گروه: اخبار استان خبر: 136827 / تاریخ انتشار : 1398/6/17 ساعت : 13:40

بلاتکلیفی 3 ساله مطالبات مربیان نهضت سوادآموزی بهمئی

مطالبات برخی از مربیان نهضت سوادآموزی بهمئی با وجود برگزاری دوره ها و قبولی سواد آموزان، بعد از گذشت سه سال هنوز پرداخت نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تعدادی از مربیان نهضت سواد آموزی شهرستان بهمئی نسبت به عدم پرداخت مطالبات خود در سالهای گذشته گلایه مند هستند.

 

اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی در سال 96 بخشی از دوره های آموزشی سواد آموزی را به موسسات خصوصی واگذار کرد تا این موسسات با بکارگیری مربی حق التدریس در قبال آموزش سواد به افراد جامعه هدف،همکاری کند.

 

بر این اساس مسئولیت برگزاری کلاس‌های سواد آموزی در سه دوره سوادآموزی، تکمیلی و تحکیم به یکی از این موسسات واگذار شد تا افراد آموزش دهنده در این طرح به ازای قبولی افراد ،حق‌الزحمه دریافت ‌کنند.

 

اکنون بعد از گذشت 3 سال از قرارداد مربیان حق التدریس این دوره ها با این موسسه خصوصی و با وجود قبولی سوادآموزان، هنوز حق الزحمه برخی از مربیان این دوره های آموزشی پرداخت نشده است.

 

این مبلغ قرار بود بعنوان حق الزحمه آموزش دهندگان به صورت فرد به فرد و در قبال قبولی سوادآموزان در هر ترم تحصیلی پرداخت شود اما نزدیک به 70نفر در سال 97 و 6نفر از  مربیان در سال 96 (برخی از مربیان سال96تسویه شدند) هنوز مطالبات پرداخت نشده دارند که موسسه طرف قرارداد آموزش و پرورش در شهرستان هنوز هزینه این افراد را پرداخت نکرده است.

 

مربیان مطالبه گر که همه آنها افراد تحصیلکرده بیکار هستند، در گفتگو با خبرنگار صبح زاگرس با گلایه از وضعیت موجود، خواهان پیگیری رئیس اداره آموزش و پرورش و مسئول نهضت سواد آموزی شهرستان بهمئی تا پرداخت مطالبات خود شدند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.