گروه: اخبار استان خبر: 137417 / تاریخ انتشار : 1398/6/30 ساعت : 12:37

طلب نام و نشان برخی افراد در قربانگاه درختان بلوط دنا

در روزهایی که قطع درختان بلوط به یکی از سوزه های داغ خبری استان تبدیل شده است برخی افراد با در دست گرفتن دوربین بالای پیکر بی جان درختان بلوط به طلب نام و نشان می پردازند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در روزهای اخیر انتشار تصاویری از قطع درختان بلوط در مسیر یاسوج-سی سخت در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شد که در آن برای عملیات راه سازی، درختان چند صد ساله در این مسیر قطع شده بودند.

 

پس از انتشار این تصاویر افراد و گروه های مختلفی نسبت به آن واکنش نشان دادند و با تقبیح این کار مسئولان مربوطه را شماتت کردند که چرا به بهانه راه سازی اقدام به قطع درختان می کنید.

 

در این میان عده ای نیز راه افتادند و با تهیه کلیپ و مستندسازی در پی پیدا کردن عاملان ماجرا و جزئیات بیشتری از قضیه بودند؛ این در حالی است که پیش از این و در چند ماه اخیر گزارش ها و خبرهای زیادی در خصوص قطع درختان بلوط در مسیرهای مختلف استان در این پایگاه خبری منتشر شد اما هیچ یک از فعالان زیست محیطی کاری انجام ندادند و به نظر می رسید به به خواب رفته بودند.

 

صبح زاگرس در خصوص این مساله رسالت خود را در ماه های اخیر انجام داد و حتی در گفتگو با مسئولان استانی و شهرستانی به پیگیری این موضوع پرداخت اما هشدارهای داده شده مورد توجه هیچ از یک فعالان رسانه ای و محیط زیست قرار نگرفت و اکنون نتیجه ان را مشاهده می کنیم.

 

حال جای این سوال وجود دارد چرا طرفداران محیط زیست پیش از این، که صبح زاگرس در خبرهای مختلف به موضوع قطع درختان پرداخته بود نگران محیط زیست و منابع طبیعی نشدند و اکنون با در دست گرفتن دوربین به دنبال طلب نام و نشان بر بالای پیکر بی جان درختان بلوط هستند.

 

در ادامه تعدادی از خبرها و گزارش های منتشر شده در خصوص این موضوع را مشاهده می کنید:

 

کاشت سه نهال به جای قطع هر بلوط در محور سیسخت/سناریوی تلخ ولی اجباری قطع درختان بلوط +تصاویر

 

درختان بلوطی که قربانی نبود امکانات می شوند+عکس و فیلم

 

خواب آشفته درختان بلوط زاگرس در اثر تیغ تیز سودجویان و قاچاقچیان چوب و زغال+تصاویر

 

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.