گروه: اخبار استان خبر: 136948 / تاریخ انتشار : 1398/6/20 ساعت : 22:00
در نشست شورای ترافیک استان مطرح شد

واکنش استاندار به آمار بالای تصادفات رانندگی در استان/نماینده بویراحمد و دنا منتقد صنعت خودروسازی می شود

حسین کلانتری به وضعیت جاده ها، خودروها و فرهنگ سازی در رعایت قانون و مقررات رانندگان و عابر پیاده اشاره و تصریح کرد: آمارها نشان می دهد که بیشترین کشته ها عابرین پیاده است و این مسئله یک پیام دارد که روی پل ها، علائم و توقفگاه های عابر پیاده کار کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای ترافیک استان تاکید کرد برای کاهش تلفات، تصادفات و مسائل ترافیکی برون و درون شهری با تشخیص عوامل موثر مشکلات اولویت بندی و زمانبندی شوند.


حسین کلانتری به وضعیت جاده ها، خودروها و فرهنگ سازی در رعایت قانون و مقررات رانندگان و عابر پیاده اشاره و تصریح کرد: آمارها نشان می دهد که بیشترین کشته ها عابرین پیاده است و این مسئله یک پیام دارد که روی پل ها، علائم و توقفگاه های عابر پیاده کار کنیم.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت رعایت فرهنگ ترافیک به برنامه های آموزشی توسط صدا و سیما در زمان های پر بیننده تاکید کرد.


حسین کلانتری با بیان اینکه هزینه احداث جاده سازی در این استان چهار تا پنج برابر میانگین کشور است اظهار داشت: زمانبر بودن پروژه های راه سازی از دیگر مشکلات در استان است.


استاندار به در اولویت قراردادن عواملی چون تابلو، علائم و نصب چراغ گذرگاه های عابرین پیاده، پایش تصویری، روشنایی معابر عمومی و توجه به مسیر کمربندی یاسوج – اصفهان که از عوامل حادثه خیز معرفی شده اند تاکید کرد. 


کلانتری، حذف سرعت گیرهای غیراستاندارد، حضور بیشتر پلیس و اورژانس در روزها و ساعات پرد تردد جاده ها و زمان هایی که ازدهام مسافرین و گردشگران به استان را داریم تاکید کرد و گفت: محور یاسوج – سپیدان تا قبل از فصل بارش مورد توجه قرار گیرد.


استاندار با اشاره به اینکه بازگشایی دانشگاه ها و مدارس را در پیش داریم به در نظر گرفتن مسئله سرویس دانش آموزان و دانشجویان و موضوع ترافیکی در این خصوص تاکید کرد. 


نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی هم گفت به دلیل ترانزیت بودن محورهای استان باید اعتبارات راهسازی بر اساس نگاه ملی دیده شود و نباید به اعتبارات استانی بسنده کرد.


غلام محمد زارعی با اشاره به حوادث رانندگی و اینکه از منتقدان اصلی صنعت خودرو هستم، افزود: در خیلی از حوادث مباحث فرهنگ ترافیک و مسیرها خلق حادثه می کنند و توجه به این موارد نیز ضروری است.


زارعی با بیان اینکه نگاه بخشی، نگاه مناسبی محسوب نمی شود، بیان کرد: بخشی از مشکلات مربوط به اعتبارات نیست و ضعف های مدیریتی عامل بروز آنهاست.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هم گفت : با توجه به آمارها در خصوص سه برابر شدن خودروها اما کاهش تلفات داشته ایم که نشان دهنده این است در خصوص زیرساخت ها، تلاش پلیس و راهداری به خوبی کار شده است.


عزیز فیلی تاکید کرد: اما با این حال می طلبد که در حوزه فرهنگ سازی و رعایت قانون و مقررات باید تلاش ها بیشتر شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
محمد
1398/6/21 - 13:08
واقعا خنده دار هست بعد از 8 سال حضور در کمیسیون صنایع
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.