گروه: اخبار استان خبر: 137436 / تاریخ انتشار : 1398/6/30 ساعت : 15:31
رئیس اداره آموزش و پرورش بهمئی خبر داد

کمبود فضای آموزشی در مدارس شهری بهمئی/بکارگیری 21نیروی سرباز معلم و حق التدریس در آموزش و پرورش شهرستان

هفته گذشته مقدمات استخدام 21 نیروهای حق التدریس و سرباز معلم که نزدیک به ۴ ماه پیش تشکیل پرونده دادند، را انجام و به اداره کل فرستادیم تا در سال تحصیلی جدید بکارگیری می شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس اداره آموزش و پرورش بهمئی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار ما از کمبود فضای آموزشی در مدارس شهری این شهرستان خبر داد.

 

صادق جریده گفت: در حوزه توازن بین فضای آموزشی و آمار دانش آموزان در شهرستان بهمئی مشکلاتی داریم  اما تاکنون توانستیم این مشکل را به خوبی مدیریت ‌کنیم.

 

جریده افزود: کمبود فضای آموزشی به دلیل مهاجرت بی رویه از روستاها به شهر است.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش بهمئی تصریح کرد:این مهاجرت بی رویه در سال های اخیر به گونه ای تداوم داشت که اکنون با انفجار جمعیت دانش آموزی در مدارس شهری مواجه هستیم.

 

جریده ادامه داد: تعداد دانش آموزان مقطع ابتدایی مدارس شهری ما در هر کلاس از ۳۶ دانش آموز گذشته است و بیشترین شکایات، اعتراض و مراجعات والدین هم در همین موضوع است.

 

وی گفت: در سال تحصیلی جدید در مقطع ابتدایی ۲۶۵ کلاس، در مقطع متوسطه اول ۸۹ کلاس و در مقطع متوسطه دوم ۹۲ کلاس درس تعریف کردیم.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش بهمئی خاطرنشان کرد: برای بازگشایی مدارس روز اول مهرماه در مدارس حضرت رقیه(س) و حضرت سمیه(س) جشن بازگشایی را داریم.

 

جریده افزود: جشن شکوفه ها در مدرسه حجاب و جشن غنچه ها در مدرسه شمیم یاس شهرستان برگزار می شود.

 

وی تصریح کرد: هفته گذشته مقدمات استخدام 21 نیروهای حق التدریس و سرباز معلم که نزدیک به ۴ ماه پیش تشکیل پرونده دادند، را انجام و به اداره کل فرستادیم تا در سال تحصیلی جدید بکارگیری شوند.

 

رئیس آموزش و پرورش بهمئی در پایان با بیان اینکه شهرستان ما از لحاظ آموزشی جزو ۴ شهرستان برتر استان است، گفت:موفقیت و قبولی ده ها دانش آموز شهرستان بهمئی در رشته های پزشکی، دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه های دولتی موید این است که فرهنگیان شهرستان پای کار هستند و تلاش و فعالیت می کنند و امیدواریم که در سال های آینده هم نتیجه های بهتری را کسب کنیم .

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.