گروه: اخبار استان خبر: 137319 / تاریخ انتشار : 1398/6/29 ساعت : 12:37

در جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد چه می گذرد؟/انتصاب های طایفه ای و تعطیلی میزخدمت/مدیران عزل شده و بیکار در راه روهای سازمان

سازمان جهادکشاورزی استان از جمله اداراتی است که میز خدمت در آن بیشتر از بقیه ادارات احساس می شود که گویا استاندار در بازدید سرزده خود از وضعیت میز خدمت ناراضی بوده و تذکراتی داده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد همان گونه که از اسمش مشخص است یک اداره کوچک نیست و چندین اداره و بخش زیر نظر این سازمان فعالیت می کنند، بخش دامداری، باغداری، کشاورزی همه این ها زیر نظر سازمان جهادکشاورزی است و باید نظارت کافی بر روی انها وجود داشته باشد.

با توجه به گستردگی جهادکشاورزی و ماموریت هایی که دارد بنابراین نیاز است که در انتصاب  هایی دورن سازمانی که در شهرستان ها انجام می شود در درجه اول شایسته سالاری مد نظر قرار بگیرد و بدون شک انصاب های طایفه ای در حقیقت ضربه ای بزرگ به این سازمان و ماموریت هایی که دارد است.

گاهی انتصاب هایی در سطح شهرستان ها در این سازمان انجام می شود که قابل تامل است، سازمان جهادکشاورزی با کشاورزان سر و کار دارد نیمی از ثروت استان در دست کشاورزان است اما به شرطی که این کشاورزان پویا شوند، با وجود زمین های حاصل خیزی که وجود دارد اما هنوز جهادکشاورزی استان نتواسته است شیوه های نوین کشاورزی را به همه کشاورزان استان آموزش دهد.

نعمت و ثروت وجود دارد فقط اندکی ابتکار و خلاقیت نیاز است که بتوان این ثروت خاکی را به ثروت مادی تبدیل کرد که بدون شک تا زمانی که انتصاب ها بر اساس شایسته مداری نباشد این اتفاق نخواهد افتاد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد که مدتی است به ادارات مختلف به صورت سرزده وارد می شود و کم و کاست ها را از نزدیک می بیند، این بار سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد مقصد اقای استاندار بود که گویا تذکرهایی را برای آقای مدیرکل داشته است.

با توجه به اینکه میز خدمت از ابتدای سال جاری در همه ادارات استان تشکیل شد بنابراین همواره تاکید استاندار بر این بود که میزهای خدمت ادارات مختلف باید فعال باشند و صرف ایجاد یک باجه نباشد اما بعد از آن بارها مشاهده می شد که میز خدمت ادارات مختلف همواره غیر فعال بود.

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد به طور سرزده اتاق‌های مختلف سازمان جهاد کشاورزی را مورد بازدید قرار داد که در آن موقع یعنی حدود ساعت 7 و 40 دقیقه بعضی از کارکنان سازمان بساط صبحانه را در محل اتاق خود پهن کرده بودند که کلانتری با «یا الله» گفتن حضور خود را اعلام کرد.

کلانتری بعد از دیدن بخش‌های مختلف و قفل بودن بعضی از اتاق‌های سازمان جهاد کشاورزی به سمت محل کار الیاس تاج الدینی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد رفت و آنجا تذکرات لازم را در خصوص مباحث مختلف به تاج الدینی و همکارانش گوشزد، کرد.


حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد رو در روی الیاس تاج الدینی رئیس سازمان جهاد کشاورزی نشست و گفت: میز خدمت برای دولت و نظام خیلی مهم است و مردم را از سردرگمی نجات می‌دهد و دسترسی را به امورات اداری آسان می‌کند و باید این مسئله در سازمان جدی گرفته شود و باید اولین اتاقی که در هر دستگاهی باز می‌شود، درب اتاق میز خدمت باشد.
کلانتری با اشاره به اینکه ارزیابی لازم نیز باید در حوزه مراجعین و تقویت واحدهای پر مراجعه انجام شود، گفت: میز خدمت هر دستگاه باید روزانه، پیشگام سایر بخش‌های هر دستگاه شروع به فعالیت کند.

کلانتری در زمان خروجش از سازمان جهاد کشاورزی تلویحاً قدردانی کرد و گفت: رضایت هست نه که نیست، بلکه انتظار و توقع ما بیشتر است.» اما سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با این وضعیت نمی‌تواند دردی از کشاورزان بکاهد و نمی‌تواند بازاری را تنظیم کند.

گاهی نیروهای مازادی در ادارات مختلف وجود دارد که تنها زحمت و کار این نیروها قدم زدن در راه رو ادارت است سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز از این قائده جدا نیست و نیروهای عزل شده در بخش های مختلف بدون انجام کاری کارشان متر کردن راه روهای سازمان است، در حالی که این سازمان می تواند از مدیران عزل شده و تجارب آنان نهایت استفاده را ببرد.

مدیران عزل شده این سازمان بدون اینکه کاری به آنها واگذار شود در راه روی سازمان به حال خود رها شده اند و تجربه آنها در حال از بین رفتن است در حالی که این مدیران می توانند فردی مفید و موثر در بخش های مختلف سازمان باشند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.