گروه: اخبار استان خبر: 136834 / تاریخ انتشار : 1398/6/17 ساعت : 13:13

جزئیات برگزاری مراسم روز تاسوعا و عاشورای حسینی در مرکز استان

تجمع هیئت‌ها در روز تاسوعا ساعت ۱۰ صبح در خیابان جمهوری منتهی به میدان امام حسین علیه السلام یاسوج است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت تجمع هیئت‌های مذهبی در یک روز خاص به جهت اثر تبلیغی و تربیتی و سیاسی که دارد قرار هست هیئت‌های مذهبی در روز تاسوعا یک تجمع داشته باشند.

 

حجت الاسلام افتخاری افزود: با برنامه ریزی‌ها و هماهنگی‌هایی که با هیئت‌های مذهبی و نهاد‌های مربوطه که در این موضوع دخیل هستند داشتیم تجمع هیئت‌ها در روز تاسوعا ساعت ۱۰ صبح در خیابان جمهوری منتهی به میدان امام حسین علیه السلام است.

 

وی همچنین گفت: در روز تاسوعا هیئت‌ها بدون علم و پرچم اختصاصی هیات خود در این تجمع حضور پیدا می‌کنند تا همه هیئت‌ها به صورت یک هیئت نمایش باشکوهی از عزاداری امام حسین علیه السلام را داشته باشند.

 

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان همچنین گفت: این برنامه می‌تواند شکوه و نمایش بسیار خوبی برای اعلام حمایت از ارزش‌هایی که امام حسین علیه السلام و یارانش در روز عاشورا برای آن مبارزه کردند داشته باشد.

 

حجت الاسلام افتخاری همچنین به تجمع روز عاشورا اشاره کرد و گفت: در روز عاشورا هیئت‌های مذهبی مانند سال‌های قبل با پرچم و امکانات خود از خیابان‌های مختلف منتهی به مصلای شهر یاسوج می‌آیند و در مصلی تجمع پیدا می‌کنند تا نماز ظهر عاشورا را در مصلا برگزار کنند و هیئت‌هایی که دیرتر به این مکان برسند در هر جایی که باشند نماز ظهر عاشورا را برپا می‌کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.