گروه: اخبار استان خبر: 137017 / تاریخ انتشار : 1398/6/21 ساعت : 21:47
بر اساس رتبه بندی نشریه تایمز لندن؛

رتبه دوم دانشگاه یاسوج در بین دانشگاه های کشور+سند

در رتبه بندی تایمز از بین ۱۳۹۶ دانشگاه از ۹۲ کشور دنیا، دانشگاه یاسوج با قرار گرفتن در بازه رتبه ای ۵۰۰-۴۰۱ به عنوان دانشگاه دوم ایران معرفی شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در رتبه بندی تایمز در سال ۲۰۲۰، از بین ۱۳۹۶ دانشگاه از ۹۲ کشور دنیا، دانشگاه یاسوج با قرار گرفتن در بازه رتبه ای ۵۰۰-۴۰۱ به عنوان دانشگاه دوم ایران معرفی شده است.این در حالی است که دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دیگر دانشگاه های مطرح ایران در رتبه های پایین تری قرار گرفته اند.
 

به نقل از دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست ISC، در حالی که در سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ از ایران تنها یک دانشگاه و در سال ۲۰۱۵ دو دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی اصفهان در این رتبه بندی حضور داشتند در سال ۲۰۱۸ این تعداد به هجده و در سال ۲۰۱۹ به ۲۹ دانشگاه دانشگاه افزایش یافت.
 

نشریهٔ آموزش عالی تایمز لندن یک نشریهٔ واقع در انگلستان و مربوط به آموزش عالی با همکاری موسسهٔ کاکارلی سیموندز (به انگلیسی: Quacquarelli Symonds)، هر ساله لیستی از  دانشگاه های برتر دنیا را با عنوان (به انگلیسی: THES - QS World University Rankings) منتشر می‌کند.


در مقایسه با رتبه‌بندی‌های دیگر، در این رتبه‌بندی سالانه بسیاری از دانشگاه‌های غیرآمریکایی و خصوصاً انگلیسی در میان رتبه‌های بالای آن قرار دارند.
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.