گروه: اخبار استان خبر: 137048 / تاریخ انتشار : 1398/6/23 ساعت : 12:25

روی آوردن نماینده بویراحمد و دنا به انتصاب های خاص؛ برگ برنده زارعی یا عامل سقوط؟

تحقیقات نشان می دهد تمایلات و تعصبات قومی و قبیله ای در دوره ها و انتخابات گذشته از اصلی ترین فاکتورها برای انتخاب نماینده در مشارکت های سیاسی است گرچه نمیتوان سایر عوامل را نادیده گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در روزهای پایانی سال 98 برخی از مدیران و چهره های سیاسی استان را به تکاپو انداخته است و هر یک در اندیشه حضور در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی هستند.

 

با نزدیک شدن به زمان انتخابات هر یک از نامزدها  از راه های مختلف سعی در جلب نظر مردم دارند و شیوه های مختلفی را امتحان می کنند؛ یکی از این روش ها که از دیرباز هم رایج بوده است انتصاب های نزدیک انتخابات است، موضوعی که به نظر می رسد در کهگیلویه و بویراحمد با توجه به بافت خاص آن بیشتر از سایر نقاط کشور باشد.

 

در آخرین مورد و با توجه به اظهارات یکی از مدیران شهرستان بویراحمد که فرد دیگری به تازگی جایگزین وی شده است، رئیس جدید اداره آب و فاضلاب شهری بویراحمد از هم طایفه های نماینده بویراحمد بوده و مدیر سابق ادعای طایفه گرایی در این انتخاب کرده است.

 

رئیس پیشین اداره آب و فاضلاب شهرستان بویراحمد در خصوص نقش نماینده بویراحمد و دنا در تغییر خود گفت: اگر آقای زارعی نبود چرا فردی از یک طایفه دیگر و کسی که در این شهر حق شهروندی داشته و افراد توانمندی در اداره آب و فاضلاب شهری حضور دارند، جایگزین من نشد و حتما شخصی از طایفه متعلق به نماینده بویراحمد انتخاب شود.

 

پس از این اظهارات گمانه زنی ها در خصوص این انتصاب بالا گرفت که بار دیگر در ماه های نزدیک انتخابات نمایندگان فعلی مجلس برای کسب مجدد رای اعتماد مردم به چنین کارهایی روی بیاورند و با این کار طوایف مختلف را با خود همراه کنند.

 

تحقیقات نشان می دهد تمایلات و تعصبات قومی و قبیله ای در دوره ها و انتخابات گذشته از اصلی ترین فاکتورها برای انتخاب نماینده در مشارکت های سیاسی است گرچه نمیتوان سایر عوامل را نادیده گرفت.

 

محمدصادق هاشمی

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 3 نظر
داریوش
1398/6/23 - 15:11
یارگیری انتخاباتی یعنی همین
rateup 0
 ratedown 1
ناصر
1398/6/23 - 15:11
فقط زارعی برنده انتخاباته
rateup 2
 ratedown 0
داریوش
1398/6/23 - 15:14
شیوه های جذب آراء در بویراحمد و دنا، فاتحه خوانی، تقسیم پول، دادن کارت شارژ، و جدیدا انتصابات قومی و قبیله ای چرا این جرم های محرز در پرونده سیاسیون درج نمیشه و اصلا چرا چنین افرادی تایید صلاحیت میشن
rateup 1
 ratedown 3
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.