گروه: اخبار استان خبر: 136720 / تاریخ انتشار : 1398/6/15 ساعت : 21:22

تشکیل پرونده قضایی برای انتشار دهندگان فیلم عقد دختر 12 ساله بهمئی

مسئولان قضایی کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل پرونده قضایی برای انتشار دهندگان فیلم ازدواج دختر 12 ساله خبر می‌دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فیلم ازدواج دختر 12 ساله با پسر 22 ساله شهرستان بهمئی در کهگیلویه و بویراحمد که در روز‌های گذشته در فضای رسانه‌ای کشور منتشر شده بود وارد فاز جدیدی شده و اکنون مسئولان قضایی استان از تشکیل پرونده قضایی برای انتشار دهندگان فیلم خبر می‌دهند.

 

پس از خبر اولیه در فضای رسانه‌ای مبنی بر عقد موقت دخترک معصوم 12 ساله با پسر22 ساله بهمئی، در نخستین واکنش و دخالت دستگاه قضایی این ازدواج تحمیلی و یا نا آگاهانه از سوی خانواده‌های زوج و زوجه منتفی شد.
 
امروز نیز خبر‌های رسیده حاکی است که با دخالت و پیگیری مجدد دادگستری شهرستان بهمئی و ادعای خانواده‌های دختر و داماد نیز پرونده قضایی برای نشردهندگان فیلم و تصاویر مربوط به این ازدواج تشکیل شده است.
 
علی سعیدی رئیس دادگستری بهمئی گفت: خانواده زوجه مدعی بودند که فیلم ازدواج دختر 12 ساله شان توسط یکی از همسایگان که سابقه خصومت شخصی با آن‌ها داشته انتشار یافته است.
 
وی اضافه کرد: البته ادعای این خانواده همچنان در مرحله مقدماتی و تحقیقاتی قرار دارد و هنوز اقدام قضایی نیز برای خانواده متشاکی و متهمان این پرونده انجام نشده است.
 
گرچه خبر ابطال و منتفی شدن عقد موقت دختر 12ساله بهمئی پس از کمتر از ۱۲ ساعت با دخالت دستگاه قضایی و مسئولان استانی و محلی واکنش‌های مثبت اجتماعی را بهمراه داشت، اما نباید از اصل ماجرای تلخ و تراژدی غم انگیز بحران اجتماعی کودک همسری غافل شد.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.