گروه: اخبار استان خبر: 137230 / تاریخ انتشار : 1398/6/26 ساعت : 09:24
واکنش های ضد و نقیض به قطع درختان بلوط دنا؛

وقتی شورای عالی جنگل ها مجوز قطع درختان را صادر نکرده است/مدیرکل منابع طبیعی: پیمانکار مجوز دارد

ماجرای قطع درختان 500 ساله بلوط در جاده یاسوج-سی سخت واکنش های زیادی را به دنبال داشته است تا جایی که رئیس شورای عالی جنگل های کشور اعلام کرد هیچ گونه مجوزی برای قطع این درختان صادر نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کامران پورمقدم، رییس شورای عالی جنگل، روز دوشنبه ۲۵ شهریور درواکنش به عکس‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی گفت: «این شورا برای قطع درختان صد ساله بلوط در یاسوج مجوزی صادر نکرده است.»

 

طی روزهای گذشته عکس‌هایی در شبکه‌های اجتماعی از قطع درختان صد ساله بلوط در محور سی‌سخت یاسوج برای افزایش عرض محور منتشر شده است.

 

پورمقدم گفت: «در حال حاضر با اداره منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد در تماس هستیم تا از جزییات این موضوع اطلاع پیدا کنیم.»

 

وی با بیان این‌که برای انجام پروژه‌های عمرانی باید شاخص‌های ارزیابی‌های زیست محیطی را در نظر بگیریم، تاکید کرد که "شاخص‌های فعلی ارزیابی‌های زیست محیطی زمانی نمی‌توانند مانع اجرای این پروژه‌ها شوند."

 

این در حالی است که مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد پیش از این در گفتگو با رسانه ها عنوان کرده بود پیمانکار برای قطع درختان بلوط مجوز قانونی دارد و تعهد ۳ هزار کاشت نهال مقرر شده است.

 

حکمتیان با اشاره به اینکه راه ممانعت از قطع این درختان اجرایی نکردن پروژه راهسازی است، تاکید کرد: اگر من به تنهایی تصمیم گیر بودم به طور حتم اجازه قلع و قمع این درختان بلوط را نمی‌دادم.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد به قلع و قمع صد‌ها درخت ۵۰۰ ساله بلوط در جاده یاسوج-سی سخت واکنش نشان داد و گفت: قانون اجازه نمی‌دهد روند اجرایی پروژه را متوقف کنیم.

 

غلام‌حسین حکمتیان با اشاره به اینکه میزان خسارت وارد شده به درختان بلوط در این مسیر بیش از ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است، بیان کرد: این مبلغ باید به سازمان منابع طبیعی کشور داده شود و بعد مبلغی از آن به استان اختصاص می‌یابد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.