گروه: اخبار استان خبر: 136800 / تاریخ انتشار : 1398/6/17 ساعت : 09:48
گزارش تصویری؛

اجرای عمومی تعزیه "خلخال های خونین" در بهمئی

نمایش تعزیه خلخ الهای خونین در شبهای محرم امسال در مساجد شهرستان بهمئی در حال اجراست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ نمایش تعزیه خلخال های خونین با هنرمندی فرزندان بهمئی از ابتدای ماه محرم در مساجد این شهرستان در حال اجراست.

 

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمئی در حاشیه اجرای این مراسم با تسلیت ایام حزن و اندوه حضرت امام حسین (ع)ویاران باوفایش، انقلاب شکوهمند اسلامی را برگرفته از مکتب وفرهنگ عاشورا دانست و گفت :حادثه کربلا و اتفاقات آن روزها، حامل درس های زیادی مانند آزادگی، ولایتمداری، بصیرت و لزوم امر به معروف و نهی از منکر است که در گوش زمان پیچید و از نسلی به نسل دیگر در حال انتقال است.

 

امیر مسلمی نیا گفت: رسالت ما تبیین اندیشه خطیر عاشورا و تفهیم آن به نسل جدید است و  کوتاهی در این رسالت نه تنها باعث آسیب رساندن به دین و گرایش های معنوی شخص می شود بلکه به اجتماع اطراف خود هم آسیب می رساند.

 

مسلمی نیا در ادامه به مقوله های مختلف تبیین این اندیشه و مکتب عاشورایی اشاره کرد و گفت: هنرمندان بر اساس ذوق و خلاقیت خود با مطالعه روایت های تاریخی حادثه کربلا برای انتقال مفاهیم آن به صورت تعزیه اقدام می کنند و امروز شاهد هستیم در بهمئی برگی از تاریخ عاشورا با خلاقیت تمام به صورت تعزیه در مساجد و تکایا اجرا می شود که جا دارد از همه هنرمندان این عرصه تقدیر و تشکر کنم.

 

وی خاطرنشان کرد:نمایش تعزیه "خلخال های خونین" با تعزیه گردانی و نویسندگی وحید محسن نژاد و با شبیه خوانی اصحاب امام حسین (ع)( صادق هاشمی، ابراهیم جویبار ،فاطمه آریایی،آمنه آریایی) و مخالف خوانان یاران یزید (امین کریمیان،آرمان بزمی،عادل چک زاده) چند شب است که در سطح شهرستان اجرای عمومی می شود.

در ادامه تصاویری از اجرای عمومی این تعزیه را مشاهده کنید:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.