همه ما وظیفه داریم تا زمینه ساز اجرای بزرگترین اجتماع تاریخی شیعه یعنی اربعین حسینی باشیم که تا جهان را تا این رسالت عظیم شیعی را به بهترین سبک ممکن به جهان معرفی کنیم.

 

مختاری در ادامه اظهارکرد: منطق امام حسین(ع) همان منطق دفاع از حق، ایستادگی در برابر ظلم و طغیان در مقابل گمراهی و استکبار است و همه ما مکلف هستیم تا عاشقانه در این مسیر گام برداریم اما امروز شاهد ان هستیم که عده ای بدون توجه به این امر مهم و صرفا به دلیل برخی اختلافات اداری در یک دستگاه با صحبت های خودشان در فضای مجازی باعث ایجاد تشویش و بی انگیزگی در مردم نسبت به این حرکت بزرگ دینی و مذهبی می شوند.

 

وی در ادامه گفت: متاسفانه این امر در سازمان های خدمت رسانی صورت می گیرد که اکثر مناطق کشور شاهد بسیج تمام امکانات و تجهیزات خود برای برپایی موکب و تسهیل برای این اجتماع بزرگ جهانی هستیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده تصریح کرد: به هرحال انتظار داریم که این افراد به خصوص خواص جامعه  با تجزیه و تحلیل مطالب و سخنان خود و همچنین تفکر در موضوعاتی که بیان می کنند باعث بی انگیزگی متولیان این امر بزرگ نشوند چرا که این موضوع میراث عظیم شهدای ما است که هرساله باید پر رنگ تر از سال قبل اجرایی گردد.

 

در ادامه این برنامه نیز یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس به بیان حماسه ها و رشادت های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس پرداخت و در پایان نیز عباس کهزادی از مداحان اهل بیت به ذکر مصائب کربلا و دفاع مقدس پرداخت.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.