گروه: اخبار استان خبر: 137064 / تاریخ انتشار : 1398/6/23 ساعت : 00:00

ناگفته های امام جمعه پاتاوه در خصوص بیمارستان ۳۲ تختخوابی/بعضی نمی خواهند بیمارستان ساخته شود

امام جمعه پاتاوه گریزی به عدم جمع آوری پول زمین بیمارستان ۳۲ تختخوابی پاتاوه زد و گفت: بعضی از افراد دنبال این موضوع هستند که بگویند، مردم پاتاوه نخواستند، خداحافظ.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حجت الاسلام والمسلمین «ابراهیم چراغی» ظهر امروز ( 22 شهریور) در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه پاتاوه پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پرهیزگاری، به آیه 88 سوره  هود «قَالَ یَا قَوْمِ أَرَأَیْتُمْ إِن کُنتُ عَلَىَ بَیِّنَةٍ مِّن رَّبِّی وَرَزَقَنِی مِنْهُ رِزْقًا حَسَنًا وَمَا أُرِیدُ أَنْ أُخَالِفَکُمْ إِلَى مَا أَنْهَاکُمْ عَنْهُ إِنْ أُرِیدُ إِلاَّ الإِصْلاَحَ مَا اسْتَطَعْتُ وَمَا تَوْفِیقِی إِلاَّ بِاللّهِ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَإِلَیْهِ أُنِیبُ» اشاره کرد و گفت: «ای قوم من، چه می گویید، اگر با من از جانب پروردگارم حجتی باشد و او مرا رزقی نیکو عطا کرده باشد؟ اگر شما را نهی می کنم برای آن نیست که خود سودی ببرم، تا آنجا که بتوانم قصدی جز به صلاح آوردنتان ندارم، توفیق من تنها با خداست، به او توکل کرده ام و به درگاه او روی می آورم» .

 

امام جمعه پاتاوه هدف قیام امام حسین (علیه السلام) را اصلاح اوضاع نابسامان امت جدش رسول الله (صل الله علیه واله وسلم) دانست و اظهار داشت: افشای چهره واقعی بنی ‌امیه، عمل به حق و مبارزه با باطل از جمله این اهداف است.

 

وی ادامه داد: آن حضرت در خطبه‌ ای دیگر در جمع لشکریان فرمودند؛ «ألاتَرَوْنَ إلی الحَقِّ لا یُعْمَلُ به، و إلی الباطِلِ لا یُتَناهی عنه لِیَرْغَبَ المُؤمِنُ فی لِقاءِ رَبِّهِ حَقَّاً حَقّاً، آیا نمی‌بینید به حق عمل و از باطل جلوگیری نمی ‌شود».

 

چراغی اذعان داشت: انحراف خط امامت و ولایت بعد از شهادت پیامبر (صلوات الله علیه)، «فراموشی غدیر» تبعیض نژادی و طبقاتی، تعصب های قبیله ای، رفتارهایی مانند شرب خمر، لهو و لعب در جامعه شیوع پیدا کرده بود و انتصاب افراد بی تقوا به حکومت شهرها (عمر و عاص، مغیره بن شعبه، مروان بن حکم و ...) تحریف باورهای دینی با تکیه بر قدرت، ثروت و علمای فاسد با جعل حدیث و تعریف مفاهیم و ... باعث شدند  امام حسین (علیه السلام) دست به قیام بزنند.

 

امام جمعه پاتاوه در بخش دوم خطبه ها با اشاره به رواج فساد در بخش های حکومتی، گفت: بنی امیه اطاعت شیطان را لازم دانسته، اطاعت خدای رحمان را ترک کردند و فساد را آشکار ساختند و حدود را تعطیل نمودند.

 

وی خاطرنشان کرد: بنی امیه خراج (بیت المال) را به خود اختصاص داده، حرام را حلال و حلال الهی را حرام اعلام کردند و امام حسین (علیه السلام) برای تغییر وضعیت به پا خواستند.

 

چراغی یکی از درس های عاشورا را این گونه بیان کرد: امام حسین (علیه السلام) وقتی دید زمام جامعه اسلامی به دست فردی مثل یزید افتاده که به صورت علنی احکام الهی را زیرپا می گذارد، قیام کرد و مردم را هم برای مبارزه با یزید فرا خواند و در این راه از جان، مال، فرزندان و یارانش گذشت و اجازه نداد که مرد فاسقی چون یزید احکام الهی را پایمال کند.

 

امام جمعه پاتاوه استقامت، پایداری، ازخودگذشتگی، زمان شناسی و موقعیت شناسی که منجر به بیدار شدن انسان ها شد را چند نمونه از پیامدهای جهانی و جاودانه انقلاب امام حسین (علیه السلام) نام برد و تصریح کرد: ما وقتی تاریخ بشر را ورق بزنیم، می بنیم که انقلاب های زیادی رخ داده است.

 

وی زمان شناسی و امام شناسی را از ویژگی های بارز یاران عاشورایی دانست و ابراز داشت: علت جهانی و جاودانی بودن را در اهداف رهبر این انقلاب، یاران، بازماندگان و ادامه دهنده خط آنها می توان یافت و آن غیر از معامله الهی و خدایی چیزی دیگری نیست.

 

چراغی در بخش پایانی سخنان خود گریزی به  عدم جمع آوری پول زمین بیمارستان 32 تختخوابی پاتاوه زد و گفت: دولت و بعضی از افراد (که در حال حاضر در راس کار هستند) دنبال این موضوع هستند که بگویند، مردم پاتاوه نخواستند، خداحافظ، بعضی ها جنگ روانی ایجاد می کنند شما مردم باید هوشیار و حواس خود را جمع کنید .

 

امام جمعه پاتاوه خطاب به مردم این شهر و روستاهای اطراف، یادآور شد: ضرر کنید، از خوگذشتگی کنید، بگذارید یک عالم انسان ها نافع باشند.

 

وی اظهار داشت: بنده با وجود مشغله کاری فراوان پس از درج پیام در فضای مجازی، خوشبختانه بعضی از خیرخواهان تماس گرفتند و تقاضای جابجایی و معاوضه زمین اهدایی را داشتند.

 

چراغی عنوان کرد: اگر زمین بیمارستان تا روز دوشنبه آینده تحویل علوم پزشکی نشود، مردم بخش متحمل ضرر و زیان زیادی خواهند شد.

 

خطیب جمعه پاتاوه اضافه کرد: به اندازه ای که من امام جمعه باید کار می کردم و فشار می آوردم، انجام دادم و کسی در آینده از امام جمعه گلایه مند نباشد، من حرکت کردم و کار خودم را انجام دادم، نوبت شما مردم است از خودگذشتگی و ایثار به خرج دهید.

 

وی خاطرنشان کرد: بعضی ها بهانه می آورند و نمی خواهند بیمارستان پاتاوه ساخته شود، اما شما مردم پای کار بیایید و بهانه جویی را از آنها بگیرید.

 

چراغی اذعان داشت: می دانم مردم نباید زمین را تهیه کنند، اما اینجا دنبال بهانه می گردند، نگذارید بهانه دست اینها بیافتد.

 

امام جمعه پاتاوه اظهار داشت: من یک سری حرف هایی را می دانم و شما نمی دانید، من هم نمی توانم همه این حرف ها را بیان کنم؛ اگر می خواهید ضرر نکنید پای کار بیایید و اگر نیایید پاتاوه همیشه محروم بوده و محروم خواهد ماند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.