گروه: اخبار استان خبر: 136978 / تاریخ انتشار : 1398/6/21 ساعت : 12:37
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

برنامه ریزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد برای مدارس متروکه

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: در کمیته ای که در استان وجود دارد در خصوص فروش این مدارس تصمیم گیری می شود و هزینه ای که از این راه کسب می شود در همان شهرستان و منطقه برای خرید جایی که مدرسه نیاز است و یا تکمیل پروژه هزینه می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مدارس زیادی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که به دلیل نداشتن دانش آموز به یه ساختمان بدون استفاده و متروکه تبدیل شده اند و گذر زمان و عدم استفاده از انها باعث می شود که به مرور زمان تخریب شوند و به کلی از بین بروند.

 

در حالی که این مدارس متروکه می تواند دوای درد خیلی از جوانانی باشد که به دنبال شغل هستند جوانانی که سرمایه آنها  مبلغی پول است و به یک مکان برای سرمایه گذاری نیاز دارند واین مدارس اینگونه در کنار بی توجهی متروک می شوند.

 

خیلی از روستاهای استان هستند که مدارس آنها بدون  استفاده رها شده است و ساختمان هایی که زمانی برای انها مبالغ زیادی هزینه شده است خیلی از این مدارس می توانند به محلی برای راه اندازی کارگاه های کوچک تولیدی تبدیل شوند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: اکنون ما در برخی از روستاها که در گذشته جمعیت دانش آموزی زیادی داشتند و اکنون جمعیت آنها کاهش پیدا کرده است فضاهایی داریم که اگر رئیس اموزش و پرورش شهرستان و منطقه تشخیص دهد که آینده این فضا مورد نیاز اموزش و پرورش نیست می توانند با طرح موضوع در شورای اموزش و پرورش مراتب مازاد بودن این فضاها را به تایید این شورا برسانند و بعد به استان ارسال کنند.

 

زارع پور گفت: در کمیته ای که در استان وجود دارد در خصوص فروش این مدارس تصمیم گیری می شود و هزینه ای که از این راه کسب می شود در همان شهرستان و منطقه برای خرید جایی که مدرسه نیاز است و یا تکمیل پروژه هزینه می شود.

 

وی افزود: اکنون در برخی از روستاها مدارسی هستند که از آنها استفاده نمی شود اگر در سطح شهر هم فضایی مازاد داشته باشیم می توانیم از این قوانین استفاده کنیم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: در دهدشت  فضایی داشتیم که مازاد بود و در عوض فضایی برای یک مدرسه جدید خریداری کردیم در مارین شهرستان گچساران نیز یک مورد داشتیم که آگهی مزایده آن  در آینده اعلام می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.