گروه: اخبار استان خبر: 137384 / تاریخ انتشار : 1398/6/29 ساعت : 13:07
آنچه در خطبه های نماز جمعه استان مطرح شد

در حمله به پالایشگاه آرامکو، عربستان به دنبال جو سازی علیه ایران است/قاطعیت قوه قضایه سبب امیدواری مردم و ناکامی فاسدزاده ها شد/اگر کسی شرافت داشته باشد به فکر حذف نام شهدا نمی افتد

ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

یاسوج:

حجت الاسلام موسوی اعظم امام جمعه موقت شهر یاسوج در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: در جنگ تحمیلی تمام کشورهای بر علیه ایران هجوم آورده اما همه آنها با حضور همه جانبه مردم و اقشار مختلف در عرصه جنگ و دفاع مقدس شکست خوردند.
 
حجت الاسلام موسوی اعظم بیان کرد: امروز یمن توسط عرستان سعودی مورد هجوم قرار داشته و همین موضوع سبب کشتار و شهادت تعداد زیادی از مردم یمن در این تهاجم شده است.
 
وی افزود: در چند روز گذشته پالایشگاه آرامکو عربستان سعودی توسط موشک های یمنی مورد اصابت قرار گرفته اما آل سعود با جو سازی بیان می کنند کار ایران است.
 

موسوی اعظم در بخشی دیگر از خطبه‌ها به جنگ نابرابری که آل سعود علیه مردم مظلوم یمن راه انداخته اشاره کرد و گفت: در این جنگ و حمله وحشیانه 16 هزار نفر که در میان آنها 6 هزار کودک بوده به خاک و خون کشیده شدند.

 
وی در ادامه بیان کرد: برنامه های قوه قضایه سبب امیدواری مردم و ناکامی فاسدزاده ها شده و در حال حاضر مشغول مجازات آنها هستند، اما کسانی با تبلیغات منفی بر علیه قوه قضاییه کارشکنی میکنند، اما این قوه بدون توجه به جو سازی ها حتی با قضات متخلف برخورد کرده تا بهانه ای برای تهاجم مغرضان بر علیه قوه قضاییه قرار نگیرد، در این راستا عده ای از آقازاده گان یاد می شود که باید گفت کسانی آقازاده محسوب شده که تخلف نکرده، مرتکب فساد نشوند و به انقلاب خدمت کنند نه کسانی که مرتکب دزدی از بیت المال شده و به بیت المال مسلمان دست درازی می کنند، بنابراین همه ما باید از اقدامات قوه قضاییه حمایت کنیم.
 
موسوی‌اعظم نظارت را در کنار برخود قضایی لازم دانست و افزود: قوه قضاییه به بازار و گرانفروشی هم خوشبختانه ورود پیدا کرده است و باید مسوولان اجرایی در همراه با دستگاه قضایی اجازه ندهند سودجویان در بازار به مردم اجحاف کنند.
 
*****************
دهدشت:
 
 
نماز جمعه عبادی سیاسی این هفته شهر دهدشت به امامت حجت الاسلام والمسلمین حسینی درمصلی نمازجمعه دهدشت برگزار شد.
 
حجت الاسلام حسینی با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: روز ۳۱ شهریورسالروز آغاز جنگ تحمیلی علیه نظام، کشور، خاک و ملت ایران است. دشمن علیه ما توطئه هایی را به راه انداخته و لازم است که همه این روز را گرامی داریم. یکی از این توطئه ها جنگ تحمیلی بود که دز آن تمام دنیای استکبار از صدام حمایت کردند تا نظام ما را ساقط و خاک ما را تصرف کند. همه استکبار از جهت ملی، نظامی، تسلیحات و نیروهای نظامی صدام را حمایت کردند و ما حتی برای تهیه فشنگ و سیم خاردار با مشکل مواجه بودیم.
 
وی افزود:هدف دشمن ساقط کردن و ضعیف کردن ملت ما بود اما چه اتفاقی افتاد؟ نثار خون شهیدان و ایثارگران و هدایت های حکیمانه رهبرفرزانه چه کار کرد. همه ما باید به این نظام و کشور افتخار کنیم که با عزت و افتخار مانده و دشمنان ما ذلیل و خار شده و ملت ما عزیزو قدرتمند تر از هر روز شد که همه اینها مرهون مردم، جوانان، رشادت ها و ایثارگری جوانان ما بود. 
امام جمعه دهدشت تصریح کرد: ما نباید دوران پر افتخار خود در برابر دشمن را فراموش کنیم که اگر ملتی ایثارگران و شهدای خود را فراموش کرد ذلیل می شود.
 
حجت الاسلام حسینی با اشاره به حذف نام شهید از تابلوی خیابان ها گفت: آن کسی که مجاهد و پهلوان میدان جنگ را فراموش و درصدد حذف کلمه شهید بر می آید پست است. اگر کسی شرافت داشته باشد این کار را نمی کند. نامردی و نا سپاسی می خواهد که کسی کلمه شهید را حذف کند.این کلمه غیرت، شرف، عزت و هدایت گر جوانان است. این خطر صهیونیستی، آمریکایی است که در پی حذف نام شهید از فرهنگ غنی ماست.
 
وی افزود: کشته های ما در راه ارزش های دینی جان دادند و‌در راه ولایت، خود و خانواده هایشان به این نثار جان خود افتخار می کنند. این گونه کلمات در ذهن دشمنان ما جایی ندارد و کسانی که در پی حذف این کلمه هستند کور خواندند.
 
حسینی با اشاره به فرارسیدن سال تحصیلی جدید گفت:ما باید جوانان خوبی تربیت کنیم و آموزش و پرورش را حمایت کنیم تا در تربیت صحیح جوانان ما کوشا باشند و بستر خوبی برای رشد فرهنگی،علمی،اقتصادی آن ها فراهم شود.
 
وی با محکوم خواندن جنایت های آل سعود گفت: آل سعود جنایت های فراوانی را علیه مردم مظلوم یمن صورت می دهد اما اگر این ملت مظلوم از خود دفاعی کند همه مدعی شده و در دفاع از ظالم بر می آیند. حال اینها با قدرتی که خدا به آن ها داد با ۱۰ پهباد، به مناطق حساس عربستان ضربه سختی وارد کردند و با این کار نیمی از صادرات نفت عربستان از بین رفته است.
 
امام جمعه دهدشت گفت: آمریکا سلاح و تجهیزات فراوانی به عربستان کمک کرده و حال اگر ایران به مردم مظلوم یمن کمکی کرد باشد با شانتاژ های خبری این همه سر و صدا و جار و جنجال به راه می اندازند.انسان برای آمریکا معنایی ندارد وآن چیزی که برای آن ها مهم است منافعشان است.
 
حسینی با اشاره به بیانات اخیر رهبری گفت: رهبرمعظم انقلاب در دیدار اخیر خود فرمودند که مذاکره با آمریکا شکل نخواهد گرفت، چون آمریکایی تمام تعهدات خود را زیر پا گذاشته و فشار مضاعفی را بر ملت ما وارد کرده اند. حال مذاکره دوباره یعنی ما شکست خورده و عقب نشینی کنیم و در نهایت این امر موجب فشار و هجمه بیشتر علیه ملت ایران شده و با مذاکره دوباره و عقب نشینی این ملت دیگر روی خوشی را نخواهد دید.
 
*****************
 
 لیکک‌:
 
حجت الاسلام افروغی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با موکب داران گفت: امام حسین علیه السلام مختص شیعیان نیست و تقابلی از کفر و دین است که در اربعین حسینی اوج می‌گیرد و مردم با جان و دل عاشقانه در این مسیر گام بر می‌دارند که چنین پدیده‌ای در دنیا بی نظیر است.
وی ادامه داد: تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اجتماع عظیم اربعین حسینی دال بر تشکیل امتی فراتر از امت اسلامی است و با توکل بر خدا این اتفاق در جهان در حال وقوع است که برگزاری مراسم شیر خوارگان حسینی در چهل کشور جهان مهر تأییدی بر این ادعا است.
وی در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز این شهر گفت: در صورت اتحاد امت اسلامی در قاره‌های گوناگون می‌توان امت واحده اسلامی را با الهام از مکتب عاشورا تشکیل داد و به فرموده ایشان شعار مرگ بر اسرائیل و آمریکا دور یا زود محقق می‌شود.
خطیب جمعه شهر لیکک اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند " مذاکره مجدد یعنی تحمیل خواسته‌های آمریکا به ایران" که با شرایط موجود هیچ وقت با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد و دلیل این امر ترفند‌های شیطانی استکبار است که ظهور انقلاب اسلامی حرفی نو در جهان عنوان کرد و در ذات نظام و استکبار این دشمنی وجود دارد.
وی بیان کرد: به تعبیر قرآن کریم آن‌ها قطعا شکست خواهند خورد و نظام اسلامی بر تمام مشکلات غالب و پیروز خواهد شد.
حجه الاسلام افروغی ادامه داد: علاج غلبه بر مشکلات امروز جامعه تکیه بر درون است که عدم استقبال از دلار در حال شکل گرفتن است.
وی با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: جنگ دانشگاهی بود که در این برهه جوانانی آموزش دیدند و با توکل بر خدا و توسل بر امام حسین علیه السلام جنگ به گنج تبدیل شد و پیروزی‌هایی عظیم برای ملت ایران بدست آمد.
وی ادامه داد: اگر جنگ عراق علیه ایران شکل نمی‌گرفت اهداف پلید آمریکا و جهان خواران نمایان نمی شد و جنگ بهترین فرصت برای حفظ ریشه‌های نظام اسلامی و صدور انقلاب بود که در ادامه خیلی از پاره‌های تن اسلام در ادامه به هم پیوند خواهند خورد و زخم‌های تن خسته جهان اسلام التیام می‌یابند.
حجت الاسلام افروغی با اشاره به مقاومت جوانان یمنی گفت: با حمله پهباد‌های جوانان یمنی عربستان متوجه شد دستی بالاتر از دست آن‌ها وجود دارد و با بمباران شرکت ارامکو متوجه شدند که اگر بخواهند با ایران درگیر شوند از صفحه روزگار محو خواهند شد.
وی ادامه داد: در زیر ساخت تمدن سازی آموزش و پرورش از مهمترین دستگاه هاست و انتظار می‌رود در شهرستان جلسات متعددی در زمینه سند تحول آموزش و پرورش خصوصا در قسمت‌های بومی برگزار شود و شورای آموزش و پرورش با دعوت از نخبگان گامی مهم در جهت کاربردی کم کردن جلسات این شورا برداشته شود.
حجت الاسلام افروغی افرود: معلمان پرورشی، مشاوران و دبیران وظایف سنگینی به عهده دارند و باید از این مسئولیت‌ها به نحو احسن استفاده شود تا شاهد تحول عظیمی در سطح پرورش و بعد آموزش باشیم.
وی در فرازی دیگر ادامه داد: مردم با هر کاروان داری به سفر اربعین نروند و مواظب باشند سرگردان نشوند.
حجه الاسلام افروغی در ادامه با تشکر از مجموعه اورژانس ۱۱۵ گفت: وقت تصادف از آن صحنه فیلم نگیریم و مسیر را باید باز گذاشت تا مداوای شخص مصدوم زودتر شروع شود.
وی با اشاره به لغو رسمی مراسم چهلم آمیر احمد تقوی گفت: امیدواریم با الهام از این ایده خوب مردم هم مراسم‌ها را خلاصه کنند و به جای این موارد قرآن بخوانند.
حجه الاسلام افروغی افرود: بهترین تفکر، تفکر در مورد حادثه عاشورا است که بهترین جلوه‌ها از طرف اهل بیت و یاران امام حسین علیه السلام و بدترین پستی‌ها در این سوی میدان از طرف سپاه کفر در این رویداد مهم نهفته است.
حجه الاسلام افروغی با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: امیدوارم از فرصت ماه محرم استفاده کنیم، از قیام عاشورا درس بگیریم و با الهام از مکتب عاشورا رفتار ما در امتداد اهداف و فلسفه عاشورا طی شود.
وی اضافه نمود: همیشه گناه استرس زا است و عمل به دین آرامش ایجاد می کند که آیه شریفه " با یاد خدا دل‌ها آرام می‌گیرد" نشان از تایید این امر مهم است.
 
*****************
 
 
در حال تکمیل خبر//
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.