گروه: اخبار استان خبر: 136869 / تاریخ انتشار : 1398/6/18 ساعت : 14:31
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد

گفتمان مقاومت؛ استراتژی مهم در مقابل تهاجم دشمنان/بستر ظهور به واسطه وجود انقلاب اسلامی در حال شکل گرفتن است

حجت الاسلام حکمتیان گفت: بهترین راه در مقابل دشمن به عنوان یک راهبرد استراتژی در مقابل تهاجم دشمن گفتمان ارزشمند مقاومت است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، حجت الاسلام والمسلمین حکمتیان مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد امروز در مراسم تاسوعای حسینی گفت: آگاهانه ترین، زیباترین ،عاشقانه و عارفانه ترین جلوه عبودیت و پرستش خداوند بزرگ در صحنه عاشورا حسینی در ماه محرم سال ۶۱ هجری قمری اتفاق افتاد.

 

وی بیان کرد: برجسته ترین مفاهیم ارزشی شیعه ناب اسلامی توسط حسین بن علی علیه السلام و قمر بنی هاشم و همه شهدای سرزمین مقدس کربلا در آن سال برای همه انسان ها در طول تاریخ و آنهایی است که در آینده خواهند آمد و تفسیر و ترجمه عینی شد.
 
 
 مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح عنوان کرد: صحنه عاشورا تفسیر عینی گل واژه های همچون استقامت و پایداری است دکترین اندیشه مقاومت، شهادت طلبی ، مبارزه با ظلم  ولایتمداری  و همینطور وفا و وفاداری همه این  واژه‌ها در روز عاشورا به واسطه پسر پیغمبر و علمدارش حضرت عباس(ع)  برای تاریخ ترجمه و تفسیر شد.
 
 
وی ادامه داد: امام حسین(ع) فرمود "به خدا قسم ای یزید امثال من در طول تاریخ با امثال تو در هیچ زمانی بیعت نخواهند کرد"، امروز بعد از گذشت حدود 1400 سال از حادثه کربلا میلیون‌ها انسان آزادی خواه در سراسر دنیا ندای مبارزه با ظلم و استبداد را می دهند و  طرفدار گفتمان ارزشمند مقاومت است.
 
 
حجت الاسلام والمسلمین حکمتیان تصریح کرد: امروز جبهه مقاومت با تاسی از فرهنگ عاشورا و محرم به دست مسلمانان به زیبایی در حال توسعه و گسترش در مقیاس جهانی است و  این مرحوم بصیرت و عشق و آگاهی این ملت است که با تاسی از علمدار کربلا وفاداری خود را به فرهنگ اسلام ناب زنده و پویا نشان دهند.
 
 
 مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح  گفت: امام حسین (ع) فرمودند پسر نانجیب یزید من را اجبار کرد که یا مرگ را بپذیرند و یا ننگ را اما ننگ و ذلت دور از من حسین است که تن به خواری بدهم  من مرگ را انتخاب می کنم و هرگز زیر  بار ظلم  نخواهم رفت و امام حسین علیه السلام فرمودند به خدا سوگند دست یاری به سمت یزید بلند نمیکنم، قیام کردم تا امر به معروف و نهی از منکر زنده شود.
 
 
وی گفت: حسین ابن علی عاشق نماز هستند و در حین جنگ در عاشورا به نماز می‌ایستد تا اینکه فرهنگ نماز را برای جامعه اسلامی تفسیر کرده باشد، عاشورا صحنه ترجمه عینی و تفسیر عملی قشنگ ترین گل واژه های نام دین و برجسته‌ترین تفکر اسلامی است که از این برجستگی ها گفتمان مقاومت هست به گونه ای که بهترین راه در مقابل دشمن به عنوان یک راهبرد استراتژی در مقابل تهاجم دشمن گفتمان ارزشمند مقاومت است که رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاسی از  علمدار کربلا و حسین بن علی و به دلیل برخورداری از پشتیبانی عقلی منطقی و قرآنی و سیره  اهل بیت علیه السلام به زیبایی این گفتمان را در سال 2019 میلادی برای بشریت ترسیم کردند.
 
 
 مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح افزود: گفتمان بزرگ در واقع اندیشه اسلامی ماست برای این است که پیروزی مقاومت برای تشکیل تمدن اسلامی در مقیاس جهانی انجام پذیرد، امروز جبهه بزرگ مقاومت در عراق، سوریه، یمن و بیروت جای خود را باز کرده است این جبهه بزرگ باید بستر لازم را برای دوران ظهور فراهم کنند این بستر که به واسطه وجود انقلاب اسلامی در حال شکل گرفتن است.
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.