گروه: اخبار استان خبر: 137439 / تاریخ انتشار : 1398/6/30 ساعت : 17:23

سایه سنگین مرگ بر سر مسکن مهرگچساران+تصاویر

پس از سال ها بی قراری ،متقاضیان مسکن مهر در گچساران دادشان درآمده و جانشان به لب رسیده از اینکه‌ گاه و بی‌گاه پول‌های بی‌زبان را پای بی‌مهری‌های این واحدهای تکمیل نشده به باد می‌دهند و آخر سر هم خانه‌ای نصیب و قسمتشان نمی‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ تکمیل نکردن آورده برخی از متقاضیان مسکن مهر در گچساران دلیلی شده تا پیشرفت فیزیکی مطلوبی را در تکمیل زیرساخت های آنها هم شاهد نباشیم،هرچند تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی جدا از اتمام احداث واحدهای مسکن مهر باید در اولویت کاری مسئولین قرار بگیرد! تا عده زیادی در این شهرستان به نوعی صاحب مسکن شوند.

امروز هم پس از سال ها بی قراری ،متقاضیان مسکن مهر در گچساران دادشان درآمده و جانشان به لب رسیده از اینکه‌ گاه و بی‌گاه پول‌های بی‌زبان را پای بی‌مهری‌های این واحدهای تکمیل نشده به باد می‌دهند و آخر سر هم خانه‌ای نصیب و قسمتشان نمی‌شود، متقاضیانی که بسیارهم دل آزرده‌اند و دیگر گوششان به ضرب آهنگ وعده‌های سرخرمن مسئولین بدهکار نیست.

اگر چه مدت‌ها است کار مسئولین استان و شهرستان هم  بدعهدی شده و کار متقاضیان بخت برگشته هم این شده که مدام پول های نداشته شان را به حساب مسکن مهر بریزند، حال آنکه خیلی‌ها دیگر کف گیرشان به ته دیگ خورده و دیگر آهی در بساط هم ندارند که خرج این واحدها کنند، هرچند بسیاری از متولیان امر هم به فکر جیب‌های پر از خالی مردم و آرزو‌هایشان برای داشتن یک چهار دیواری ساده هم نیستند!.

شاید آن روز که عمر دولت نهم و دهم به سرآمد به نوعی هیچکس حتی تصورش را نمی‌کرد،پروژه مسکن مهر این همه سال به درازا بکشد، حالا این روزها هم اوضاع اصلا بر وفق مراد بسیاری از متقاضیان نیست به طوری که نه تنها واحدهای مسکونی مسکن مهر آنطور که باید و شایسته است به آنها تحویل داده نمی‌شود بلکه مدام وجوه نقدی تحت عناوین "افزایش آورده" از آنان اخذ می شود.

هرچند دولت تدبیر و امید به بهانه های مختلف ،حمایت لازم و کافی را از مسکن مهر انجام نداد و در تحویل بسیاری از آنها به متقاضیان به جد تعلل به خرج داد و با آغاز دولت یازدهم بی‌مهری دولت نسبت به این پروژه ها هم قوت گرفت، چرا که تا پیش از این تعاونی‌های مسکن مهر بالاخره به هر طریق ممکن واحد‌ها را با نرخی مناسب‌تر و زمانی بهتر تحویل متقاضی می‌دادند.

با این تفاسیر رئیس راه و شهرسازی گچساران در اردیبهشت ماه امسال از تحویل 848 واحد مسکن مهر این شهرستان تا پایان امسال به متقاضیان خبرداده و گفته بود که این تعداد واحدهای آماده واگذاری، بعد از تکمیل انشعابات برق به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

 

اسماعیل احمدی افزود: دو هزار و 652 واحد مسکن مهر در گچساران و در سه فاز پیش بینی شده که تاکنون بیش از یک هزار و 600 واحد به متقاضیان تحویل داده شده است، 915 واحد مسکن مهر از سال 92 تاکنون احداث و به متقاضیان واگذار شده که سال گذشته نیز 287 واحد مسکن مهر احداث و به متقاضیان واگذار شده است.

 

رئیس راه و شهرسازی گچساران باز گفته بود که از این تعداد مسکن مهر در حال ساخت 280 واحد به مددجویان زیر پوشش نهادهای حمایتی این شهرستان واگذار شد که در صورت بهره برداری از مسکن مهر یک دهم از جمعیت شهرگچساران  معادل بیش از 10 هزار و 600 نفر در آن ساکن خواهند شد.

 

این در حالی است که تکمیل و واگذاری واحدهای مسکن مهر گچساران به متقاضیان دارای شرایط، در متعادل کردن قیمت ساخت و ساز، رهن و اجاره مسکن در این شهرستان  موثر خواهد بود،با این وجود متقاضیان این واحدهاهمچنان سرگردانند و چندان به اتمام پروژه مسکن مهر در این شهرستان هم خوش بین نیستند.

 دولت تدبیر و امید هم اگر چه وعده تکمیل پروژه مسکن مهر را تا پایان سال 94 داده بود اما از‌‌ همان اول هم معلوم بود که با میراث دولت گذشته سر ناسازگاری دارد، حالا شواهد نشان می‌دهد که فعلا همه چیز روی هواست و سایه سنگین مرگ بر سر مسکن مهرگچساران همچنان ادامه دارد.

 

ادامه تصاویر را مشاهده کنید.

 
انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.