گروه: اخبار استان خبر: 136783 / تاریخ انتشار : 1398/6/17 ساعت : 09:01
گزارش؛

تجلی اقتصاد مقاومتی در محدوده تیپ 48 فتح

تیپ 48 فتح در طی سالیان مختلف با تلاش خود توانسته است به نوبه خود در چهارچوب فعالیت های خود اقدام به برنامه های کشاورزی در جهت اقتصاد مقاومتی داشته باشد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ اقتصاد مقاومتی واژه ای است که این سال ها از طرف مقام معظم رهبری، به عنوان چاره نجات اقتصاد کشور خصوصا در شرایط تحریمی تجویز شده است که در این رابطه جلسات و دستورالعمل های متعددی هم نوشته و اجرا شده است.

 

در اقتصاد مقاومتی باید از همه پتانسیل ها به نحو احسن و با بیشترین بهره وری به تولید و اشتغال پرداخت، در همین خصوص تیپ 48 فتح در این رابطه اقداماتی داشته که مشروح آن در زیر آمده است.

 

با توجه به برخی امکانات از جمله چشمه ای که آب آن  بدون استفاده بوده و  هدر می رفت و همچنین زمین های محدوده تیپ 48 فتح، طرحی اجرایی شده که بر اساس آن یگان های مختلف تیپ، اقدام به کشت محصولات کشاورزی برای استفاده واحد خود می کنند.

 

در برنامه های اقتصاد مقاومتی تیپ با تهیه تعدادی مخزن فلزی آب مستهلک و تعمیر آن ها و با صرف هزینه هایی اندک ، و با استفاده از شیوه های آبیاری نوین با کمترین هزینه ها ، زمین و آب  برای یگان ها و بخشی هم برای خود تیپ، فراهم شده است، که سبب  کشت محصول برای مصرف نیروهای آن مجموعه شده است تا در کنار کار رزمی به کار کشاورزی هم بپردازند.

 

در همین رابطه بیش از 6 هکتار از زمین های تیپ 48 فتح توسط یگان های مختلف به زیر کشت محصولاتی مانند خیار سبز، گوجه، لوبیا، ذرت،کدو ، بادمجان و محصولات مختلف رفته است.

 

پس از اجرای مراحل کاشت و داشت و برداشت، هر واحد با توجه به میزان برداشت، آن محصول را بین پرسنل یگان خود توزیع می کنند که  به همین راحتی بخشی از هزینه های زندگی پرسنل را در زمینه محصولات کشاورزی مرتفع نموده و کمک خوبی به معیشت خانواده آن ها شده است.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.