گروه: اخبار استان خبر: 137207 / تاریخ انتشار : 1398/6/27 ساعت : 09:39

رهاورد سفرهای چندگانه ابتکار به کهگیلویه و بویراحمد چه بوده است؟/خانم ابتکار یک روز در کنار دختران زیلایی و دیشموکی بگذرانید+تصاویر

آذر ماه سال 97 بود که معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد و در شهرهای یاسوج و سی سخت حضور پیدا کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،کهگیلویه و بویراحمد استانی که اخیرا به دلیل رخ دادن اتفاقات مختلف معروف شده است، استانی که به واسطه منتشر شدن عکس دختران 17 و 18 ساله زیلایی معروف شهره شد که چهره آنها چقدر پیرتر از سن شان شده است، استانی که خودکشی های مکرر دختران دیشموکی آن را مشهور کرده است، استانی که ازدواج دختر 11 ساله بهمئی آن را به دنیا نشان داد.

زیلایی یکی از محروم ترین مناطق این استان است که عکس محرومیت دخترانش آن را به کشور معرفی کرد و واکنش های زیادی را به دنبال داشت، از سفر مشاوران رئیس جمهور تا خیریه هایی که مواردی را ارسال کردند اما گاهی به جای صید کردن نیاز است صیادی را آموزش دهیم.

دختران زیلایی برای چالش پیری نیازی به نرم افزار آن نداشتند بلکه در سن 20 سالگی شان می توان پیری آنها را دید، دخترانی که چوپانی و کشاورزی کار اصلی آنهاست و آرزوی آرامش در زندگی را شاید به گور ببرند، اما چندمین سفر معصومه ابتکار تا کنون چه اندازه توانسته است دردهای این بانوان را آلام ببخشد.

این گزارش علمکرد دادن ها کاری از پیش نمی برد، ایجاد اشتغال های کوچک و خانگی تا کنون مشکلات این دختران را حل نکرده است، مشاور رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تا چه اندازه مشکلات دختران زیلایی را می داند؟ چه اندازه برای انها کار شده است دست آوردهای این سفرها چه بوده است؟

وقتی شهر دیشموک به شهر دخترانی تبدیل شد که خودسوزی می کنند بنابراین نیاز است که یک جلسه مهم و فوریتی با ارائه راهکار تشکیل شود و بررسی کنند که این خوکشی ها به چه دلیل بوده آیا ازدواج های اجباری تاثیرگذار بوده است، سفرهای معصومه ابتکار به کهگیلویه و بویراحمد چه دست آوردهایی برای دختران دیشموکی  داشته است؟

آذر ماه سال 97 بود که معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد و در شهرهای یاسوج و سی سخت حضور پیدا کرد و در نشست هایی شرکت کرد، یکی از کارهایی که معصومه ابتکار انجام داد حضور در اقامتگاه بومگردی سی سخت و پخت نان محلی بود.

وقتی جلسه ای برگزار می شود باید خروجی آن در سطح جامعه نمایان باشد اگر غیر از این باشد بدون شک فقط تلف کردن وقت بوده است، اما چرا این جلسات تا کنون به رفع یکی از مشکلات حوزه زنان در کهگیلویه و بویراحمد منجر نشده است.

بدون شک مصوباتی در این جلسات تصویب می شود اما اجرایی شدن آن نیز به بودجه نیاز دارد اگر بودجه هم تامین شده است چرا اجرایی نمی شود.

خانم وزیر در سفری که  سال گذشته به استان داشت از واگذاری پست های مدیریتی به خانم ها گفت اما همه بانوان کهگیلویه و بویراحمدی که خانم نیستند برای خانم هایی که در خانه پست های مختلفی از جمله مدیریت خانواده، تربیت فرزند و حفظ آرامش درون خانه را دارند چه پست هایی تعلق گرفته است؟

اما چند نکته قابل تامل این است که مسئولان استانی به جای اینکه گل و بلبل را به مسئولان کشوری نشان دادند ابتکار را به زیلایی ببرند تا یک روز در آنجا و در کنار دختران زیلایی زندگی کند،ابتکار را به زیلایی ببرند تا با دختران کم سن و سال دیشموکی هم صحبت شود، وقتی به مسئولان کشوری گل و بلبل را نشان دهیم بنابراین کمبود ها به دید نمی آید.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.