گروه: اخبار استان خبر: 137377 / تاریخ انتشار : 1398/6/28 ساعت : 17:03

واکنش بخشدار گچساران به حواشی ساخت یک مرکز سلامت در خیرآباد!

بخشدار مرکزی گچساران گفت: در این مدت که افتخار خدمتگزاری به مردم عزیز شهرم را دارم ، تلاش کرده ام همه ی روستاها را با یک نگاه ببینم و سهم روستاها از دریافت خدمات و اعتبارات دولت تدبیر و امید یکسان دیده شود .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،فرج الله استلاحی،بخشدار مرکزی گچساراندر خصوص اتفاقات اخیر احداث مرکز خدمات جامع سلامت در یکی از روستای منطقه خیرآباد که با واکنش اهالی دیگر روستاهای این منطقه نیز همراه بود،با ارسال متنی جهت تنویر افکار عمومی نوشت:

بسمه تعالی

همه ی ما مسلمان هستیم و معتقد و پایبند شرع و کتاب قرآن ، سزاوار نیست بدون ادله تهمت بزنیم و با آبروی مومنان بازی شود . همان گونه که مردم شریف دهستان لیشتر استحضار دارند ، این دهستان دارای یک مرکز خدمات جامع سلامت در منطقه لیشتر است که با توجه به گستردگی روستاهای منطقه ، تیم سلامت مرکز در روزهای مشخصی با حضور در خانه بهداشتها و روستاهای تحت پوشش خدمات بهداشتی ، درمانی را به مردم ارائه می کنند .

 

استلاحی افزود: منطقه خیرآباد دارای هشت روستا است که شامل پادوک، ده خلیفه، ده ناصر، مردان معصوم، خیرآباد سفلی ده جلیل، کل سیف الله، اشکفت شیری و آبرزی است. این مرکز سلامت ، پذیرای عشایر این منطقه و روستاهای هم مرز که جز خوزستان هستند نیز می باشد .

 

بخشدار مرکزی تصریح کرد: درخواست دیرینه اهالی منطقه خیرآباد از نمایندگان ادوار گذشته و پیگیری فرمانداری مبنی بر احداث مرکز سلامت در آن منطقه ، با همت و تلاش و پیگیری های نماینده پرتلاش شهرمان مجوز احداث مرکز جامع سلامت در منطقه خیرآباد گرفته شد. بر همین اساس در سال ۹۵ بازدید میدانی کارشناسان طرح گسترش شبکه های وزارت بهداشت ، دانشگاه علوم پزشکی استان و شبکه بهداشت شهرستان از روستاهای منطقه خیرآباد حد فاصل پل خیرآباد تا روستای پادوک صورت می گیرد.

 

وی افزود: با توجه به شاخص ها و استانداردهای وزارت بهداشت ،روستای خیرآباد سفلی و زمین متعلق به وزارت بهداشت به عنوان محل ساخت مرکز سلامت خیرآباد انتخاب می شود،پس از آن دهیاری روستای خیرآباد علیا درخواستی را برای احداث مرکز سلامت در آن روستا با واسطه ی مجلس به وزارت بهداشت ارائه میکند ، که در جواب وزارت بهداشت به آن دهیاری واضح و روشن محل احداث مرکز سلامت در روستای خیرآباد سفلی گفته می شود ، در ادامه نامه هم خیرآباد علیا زیرمجموعه مرکز سلامت خیرآباد سفلی نوشته شده است . تصویر نامه هم موجود هست .

 

وی تصریح کرد: تمام مکاتبات نامه ها ، موجود است و این ارتباطی به زمان من در بخشداری ندارد چرا که در چنین طرح هایی شخص بخشدار و در راس آن فرماندار شهرستان در انتخاب محل هیچ گونه دخالتی نداریم و فقط براساس شاخص ها و معیارهای وزارت بهداشت این مجوز صادر شده است و به جرات می گویم تنها گناه من این است که فرزند آن منطقه هستم.

 

بخشدار مرکزی گچساران تاکید کرد: هیچگونه مکاتبه ای از جانب من چه به صورت کتبی و چه به صورت شفاهی با وزارت بهداشت یا دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خصوص انتخاب مکان این مرکز سلامت صورت نگرفته است و اگر شخصی مدرکی دال بر دخالت بنده ارائه نماید، دوستان حق پیگیری دارند ، غیر اینصورت بر اساس قانون این حق برای من محفوظ است که بتوانم از حق خود دفاع نمایم‌.

 

وی ادامه داد: حتی در سال ۹۷ زمانی که اعتبارات برای این پروژه لحاظ شد نشستی با دهیاران آن منطقه برگزار که در این نشست اعلام شد نظر کارشناسان وزارت بهداشت مورد تایید است، چرا که براساس استانداردها و شاخص ها مصوب شده است.به عنوان مثال در دهستان بی بی حکیمه مرکزباباکلان سلامت در روستای ایجاد شده که با بی بی حکیمه مسافت زیادی دارد و روستاهای این دهستان را پوشش می دهد که مرکز ، حد وسط روستاها احداث نشده و اهالی این روستاها هیچ گونه اعتراضی نداشته اند.

 

بخشدار مرکزی گچساران تصریح کرد:مرکز سلامت امامزاد ه جعفر در این روستا احداث شده است که دورترین نقطه تحت پوشش ماهور باشت ، پاکوه و کلاغ نشین بوده که حد وسطی ملاک نبوده است یا بویراحمد گرمسیر مرکز سلامت دیل نیزاینگونه ل که با روستای رودبال چندین کیلومتر فاصله دارد و معیارها به این صورت نیست که مرکز سلامت باید در وسط قرار گرفته باشد.

 

استلاحی اظهار کرد: یقینا در انتخاب مکان احداث مراکز ذکر شده ، شورا و دهیاران ، بخشداری و فرمانداری دخالت نداشته اند که در همین راستا سال گذشته نشستی بنا به درخواست شوراهای منطقه خیرآباد با فرماندار برگزار شد که در این نشست ، مکانی مورد توافق همه شورا و دهیاران مشخص نشد. که در نامه ی فرماندار وقت به رئیس دانشگاه با موضوع اعلام نظر روستای خیرآباد ده ناصر به عنوان مکان احداث مرکز سلامت پیشنهاد شده است . لیکن دانشگاه علوم پزشکی با صراحت جواب رد داده و با درخواست احداث این مرکز در روستای ده ناصر موافقت نمی کند و جهت شفاف سازی این موضوع نیز صورت جلسه وزارت را بر اساس شاخص ها به فرمانداری گچساران پیوست آن نامه ارسال می کند.

 

استلاحی تصریح کرد، در اواخر سال ۹۷ مناصقه مرکز سلامت خیرآباد سفلی برگزار و پیمانکار مشخص و زمین احداث مرکز جامع سلامت تحویل پیمانکار می شود. در اسفندماه سال ۹۷ مجددا شورای اسلامی خیرآبادسفلی طی مکاتبه با وزارت بهداشت خواستار شروع بکار مرکز سلامت خیرآباد و امکان تغییر مکان این مرکز می شود که در پاسخ به این نامه بیان شده که امکان تغییر مکان وجود ندارد.طی آخرین مکاتبه شورای اسلامی خیرآباد سفلی در مرداد ماه سال جاری به وزارت بهداشت ، بر مشخص بودن و انتخاب مکان احداث مرکز سلامت خیرآباد در روستای خیرآباد سفلی تاکید شده است .

 

وی گفت:از زمان تصدی این منصب تا کنون چه مکاتبه ای و چه شفاهی در جهت احداث مرکز جامع خانه سلامت در روستای خیرآباد سفلی نداشته ام،  مگر در دیگر مراکز جامع سلامت در روستاهای این شهرستان احداث شده نظری از بخشدار خواسته اند.شک نداشته باشید دانشگاهای علوم پزشکی براساس استانداردها و شاخص های وزارت بهداشت اقدام به انتخاب مکان و محل احداث مراکز جامع سلامت روستایی در سطح کشور می کنند .

 

بخشدار مرکزی گچساران در پایان گفت: در این مدت که افتخار خدمتگزاری به مردم عزیز شهرم را دارم ، تلاش کرده ام همه ی روستاها را با یک نگاه ببینم و سهم روستاها از دریافت خدمات و اعتبارات دولت تدبیر و امید یکسان دیده شود . البته این مهم جز با همکاری و همراهی شوراها و دهیاران نمایندگان روستاها میسر نبود . که تلاش همه شما ها ستودنی است. همه ما یک خانواده هستیم با افکار و نگرشهای متفاوت ، در کنار هم زندگی میکنیم ، یقینا بی نیاز از هم نمی توانیم زندگی کنیم ، تندرست و شاد باشید.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.