گروه: اخبار استان خبر: 136905 / تاریخ انتشار : 1398/6/21 ساعت : 08:24
در جوار مرقد مطهر امام زادگان بی بی خاتونین برگزار شد

یادواره شهدای عشایری که روز عاشورا به شهادت رسیدند+تصاویر

همزمان با مراسم عاشورای حسینی یادواره شهدای پایگاه شهید باهنر بی بی خاتونین در جوار مرقد مطهر امام زادگان بی بی خاتونین با حضور پرشور مردم شهید پرور بخش مارگون برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس از دنــــا؛ همزمان با مراسم عاشورای حسینی یادواره شهدای پایگاه شهید باهنر بی بی خاتونین در جوار مرقد مطهر امام زادگان بی بی خاتونین با حضور پرشور مردم شهید پرور بخش مارگون برگزار شد.

 
گفتنی است پایگاه شهید باهنر بی بی خاتونین سه شهید والا مقام "حسن رخشایی، ولی بهشتی رو و محمد مراد بهشتی رو را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.
 
 
مهمترین نکته این یادواره یکی بودن تاریخ تولد و شهادت دوتن از این شهیدان بزرگوار و همزمانی شهادت آنها با شهادت اباعبدالله حسین است. شهیدان محمد مراد بهشتی رو و ولی بهشتی رو که مقبره آنها در کنار مرقد مطهر امام زادگان بی بی خاتونین قرار دارد در سال ۴۶ در یک روز به دنیا آمدند و در سال ۶۵ در سن ۱۹ سالگی در ظهر عاشورا در حالی که در منطقه سرشاخان پیرانشهر در حال گشت زنی بودند به شهادت رسیدند.
 
 
در این یادواره که در اجتماع هزاران نفری مردم بخش مارگون برگزار شد، سرگرد محمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان و حجت السلام و المسلمین خواجه پور امام‌جمعه شهر مارگون به بیان تاثیر عاشورا بر اهداف، انگیزه ها، شیوه مبارزه و روحیه شهادت طلبی شهدای انقلاب اسلامی پرداختند.
 
 
تصاویری از این یادواره در زیر آمده است:
 
---
---
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.