گروه: اخبار استان خبر: 136626 / تاریخ انتشار : 1398/6/12 ساعت : 20:23
در نشست ستاد اربعین مردمی استان مطرح شد

انتقاد هدایت خواه از عدم حمایت نهادهای دولتی از ستاد اربعین استان/خبر خوش برای زائرین پیاده روی اربعین امسال

هدایت خواه گفت: هیچ گونه هزینه ای برای مدیریت موکب های ستاد اربعین استان از سوی نهاد های رسمی و دولتی نمی شود و همه از سوی مردم و خرین جمع آوری شده است، و کمک نقدی یا غیر نقدی از سوی نهاد ها نداشته ایم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عصر امروز نشست خبری اربعین حسینی 1441(هجری قمری) ستاد مردمی اربعین حسینی استان با حضور دکتر ستار هدایت خواه دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان و دبیر ستاد اربعین مردمی استان در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد.

 
هدایت خواه در این نشست ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه محرم گفت: حرکت اربعین در سال های اخیر با رونق و شکوه خاصی برگزار می شود، امروز از یک برنامه پیاده روی ساده خارج شده است اگر چه روح این حرکت یک روح معنوی است، ولی اربعین امروز جنبه های مختلف سیاسی فرهنگی و بعد تمدنی خاصی پیدا کرده است.
 
 
هدایت خواه افزود: بعد عدالت خواهی اربعین و سازماندهی بین الامللی آن برای همه موحدین عالم است، و تمرینی است برای دوران ظهور، و حرکتی هدف مند است.
 
 
وی بیان کرد: رابطه معنوی که در اربعین شکل می گیرد، اربعین را از یک زیارت و برنامه معنوی صرف خارج کرده است و به بزرگترین تجمع عالم تبدیل شده است.
 
 
هدایت خواهد با بیان اینکه باید به نقش سازماندهی و عدالت خواهان منتظران ظهور در اربعین توجه ویژه کرد، گفت : از سال 91 تا کنون ستاد اربعین به همت جوانان و خیرین و مردم در استان تشکیل شده است و تا امسال توفیق خدمت دارد. 
 
 
 
وی به بحث راه اندازی موکب ها اشاره کرد و گفت: گروهی از استان به عراق اعزام شده اند برای راه اندازی و ساماندهی موکب ها که امسال 8موکب در سرزمین عراق خواهیم داشت.
 
 
 
هدایت خواه بیان کرد: امسال موکب های ما با برنامه ریزی های انجام گرفته در کمیته فرهنگی، فعالیت های فرهنگی برای آقایان و خانم ها ارائه خواهند داد.
 
 
 
وی با بیان اینکه 25 نفر در هر موکب به صورت متوسط در حال خدمت رسانی به زایرین هستند، گفت: موکب های استان نقش بسیاز ارزنده ای در خدمات رسانی فرهنگی، اسکان و تغذیه زائران دارند.
 
 
 
هدایت خواه به کاروان های اربعین در استان اشاره کرد و گفت: کاروان اربعین ما بین 800تا 1000نفر ظرفیت دارد و یک ماه قبل از حرکت برای اعضای کاروان ها کلاس های آموزشی، معرفتی، فرهنگی و آماده سازی برگزار می کنیم.
 
 
 
وی به اهدای بسته های فرهنگی به زائرین در کاروان ستاد اربعین استان اشاره کرد و گفت: امید است امسال با همت مردم و خیرین در ستاد اربعین استان بتوان خدمات رسانی بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشیم، هرچند ما در خدمت سایر کاروان ها نیز خواهیم بود. 
 
 
 
هدایت خواه افزود: تعداد موکب های ستاد اربعین درسطح استان 9عدد خواهد بود که در باشت، گچساران لیشتر،خیرآباد، پلیس راه بهبهان، بهمئی و شلمچه، برپا خواهند شد و در عراق نیز 8موکب در نظر‌گرفته شده است.
 
 
 
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گفت: سه موکب در بین راه در مسیر نجف و کربلا با همکار برادران عراقی خواهیم داشت. 
 
 
 
هدایت خواه با بیان اینکه درسال گذشته حدود 12هزارد نفر از استان به منظور پیاده روی اربعین به سمت عراق عزیمت کردند، گفت: هیچ گونه هزینه ای برای مدیریت موکب های ستاد اربعین از سوی نهاد های رسمی و دولتی نمی شود و همه از سوی مردم و خرین جمع آوری شده است، و کمک نقدی یا غیر نقدی از سوی نهاد ها نداشته ایم.
 
 
 
وی بیان کرد: وجهه مردمی اربعین به فرموده مقام معظم رهبری باید حفظ شود و پایه اصلی این حرکت مردم هستند، این به این معنی نیست که اگر دولت کمکی کرد، نپذیریم، ولی به قول معروف همین که در این مسیر مشکلی به وجود نیاورند و بتوانند مسیر را هموار کنند بزرگتر کمک است.
 
 
 
هدایت خواه گفت: خیرین میتوانند با شماره حساب متمرکز ستاد مردمی اربعین در بانک رسالت مراجعه کنند جهت کمک های نقدی، و در مصلی نیز کمک های مردمی خیرین جمع آوری می شود، همچنین با نزدیک شدن به اربعین گروه های میدانی اقدام به جمع آوری نذورات و کمک های مردمی خواهند کرد.
 
 
 
وی بیان کرد: هزینه جاری هریک از موکب ها طی خدمات رسانی های مختلف در طول ایامی که دایر هستند حدود  100 میلیون تومان خواهد بود.
 
 
 
هدایت خواه افزود: یکی از نیاز های جدید که امسال که با آن مواجه هستیم کولر بوده که یکی از خیرین اقدام به تهیه حدود 12کولر کرده است و همچنین آب معدنی و ظروف یک بار مصرف از دیگر موارد پر مصرف این که همت خیرین را در این خصوص می طلبد.
 
 
 
هدایت خواه با بیان اینکه یکی از آثار اربعین این است که رزق و روزی را افزاریش گفت: این هزینه ها و کمک ها که همه از سوی مردم است برکات دنیوی و آثار مثبت فراوانی دارد که در زندگی خود مردم نمود پیدا می کند و هرچقدر در این زمینه هزینه مصرف کنیم چند برابر آن در زندگی دنیوی و اخروی به ما بازگردانده می شود.
 
 
 
وی گفت: هزینه اعلام شده در این خصوص 550 هزار تومان اعلام شده است که 350هزار تومان آن در خاک عراق هزینه میشود، اما ببینید در تور آنتالیا که هر روزه بر روی گوشی ها پیامک می شود چه هزینه های هنگفتی می شود. 
 
 
 
هدایت خواه در این گفت: امسال برای پیاده روی اربعین ویزا نیاز نیست ولی گذرنامه نیاز است و زائرین باید چند مدت قبل باید برای اخذ گذرنامه اقدام کنند.
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.