گروه: اخبار استان خبر: 136717 / تاریخ انتشار : 1398/6/15 ساعت : 17:57
متن کامل صحبت های رئیس کل دادگستری استان در همایش همدلی مجازی؛

برخی خبرها نشأت گرفته از یک جناح خاص برای تخریب است/کاهش آسیب های اجتماعی از مهمترین رسالت های فضای مجازی باید باشد

نگین تاجی گفت:مشاهده می شود که رگه هایی از تخریب در برخی از محتویات فضای مجازی مشاهده می شود و در رصد ها خبری از نقد سازنده نیست و نشات گرفته از یک جناح خاص به منظور تخریب است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در همایش همدلی مجازی که با حضور فعالان برتر فضای مجحازی استان برگزار شد، گفت: اهمیت فضای مجازی در پرونده های دادگاهی افراد به شدت رسوخ پیدا کرده است، بحث طلاق، خشونت های جانان و نوجوانان، مواد مخدر، خودکشی ها که در استان وضعیت خوبی نداریم، نقش فصای مجازی اساسی است.


نگین تاجی با بیان اینکه گریز از تعاملات اجتماعی را در این خصوص مشاهده می کنیم، گفت: اهمیت و جایگاه فضای مجازی به حدی است که مقام معظم رهبری  می فرمایند « اگر رهبر
انقلاب نبودم مسوول فضای مجازی کشور می شدم.» 


وی افزود: بهترین سبک زندگی سبکی است که از فرهنگ عاشورا می گیریم اما مشاهده میشود این فرهنگ فضای مجازی تحریف شده است، برخی اوقات فضای مجازی تاثیرات منفی در تصمیم گیری مسوولان دارد، ورود حداکثری افرادی که در زمینه فضای مجازی تخصص دارند از مهمترین مقوله های تخصصی سازی در این زمینه است.


نگین تاجی با بیان اینکه آموزش عمومی مسائل حقوقی را در سطح عمومی مردم و در روستاها در برنامه کاری داریم،‌گفت: موضوع آموزش از اصلی ترین پیش نیاز های امور روزمره به خصوص در معاملات و  سواد حقوقی افراد است.


وی بیان کرد: توقع داریم از فعالان فضای مجازی و خبرنگاران که در  نقل قول ها دارای صداقت باشند و اخبار را صورت صحیح و بدون دخالت علایق شخصی منتشر کنند.


نگین تاجی گفت: مشاهده می شود که رگه هایی از تخریب در برخی از محتویات فضای مجازی  مشاهده می شود و در رصد ها خبری از نقد سازنده نیست و نشات گرفته از یک جناح خاص به منظور تخریب است.


وی با بیان اینکه جلساتی را با اصحاب رسانه خواهیم داشت و با فعالان این عرصه نیز گفتگوی صمیمی خواهیم داشت، گفت: گسترش فرهنگ صلح و سازش، کاهش طلاق و آسیب های اجتماعی از مهمترین رسالت های این فضا باید باشد.نگین تاجی با بیان اینکه از طریق فضای مجازی می شود از نقدهای نخبگان و صاحب نظران استفاده کرد گفت: سایت های غیرمجاز و بدون مجوز زیادی در استان داریم و از مسوولان فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهیم در این خصوص اقدام عاجل کنند و چون نزدیک به انتخابات هستیم این فضا نباید افسار ‌گریخته باشد و سایت های بدون مجوز باید جمع آوری شوند.انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.