گروه: اخبار استان خبر: 136661 / تاریخ انتشار : 1398/6/13 ساعت : 13:07

معضل "جاده" و "برق" همچنان گریبانگیر بزرگترین تعاونی گردشگری کشور در سیسخت+تصاویر

مجتمع بزرگ گردشگری برف و آفتاب در شهر سیسخت مرکز شهرستان دنا با حضور مسوولان شهرستانی و استانی در حالی به بهره برداری رسید که همچنان با مشکلات جاده دسترسی و برق دست و پنجه نرم می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  شهرستان دنا به مرکزیت شهر گردشگری سیسخت یکی از مهمترین قطب های گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد و جنوب کشور محسوب می شود، موقعیت خاص گردشگری دنا موجب شده تا شهر سی سخت به عنوان یکی از چهارده شهر نمونه گردشگری کشور انتخاب و معرفی شود.

 

سیسخت که به مانند نگینی سبز در دامنه دنای سرافراز قرار گرفته خود دارای مواهب طبیعی بی شماری است که مواهب خدادادی آن زحمت مسئولان را کم کرده و تنها نیاز این شهر توجه به ابتدایی ترین نیازمندی ها در حوزه گردشگری است، از طرفی منطقه چشمه میشی و کوه گل سی سخت به عنوان پیشانی طبیعت دنا در طول سالیان متمادی نیازمند حداقل توجهی به کف انتظارات این منطقه بود تا لااقل گردشگران از این شهر و منطقه زیبا فراری نشوند.

 

جاده دسترسی به عنوان ابتدایی ترین نیاز یک منطقه گردشگری یکی از اولویت های اساسی است که قبل از هر چیزی باید به آن توجه و مسایل و مشکلات پیرامون آن را با دقت مورد توجه قرار داد،این درحالی است که مهمترین منطقه گردشگری شهرستان دنا در کانون بی توجهی ها و به موضوعی حاشیه ای برای مسئولان استانی مرتبط تبدیل شده است.

 

در روز شنبه نهم شهریورماه 98 با حضور مسوولان شهرستانی و استانی مجتمع بزرگ گردشگری برف و آفتاب با 3000 عضو در شهر سیسخت مرکز شهرستان دنا به بهره برداری رسید.

 

فرماندار دنا در گفتگو در حاشیه افتتاح این طرح بزرگ گشردشگری گفت: این طرح با 9 میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و به شکل تعاونی تشکیل شده است.

علی یار علیپور افزود: در منطقه گردشگری کوه گل و مجموعه برف و آفتاب روزانه و در روزهای عادی و غیر تعطیل قریب به 3 هزار گردشگر و در ایام تعطیل گاها تا 100 هزار گردشگر را در این منطقه پذیرا هستیم.

نیک مرام مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی در این خصوص گفت: در این طرح 50 درصد از سرمایه گذاری توسط مردم و 50 درصد دیگر از درامد شرکت تعونی است.

 

وی افزود: این طرح به نمایندگی 14 طرح در استان افتتاح شد و برای 50 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال زایی کزده است.

گوهرگانی معاون امور اقتصادی استاندار نیز در این خصوص گفت: تلاش می کنیم مشکلات راه و برق منطقه کوه گل دنا را رفع کنیم.

 

گفتنی است تعاونی گردشگری برف و آفتاب با 4350 برگ سهم و 3100 سهامدار بزرگترین شرکت گردشگری در کشور است.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 
 
---
---
---
---
---
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.