گروه: اخبار استان خبر: 137095 / تاریخ انتشار : 1398/6/24 ساعت : 19:13
در گفت وگو با کارشناس سیاسی مطرح شد:

التهاب آفرینی رسانه های معاند این بار به بهانه دختر آبی/ضرورت ورود قاطع دستگاه قضایی در خصوص شایعه پراکنی خبرآنلاین

سید هادی میری حسینی گفت: امروز فضای مجازی و شایعه پراکنی های بدون پشتوانه و مستندات قانونی باعث شده است تا این فضا چنان بی بندوبار شود که برخی از چهره های شاخص کشوری نیز در این تله شایعه پراکنی خبرانلاین بیافتند و خوارک رسانه ای ضد انقلاب نیز سریعان تامین شود.

کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با اشاره به خبر منتشر شده از سوی برخی از رسانه های داخلی و خارجی در خصوص دختر آبی گفت: امروزه گسترش فضای ارتباطی و اطلاعاتی با چنان سرعتی در جامعه در حال بازنشر برخی خبرهاست که صحت و اساس این اخبار هنوز از طریق مراجع ذی صلاح تائید و تکذیب نشده است ولی شانتاژ های رسانه ای رسانه های بیگاه باعث شده است تا خط خبری دختر آبی به سرعت به یک سوژه و اهرم فشار تبدیل شود.

 

سید هادی میرحسینی گفت: متاسفانه برخی از چهره های ملی و نمایندگان مجلس و حتی سلبریتی ها چنان بر طبل توخالی این ماجرا دامن زدند که این خط خبری از سوی رسانه های بیگانه نیز با شدت و حدت به سرعت دنبال و یک موج گسترده رسانه ای برعلیه نظام به راه انداختند و این در حالی است در خبر های ویدئویی و تصویری عملاً اظهارات شبکه های معاند از سوی پدر این فرد تکذیب شده است.

 

وی تصریح کرد: این دروغ بزرگ در حالی به یک جنجال رسانه ای تبدیل شد که برخی از چهره های ملی متاسفانه به آن دامن زده و در اظهاراتی نسنجیده اقدام به انتشار برخی مطالب در فضای مجازی کرده که دشمنان نیز از این فرصت استفاده و خط خبری را به طور 24ساعته از طریق فشار به سازمان های بین المللی و حتی فیفا دنبال می کنند.

 

میرحسینی تاکیدکرد: برهم زدن آرامش روحی و روانی خانواده خدایاری و ایجاد یک التهاب گسترده در سطح جامعه با استفاده از یک خبر بنگاه شایعه پراکنی یعنی خبرانلاین تزریق شد که نگرانی های گسترده ای در کشور ایجاد کرده است که با واکنش های گسترده حقوق دانان، نمایندگان مجلس و چهره های شاخص ملی نیز مواجه شده است.

 

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: سابقه سیاه قبلی این رسانه در ماجرای شایعه پراکنی علیه زاور عراقی مشهد مقدس نیز ریشه ایجاد اختلافات بین دو کشور ایران و عراق شد و همچنان برخوردی با این اقدام ضد امنیت ملی نشده است و امروز نیز شاهد چنین شایعه ای گسترده ای در کشور هستیم که به اصطلاح " آب به آسیاب دشمن ریخته" است.

 

میر حسینی در پایان گفت: عدم برخورد قاطع از سوی شورای نظارت بر مطبوعات با چنین اشخاص حقیقی یا حقوقی باعث تکرار جرم و ایجاد یک جنجال در رسانه های معاند و داخلی شده است که ضرورت برخورد قاطع از سوی دستگاه قضایی به شدت احساس می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.