گروه: اخبار استان خبر: 137340 / تاریخ انتشار : 1398/6/28 ساعت : 10:11
در نشست خبری فرمانده سپاه فتح مطرح شد

پوزه دشمن را در حوزه خلیج فارس به خاک مالیدیم/123واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در استان افتتاح می شود/همایش بزرگ گرامیداشت شهدای بسیج استان برگزار می شود

سردار خرم دل: 120واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در سطح استان افتتاح خواهد شد البته هدف ما650واحد است که طی مدتی به این عدد خواهیم رسید‌، امروز در وضعیتی هستیم که نیاز به خدمت و انسجام داریم و وظیفه اصحاب رسانه ناامید کردن دشمن با تولید اخبار خوب و امیدوارکننده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست خبری فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد با اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس در سالن جلسات شهید شوشتری سپاه برگزار شد.

در این نشست سردار حمید خرم دل فرمانده سپاه فتح استان ضمن خیرمقدم به اصحاب رسانه و تسلیت ایام حزن و اندوه ماه محرم و گرامیداشت  فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: در هر کشوری و منطقه ای، کشته های جنگ ها جایگاه متفاوتی دارند و امروز در بخش های متفاوت که پیشرفت داشته ایم مرهون جنگ و دفاع مقدس است هرچند عزیزانی را از دست دادیم ولی امروز متوجه می شویم که اگر در آن هشت سال آزموده و آبدیده نمی شدیم امروز معلوم نبود در حال حاضر چه وضعیتی داشتیم.


وی بابیان اینکه در حوزه خلیج فارس پوزه دشمن را به خاک مالیدیم گفت: ما جنگ طلب نیستیم و برابر با آموزه های دینی خود در مقابل با جنگی که بر ما تحمیل شد دفاع کردیم از این رو آن را دفاع مقدس می نامیم.سردار خرم دل با اشاره به اینکه هشت سال دفاع مقدس نقش بی بدلیلی در هویت ملی ما داشت گفت: تنها مقطعی از تاریخ که جنگی بر ما تحمیل شد و استقلال خود را از دست ندادیم و یک وجب از خاک سرزمین را به دشمن ندیدیم همین دفاع مقدس بود.وی به خود باوری و خودکفایی در حوزه های مختلف بخصوص نظامی و دفاعی اشاره کرد و گفت: ما در این حوزه حتی به صادرات نیز رسیده ام، امروز ما تعیین کننده هستیم در منطقه و در جهان که این باعث عزت و انسجام ملی است.

 

سردار خرم دل با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: مردم ما همیشه در برهه های مختلف خود را نشان داده اند در سیل اخیر نگاه کنید که چطور مردم گوشه کار را گرفتند.خرم دل با بیان اینکه در طول سال نیاز به این فرهنگ سازی داریم نه تنها در این هفته، گفت: دفاع مقدس اوج الگو پیگیر از نهضت بزرگ حسینی است، که در این مدت باید به پیوند هشت سال دفاع مقدس و قیام عاشورا تاکید بیشتر کرد.فرمانده سپاه فتح ادامه داد: بیش از 35کشور در هشت سال دفاع مقدس بر علیه ما بود، کلیه سرویس های جاسوسی و تجهیزات بر علیه ما بود ولی دلیل نشد که از ناموس و وطن خود دست بکشیم، امروز اگر می بینیم جبهه مقاومت به پیروزی هایی رسیده است مرهون دفاع مقدس و همچنین دفاع مقدس نشات گرفته از نهضت عاشورا است.
 


وی با تاکید بر اینکه تعدد دشمن نمی تواند انقلابیون را تهدید کند، گفت: جبهه مقاومت را مشاهده کنید که با کمترین تجهیزات چه ضرباتی به دشمن وارد می کند که برگرفته از دفاع مقدس است.


فرمانده سپاه فتح با بیان اینکه یکی از رسالت های ما در هفته دفاع مقدس تکریم خانواده شهدا است گفت: شعار محوری امسال «ما پیروزیم» هست که به مدت هفت روز در سراسر استان برنامه داریم.


سردار خرم دل گفت: بازسازی یکی از عملیات ها در دهکده، رژه باشکوه دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه و مجموع بیش از 50عنوان برنامه خواهیم داشت که بخشی از آنها استانی و برخی شهرستانی است که در مجموع 1000برنامه تا سطح پایگاه های بسیج خواهیم داشت.وی افزود: 120واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در سطح استان افتتاح خواهد شد البته هدف ما650واحد است که طی مدتی به این عدد خواهیم رسید‌، امروز در وضعیتی هستیم که نیاز به خدمت و انسجام داریم و وظیفه اصحاب رسانه ناامید کردن دشمن با تولید اخبار خوب و امیدوارکننده است.در ادامه این نشست سرهنگ مثنوی معاون هماهنگ کننده سپاه فتح گفت: یکشنبه 31 شهریور، روز قدرت و اقتدار نیروهای مسلح و برگزاری رژه هماهنگ در سطح شهر یاسوج، افتتاح نمایشگاه در ستاد کنگره شهدا با حضور تیپ48، هلال احمر و سایر نهاد ها برگزار خواهد شد.
سرهنگ مثنوی افزود: روز اول مهر ماه با شعار دانش پژوهی و معرفت جوانان با نواختن زنگ مهر و‌ مقاومت در مدارس و دانشگاه ها همراه خواهد بود.وی به شعار رونق تولید و خودباوری در روز دوم اشاره کرد و سرکشی از واحد های تولید را در این روز یادآور شد.


معاون هماهنگ کننده سپاه فتح به روز سوم مهرماه با عنوان بصیرت افزایی اشاره کرد و گفت: چهارم مهر ماه روز تکریم شهدا و خانواده شهدا است که باید زحمات آنان را ارج نهاد.


سرهنگ مثنوی به روز 5مهر با شعار روز معنویت وحدت ملی اشاره کرد و گفت: برگزاری نماز جمعه در سراسر استان با حضور پر شور مردم و مسوولین با رنگ و بوی دفاع مقدس برگزار خواهد شد.


وی افزود: 6مهرماه روز رزمندگان و جهاد گران و تکریم آنها و ارج نهادن به اقدامات آنان است، که در همین خصوص شبیه سازی عملیات طریق القدس به مدت5 روز و از روز دوم هفته دفاع برگزار می شود.


سرهنگ مثنوی بیان کرد: روز آخر روز پیشکسوتان و رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس است که در سطح رادیو و تلویزیون حضور پیدا می کنند.سرهنگ مثنوی در ادامه افزود: تئاتر های خیابانی و سرود، تعزیه خوانی در سطح شهر را خواهیم داشت و همچنین اعزام گروه جهادی پزشکی به مناطق محروم نیز در برنامه خواهد بود.


وی‌بیان کرد: بخش اعظم از شهدای ما متعلق به قشر بسیج است قریب به 92هزار نفر از کل شهدا و در سطح کشور رتبه اول را در این خصوص داریم و 64درصد از شهدا استان مربوط به بسیج است به همین دلیل یک همایش بزرگ استانی به منظور گرامیداشت  1039 شهید بسیج در سطح استان داریم.


وی به میز خدمت اشاره کرد و گفت: این میز در میعادگاه های نماز جمعه با حضور مسوولان استانی به منظور پاسخگویی به مردم برپا خواهد شد.


سرهنگ مثنوی بیان کرد: دو یادمان شهید گمنام در دهدشت و لنده به ارزش ریالی 11میلیارد و 600میلیون و خانه عالم در دهدشت و باشت به ارزش 400میلیون ریال اماده بهره برداری است.


وی همچنین گفت: 123مورد از مساکن مدد جویان آماده بهره برداری است که بخشی از آنها به مددجویان تحویل داده شده است که متراژ آنان 6هزار و150متر مربع است و 53میلیون ریال ارزش ریالی این پروژه هاست همچنین افتتاح مدرسه قرآنی در مرکز استان و کلنگ زنی سه باب پایگاه بسیج از دیگر برنامه های عمرانی در این هفته است.در ادامه این نشست سردار خرم دل بیان کرد: از هر 175نفری که می توانستند در جنگ حضور پیدا کنند یک نفر به شهادت رسیده است، از هر 4نفر یک نفر به جنگ رفته اند، عدد حضور این استان در جنگ نسبت به جمعیت آن زمان بی نظیر است، کهگیلویه و بویراحمد رزمندگان و شهدای والامقام بسیاری دارد که در بروز و‌ نمود آن و معرفی آنان کوتاهی شده است.


وی بیان کرد: نقش هر شهرستان در دفاع مقدس در دست بهره برداری و استنتاج است و تا کنون 93 کتاب در خصوص دفاع مقدس در استان به چاپ رسیده است.وی افزود: در سطح جهان می بینیم هر سال تولیدات فاخری در خصوص جنگ های جهانی صورت می گیرد ولی دستاورد های ما در همین کشور توسط عده ای زیر سوال می رود.


سردار خرم دل بیان کرد: این استان توسعه پیدا نمی کند تا زمانی که این قومیت ها و تقسیمات منطقه ای را در ذهن خود و بیان خود کنار نگذاریم، این استان چیزی از سایر استان ها کم ندارد، نگاه مان باید کشوری باشد نه استانی و شهرستانی.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.