گروه: اخبار استان خبر: 137051 / تاریخ انتشار : 1398/6/22 ساعت : 16:25

آمیخته شدن فضای سبز یاسوج با بوی مواد مخدر/عدم نظارت بر چشمه نباتی بازگشت به عقب است

عدم نظارت بر این پارک که روزی یکی از محل های خرید و فروش مواد مخدر بود اما اکنون که به یک پارک عمومی تبدیل شده است و جوانان و نوجوانان بخشی از وقت خود را در این مکان می گذراند، به یک زنگ خطر برای مسئولان تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد واقع در جنوب غربی کشور ایران به عنوان پایتخت طبیعت مشهور است و همه ساله مقصد گردشگرانی است که از سراسر ایران و حتی خارج از کشور به جنوب سفر می کنند.

 

در قلب شهر یاسوج مکانی خوفناک و بیم آفرین به نام "چشمه نباتی" وجود داشت که به جایگاه معتادان و محل اراذل و اوباش معروف بوده و رفت و آمد در شب و روز به آن مکان برای خانواده ها غیرممکن بود، به نحوی که برخی از بردن نام آن مکان بیم داشتند.

 

این پروژه در حالی به بهره برداری رسید که قرار بود از جولانگاه معتادان تبدیل به پارک خانواده شود نه اینکه  به محلی برای قلیان کشیدن جوانان و نوجوانان تبدیل شود، به نحوی که تا پیش از این، مصرف قلیان در اماکن تفریحی یاسوج ممنوع اعلام شده بود اما اکنون شاهد استعمال قلیان به صورت رسمی در این پارک هستیم.

 

اکنون باید تامل کرد که آیا همچین مکانی که لقب پارک خانواده را یدک می کشد می تواند جایگاه خانواده و محلی برای احساس آرامش باشد یا مکانی برای مصرف قلیان به صورت قانونی خواهد بود؟

 

بوستان چشمه نباتی که در راستای تکمیل زیرساخت های توسعه شهری  و گردشگری افتتاح شده، نیازمند بازنگری مسئولین از لحاظ محتوا و خدمات دهی است که به جایگاه واقعی خود یعنی بوستان خانواده بازگردد.

 

پیش از این گزارش های زیادی در خصوص این مساله در صبح زاگرس منتشر شده است اما به نظر می رسد همت لازم یا حتی قانون مناسب برای برخورد با این افراد وجود ندارد و روز به روز شاهد افزایش ناهنجاری های اجتماعی در پارک های شهر یاسوج از جمله چشمه نباتی هستیم.

 

این در حالی است که فرمانده نیروی انتظامی استان در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر به وضعیت پارک‌ها و فضای سبز شهر یاسوج اشاره کرده و گفت: فضای سبز در سطح شهر یاسوج برای استفاده مردم ایجاد شده اما این مکان‌ها اجاره داده می‌شوند و چون نظارت کافی در این حوزه وجود ندارد به پاتوق معتادان تبدیل می‌شود و بخش اعظمی از توان پلیس در این موضوع هدر می‌رود.

سردار انصاری بیان کرد: زمانی پارک چشمه نباتی یاسوج یک معضل اساسی بود که حل شد اما در حال حاضر پیمانکار این پارک، هر چیزی که دلش بخواهد در این پارک ارائه می‌دهد، این معضل در پارک جنگلی یاسوج هم وجود دارد و فضای سبز بوی مواد مخدر به خود گرفته است.

 

عدم نظارت بر این پارک که روزی یکی از محل های خرید و فروش مواد مخدر بود اما اکنون که به یک پارک عمومی تبدیل شده است و جوانان و نوجوانان بخشی از وقت خود را در این مکان می گذراند، یک زنگ خطر برای مسئولان است که زحمت های گذشته خود را با عدم نظارت مناسب از بین نبرند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.